DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Wyłącznie z AP: USA potajemnie rozmawiają z szefem socjalistów w Wenezueli

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BOGOTA, Kolumbia (AP) – USA nawiązały tajny kontakt z szefem partii socjalistycznej w Wenezueli, ponieważ bliscy sojusznicy wewnętrznego kręgu prezydenta Nicolasa Maduro starają się zagwarantować, że nie staną przed sądem za rzekome nadużycia i zbrodnie, jeśli poddadzą się rosnącym żądaniom usunięcia go, według starszego urzędnika administracji Trumpa.

PLIK – na zdjęciu z 24 stycznia 2019 r. Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro, po prawej, rozmawia z prezydentem Zgromadzenia Konstytucyjnego Diosdado Cabello przed Sądem Najwyższym podczas corocznej ceremonii, która rozpoczyna rok sądowy w Caracas w Wenezueli. USA otworzyły tajną komunikację z Cabello, ponieważ członkowie wewnętrznego kręgu Maduro szukają gwarancji, że nie staną w obliczu zemsty, jeśli poddadzą się rosnącym żądaniom usunięcia go, powiedział starszy urzędnik administracji The Associated Press w sobotę, 17 sierpnia 2019 r. (AP Photo / Ariana Cubillos, plik)

Diosdado Cabello, uważany za najpotężniejszego mężczyznę w Wenezueli po Maduro, spotkał się w zeszłym miesiącu w Caracas z kimś, kto jest w bliskim kontakcie z administracją Trumpa, powiedział urzędnikowi The Associated Press. Drugie spotkanie jest w toku, ale jeszcze się nie odbyło.

AP ukrywa nazwisko pośrednika i szczegóły spotkania z Cabello z obawy, że osoba ta może otrzymać represje. Urzędnik zabrał głos pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie jest upoważniony do omawiania rozmów, które są jeszcze wstępne. Nie jest jasne, czy rozmowy mają aprobatę Maduro, czy nie.

56-letni Cabello jest głównym brokerem władzy w Wenezueli, który widział, jak jego wpływ na rząd i siły bezpieczeństwa zwiększają się, gdy słabnie moc Maduro. Ale został również oskarżony przez amerykańskich urzędników o masową korupcję, handel narkotykami, a nawet groźby śmierci wobec siedzącego senatora USA.

Urzędnik powiedział, że pod żadnym pozorem USA nie chcą podeprzeć Cabello ani utorować mu drogi do zastąpienia Maduro. Zamiast tego celem tego działania jest zwiększenie nacisku na reżim poprzez przyczynienie się do walki z nożami, które według USA odbywają się za kulisami wśród konkurujących kręgów władzy w partii rządzącej.

Podobne kontakty istnieją z innymi najważniejszymi wenezuelskimi znawcami, powiedział urzędnik, a USA są w trybie odsłuchu, aby usłyszeć, co trzeba, aby zdradzić Maduro i wesprzeć plan przejścia.

Cabello nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Jednak pomocnik powiedział, że USA coraz częściej pukają do jego drzwi, desperacko szukając kontaktu. Adiutant odrzucił pogląd, że Cabello w jakiś sposób zdradził Maduro, mówiąc, że Cabello spotka się z Amerykanami tylko za zgodą prezydenta, a jeśli przyczyni się do zniesienia sankcji, obwinia za osłabienie gospodarki uzależnionej od ropy. Pomocnik przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie jest uprawniony do publicznego dyskutowania na tematy polityczne.

Osoba zaznajomiona z lipcowym spotkaniem powiedziała, że ​​Cabello był bystry i przybył na spotkanie z wysłannikiem wspieranym przez USA, dobrze przygotowanym, z jasnym zrozumieniem problemów politycznych Wenezueli. Osoba przemawiała pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie jest uprawniona do omawiania sprawy.

W miarę narastania kryzysu Wenezueli pojawił się przewidywalny wzorzec, w którym Juan Guaidó, którego USA i dziesiątki innych krajów uznają za prawowitego przywódcę Wenezueli, nie był w stanie zdobyć armii i przejąć władzy, ale Maduro nie ma wystarczającej siły, aby zatrzymać swojego rywala lub uratować załamana gospodarka wśród coraz ostrzejszych amerykańskich sankcji. W tym miesiącu USA zastosowały nową rundę sankcji, która obejmuje wszystkie aktywa rządu Maduro w USA i grozi ukaraniem firm z państw trzecich, które nadal z nim współpracują.

Rozmowy sponsorowane przez Norwegię między opozycją a rządem przebiegały powoli i zostały zawieszone w tym miesiącu przez Maduro, który oskarżył Guaidó o świętowanie „brutalnej blokady” USA. Ani Cabello, wenezuelskie wojsko, ani rząd USA nie są stronami tych rozmów .

Aby przełamać impas, niektórzy spiskowcy oczekują od Stanów Zjednoczonych opracowania planu ochrony urzędników państwowych, którzy zwracają się przeciwko Maduro przed przyszłym ściganiem. Stany Zjednoczone wielokrotnie powtarzały, że zaoferują najlepszym socjalistom zwolnienie z sankcji, jeśli podejmą „konkretne i znaczące działania” w celu zakończenia rządów Maduro. W maju szybko zniosła sankcje przeciwko byłemu szefowi szpiegów Maduro, gen. Manuelowi Cristopherowi Figuera, po tym, jak uciekł podczas nieudanego powstania wojskowego.

Jako szef zgromadzenia konstytucyjnego Cabello ma prawo usunąć Maduro, stanowisko, które może się przydać w każdej negocjowanej transformacji. Ale do tej pory kieruje instytucją, którą USA uważają za nielegalną, jako gumową pieczątkę na kongresie kontrolowanym przez opozycję, nie wykazując żadnych oznak możliwego oszustwa.

Nie jest jasne, kto zainicjował kontakt z Cabello. Ale amerykański urzędnik powiedział, że Cabello rozmawia za plecami walczącego socjalisty, pomimo jego prawie codziennych przejawów lojalności i częstych nawoływań przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

Polityk opozycyjny poinformowany o zasięgu powiedział, że minister obrony Vladimir Padrino i minister spraw wewnętrznych Néstor Reverol są wśród osób w pośrednim kontakcie z Amerykanami, podkreślając stopień, w jakim Maduro jest otoczony spiskowcami nawet po tym, jak kierowane przez opozycję powstanie wojskowe w kwietniu zostało łatwo stłumione . Polityk przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie jest upoważniony do omawiania rozmów. AP nie mógł zweryfikować konta polityka opozycji.

Cabello od dawna postrzegany jest jako rywal Maduro, kogoś, kto ma bardziej pragmatyczne poglądy ekonomiczne i jest mniej ideowo powiązany z komunistyczną Kubą. Usiadł na prawo od Hugo Cháveza, gdy późny socjalista wyznaczył Maduro, po swojej lewej, na jego następcę w swoim ostatnim publicznym wystąpieniu przed śmiercią na raka w 2013 r.

Według wszystkich informacji Cabello nie znalazł się wśród wysoko postawionych urzędników, którzy byli na planach usunięcia Maduro w kwietniu, kiedy Guaidó i jego mentor Leopoldo López pojawili się na moście we wschodniej Caracas otoczonym niewielkim kontyngentem wojsk zbrojnych. Od czasu niepowodzenia powstania emerytowany porucznik armii widział, jak jego wpływy w rządzie i siłach bezpieczeństwa rosną, wraz z mianowaniem bliskich sojuszników do kierowania armią i budzącą obawę policją wywiadowczą SEBIN.

Pozostaje również popularny w bazie Chavista, przecinając kraj w ciągu ostatnich pięciu lat dzięki bardzo oglądanemu programowi w państwowej telewizji, który jest narzędziem do walenia opozycji i Stanów Zjednoczonych.

„Braterski pozdrowienie, bracie Prezydencie”, powiedział Cabello w najnowszym programie, w którym Maduro zadzwonił jako gość specjalny. „Nie mamy tu żadnych tajemnic, żadnych kłamstw. Za każdym razem, gdy coś robimy, informujemy ludzi, aby z czystym sumieniem mogli podejmować świadome decyzje i ustalać stanowiska. ”

USA już wcześniej próbowały negocjować z Cabello. W 2015 r. Thomas Shannon, który był wówczas doradcą sekretarza stanu Johna Kerry’ego, spotkał się z Cabello na Haiti, aby utorować drogę wyborom parlamentarnym, które opozycja wygrała przez osunięcie się ziemi.

Ale do tej pory administracja Trumpa wyraziła głęboką pogardę dla Cabello, uderzając go w ubiegłym roku sankcjami za rzekomą organizację wysyłek narkotyków i prowadzenie dużej sieci szczepień, która sprzeniewierzała fundusze państwowe i inwestowała skradzione wpływy na nieruchomości na Florydzie. USA uważa również, że rozmawiał o spisku mającym na celu zabicie republikańskiego senatora Marco Rubio, który nazwał go „Pablo Escobar z Wenezueli”.

„Cabello jest jednym z najgorszych w Wenezueli” – powiedział Fernando Cutz, były starszy doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego w Ameryce Łacińskiej, zarówno dla prezydenta Baracka Obamy, jak i Trumpa. „Jeśli strategia polega na próbie negocjacji z szefem mafii, to on jest twoim facetem. Ale to strategia, która niesie ze sobą duże ryzyko ”.

zrodlo:https://apnews.com/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: