DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Huawei nie oczekuje ulgi od amerykańskich sankcji, ale jest pewny

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SHENZHEN, Chiny (AP) – założyciel chińskiego giganta technologicznego Huawei powiedział we wtorek, że nie oczekuje ulgi od amerykańskich ograniczeń eksportowych ze względu na klimat polityczny w Waszyngtonie, ale wyraził zaufanie, że firma będzie się rozwijać, ponieważ rozwija własną technologię.

Założyciel Huawei, Ren Zhengfei, przygląda się podczas wywiadu na kampusie Huawei w Shenzhen w prowincji Guangdong w południowych Chinach we wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Ren powiedział, że nie spodziewa się ulgi w ograniczeniach eksportu USA ze względu na klimat polityczny w Waszyngtonie, ale wyraża zaufanie firma będzie się rozwijać dzięki własnej technologii. (AP Photo / Ng Han Guan)

Ren Zhengfei powiedział również, że nie chce zwolnienia z sankcji USA, jeśli wymaga ono od Chin ustępstw w wojnie taryfowej, nawet jeśli oznacza to, że jego córka, która jest aresztowana w Kanadzie pod zarzutem przestępstw w Stanach Zjednoczonych, czeka dłuższa walka prawna.

W wywiadzie dla The Associated Press na rozległym, pełnym zieleni kampusie Huawei w południowym mieście Shenzhen 74-letni Ren powiedział, że Huawei spodziewa się ograniczenia amerykańskiej sprzedaży większości technologii, mimo że w poniedziałek ogłoszono drugie 90-dniowe opóźnienie . Powiedział, że nikt w Waszyngtonie nie zaryzykuje obrony firmy.

Powiedział, że największy wpływ będzie miał na amerykańskich dostawców, którzy sprzedają układy scalone i inne elementy Huawei, największemu producentowi sprzętu sieciowego dla firm telefonicznych.

Waszyngton umieścił Huawei na „liście podmiotów” zagranicznych firm, które wymagają oficjalnego pozwolenia na zakup amerykańskiej technologii.

Założyciel Huawei, Ren Zhengfei, reaguje podczas wywiadu na kampusie Huawei w Shenzhen w prowincji Guangdong w południowych Chinach we wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Ren powiedział, że nie spodziewa się ulgi w ograniczeniach eksportu USA ze względu na klimat polityczny w Waszyngtonie, ale wyraża zaufanie firma będzie się rozwijać dzięki własnej technologii. (AP Photo / Ng Han Guan)

„Niezależnie od tego, czy„ lista podmiotów ”jest rozszerzona, czy nie, nie będzie to miało znaczącego wpływu na działalność Huawei”, powiedział Ren. „Możemy dobrze sobie radzić bez polegania na amerykańskich firmach”.

Huawei Technologies Ltd., pierwsza globalna marka technologiczna w Chinach, znajduje się w centrum walki o handel i technologię, która grozi recesją światowej gospodarki. Amerykańscy urzędnicy oskarżają firmę, również drugą na świecie markę smartfonów, o kradzież technologii i ułatwienie chińskiego szpiegowania. Huawei zaprzecza tym oskarżeniom.

Dyrektor finansowy Huawei, który jest również córką Rena, walczy o ekstradycję z Kanady, aby stawić czoła zarzutom USA związanym z możliwym naruszeniem sankcji handlowych wobec Iranu. Pekin aresztował dwóch Kanadyjczyków, którzy próbowali zmusić ją do uwolnienia.

Ren wyglądał na zrelaksowanego i pewnego siebie podczas dwugodzinnego wywiadu w nowym pałacowym budynku w neoklasycznym stylu europejskim, w którym Huawei bawi klientów. Atmosfera była uderzającym kontrastem z konferencji prasowej z 17 czerwca, na której Ren porównał firmę do „poważnie uszkodzonego samolotu” i ostrzegł, że sankcje USA obniżą prognozowaną sprzedaż smartfonów Huawei o 30 miliardów dolarów w ciągu najbliższych dwóch lat.

Założyciel Huawei, chiński gigant technologiczny, Ren Zhengfei, przemawia podczas wywiadu w kampusie Huawei w Shenzhen w prowincji Guangdong w południowych Chinach we wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Ren powiedział, że nie spodziewa się ulgi od amerykańskich ograniczeń eksportowych z powodu klimatu politycznego w Waszyngtonie, ale wyraża zaufanie, że firma będzie się rozwijać dzięki własnej technologii. (AP Photo / Ng Han Guan)

Prezydent Donald Trump zasugerował, że kontrole Huawei mogą zostać zniesione, jeśli Pekin zgodzi się na porozumienie w sprawie sporów handlowych i technologicznych, które doprowadziły do ​​podwyżek ceł USA na chiński import.

Ren to odrzucił. Powiedział, że Huawei nie może prosić o przysługi, które mogłyby zaszkodzić interesom słabej większości Chin.

„Nie mogłem tego znieść, gdyby ci biedni ludzie poświęcili swoje własne interesy na rzecz Huawei” – powiedział Ren. „Może moja córka będzie cierpieć bardziej. Ale wolałbym to zrobić, zamiast tego poświęcając biedniejszych ludzi w Chinach poświęceniu przetrwania i rozwoju Huawei ”.

Majowe ogłoszenie ograniczeń eksportowych wywołało ostrzeżenia, że ​​sprzedaż smartfonów Huawei i innych produktów korzystających z amerykańskich układów scalonych i innych technologii może zostać zdewastowana. Ograniczenia oznaczają także utratę miliardów dolarów potencjalnej rocznej sprzedaży dla amerykańskich dostawców.

Jeszcze przed ogłoszeniem Huawei pracował nad opracowaniem własnych układów, oprogramowania i innych technologii, które mogłyby zmniejszyć zależność od amerykańskich dostawców. Firma wydała w ubiegłym roku 15 miliardów dolarów na badania i rozwój, więcej niż Apple Inc. lub Microsoft Corp.

Huawei poinformował, że sprzedaż w okresie sześciu miesięcy do czerwca wzrosła o 23,2% w porównaniu z rokiem poprzednim. Jej przewodniczący, Liang Hua, powiedział w lipcu, że Huawei dokonuje przeglądu swoich podstawowych produktów, aby upewnić się, że wszystkie mogą zostać dostarczone klientom bez amerykańskich komponentów.

„Na poziomie strategicznym lista podmiotów w USA jest pomocna dla Huawei”, powiedział Ren. Powiedział, że firma zareagowała eliminując „marginalne, nieistotne firmy lub produkty” i koncentrując zasoby na „głównych produktach”.

„Cała firma może bardziej skoncentrować się na naszych najbardziej konkurencyjnych produktach” – powiedział.

W tym miesiącu Huawei zaprezentował własny system operacyjny na smartfony, który może zastąpić popularny system Android firmy Google firmy Alphabet Inc. Telefony Huawei nadal używają Androida, ale Google nie może obsługiwać map, muzyki i innych usług.

Na początku tego roku Huawei wypuścił własny układ na smartfony nowej generacji i pierwszy telefon oparty na tym układzie.

Ren rzadko pojawiał się publicznie lub rozmawiał z dziennikarzami przed grudniowym aresztowaniem córki. Od tego czasu udzielił jednak wielu wywiadów zagranicznym reporterom, aby naprawić reputację firmy.

Założyciel Huawei, Ren Zhengfei, przemawia podczas wywiadu w kampusie Huawei w Shenzhen w prowincji Guangdong w południowych Chinach we wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Ren powiedział, że nie spodziewa się ulgi w ograniczeniach eksportu USA ze względu na klimat polityczny w Waszyngtonie, ale wyraża zaufanie firma będzie się rozwijać dzięki własnej technologii. (AP Photo / Ng Han Guan)

„Myślę, że to działa” – powiedział.

Zapytany o trwające protesty demokracji w Hongkongu, który graniczy z Shenzhen, Ren powiedział, że przemoc „nie jest dobra dla społeczeństwa i ludzi”, ale nie wpływa na Huawei.

„Nie ma żadnego wpływu na biznes Huawei”, powiedział. „Nadal koncentrujemy się na własnej produkcji. Nadal skupiamy się na naprawianiu dziur w naszym zagadkowym samolocie. ”

Ren powiedział, że Huawei planuje, jakby ograniczenia eksportowe USA pozostały na swoim miejscu.

„Nie jest możliwe, aby ktoś w Stanach Zjednoczonych podjął decyzję o cofnięciu oznaczenia listy podmiotów” – powiedział. „W tej chwili atakowanie Huawei w Stanach Zjednoczonych jest poprawne politycznie, a pomoc Huawei nawet raz wywarłaby na nich znaczącą presję. Tak więc dla nas lista podmiotów będzie już od dłuższego czasu. ”

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: