DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Bojownicy opuszczają kluczowe miasto rebeliantów, gdy wkraczają do nich wojska syryjskie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BEIRUT (AP) – główna grupa powstańcza w syryjskiej prowincji Idlib wycofała się z kluczowego miasta rebeliantów, gdy siły rządowe posunęły się we wtorek w okolicy pośród intensywnych bombardowań i nalotów, podała grupa bojowników i działacze opozycji.

To zdjęcie dostarczone przez aktywistyczną agencję Thiqa News Agency pokazuje część tureckiego konwoju wojskowego zmierzającego w kierunku miasta Khan Sheikhoun, rebelianckiego miasta północno-zachodniego, które jest częścią ofensywy rządowej na ostatnią twierdzę rebeliantów w kraju w prowincji Idlib, Syria, poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r. Turecki konwój wojskowy z amunicją przedostał się do północnego Syrii w poniedziałek i ruszył na południe przez obszary opanowane przez rebeliantów, zanim zatrzymali je naloty, które uderzyły w pobliżu autostrady, w której poruszał się konwój, mówią działacze opozycji. (Thiqa News Agency via AP)

Według oświadczenia głównej frakcji powiązanej z Al-Kaidą w Syrii, grupa dokonała „przesunięcia”, a bojownicy wycofali się na obszary na południe od miasta Khan Sheikhoun. Stamtąd nadal będą bronić terytorium, powiedział.

Wycofanie się jest znaczną stratą dla opozycji w jej ostatniej głównej twierdzy Idlib w północno-zachodniej Syrii. Siły rządowe Syrii rozpoczęły ofensywę w Idlib i północnych częściach prowincji Hama od 30 kwietnia, zmuszając prawie pół miliona ludzi do ucieczki w bezpieczniejsze rejony dalej na północ. Podczas walk zginęło również ponad 2000 osób, w tym setki cywilów.

Zdaniem działaczy opozycji siły syryjskiego prezydenta Baszara Assada, wspierane przez rosyjskie siły powietrzne, były w stanie z dnia na dzień wejść do części miasta. Działacze syryjscy usuwają teraz obszar porzucony przez bojowników z materiałami wybuchowymi i pułapkami.

„Po zaciętym bombardowaniu przez kryminalnego wroga, który unika bezpośredniej konfrontacji ze świętymi wojownikami poprzez wdrożenie polityki spalonej ziemi, nasi bojownicy przesunęli się na południe od Khan Sheihoun” – oświadczył.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Wielkiej Brytanii, monitorujący wojnę opozycyjną, powiedział, że powiązany z al-Kaidą Hayat Tahrir al-Sham i inne grupy powstańcze wycofały się z Chana Szejka, a także wszystkich miast i wsi na południe od miasta.

Według Obserwatorium Khan Sheikhoun był domem dla około 1 miliona ludzi, z których prawie 700 000 zostało przesiedlonych w wyniku walk w innych częściach kraju, zanim ofensywa rządowa rozpoczęła się w kwietniu. W ostatnich dniach setki cywilów pozostało w mieście, według grupy, która śledzi wojnę w Syrii, teraz w dziewiątym roku.

Khan Sheikhoun był twierdzą związanej z al-Kaidą frakcji bojowników, najpotężniejszej grupy na obszarach rebeliantów w Syrii. Miasto było również miejscem zamachu chemicznego 4 kwietnia 2017 r., W którym zginęło 89 osób.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: