DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Szef więzienia USA usunięty ze stanowiska po śmierci Epsteina

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – prokurator generalny William Barr usunął dyrektora Biura Więzień ze swojego stanowiska w poniedziałek, ponad tydzień po tym, jak milioner finansista Jeffrey Epstein odebrał sobie życie w areszcie federalnym.

PLIK – w tym 19 lipca 2019 r. Zdjęcie aktorskie, po dyrektora Biura Więzień, Hugh Hurwitz, przemawia podczas konferencji prasowej w Departamencie Sprawiedliwości w Waszyngtonie. Hurwitz został usunięty ze swojego stanowiska ponad tydzień po tym, jak milioner finansista Jeffrey Epstein odebrał sobie życie podczas pobytu w areszcie federalnym. Prokurator generalny William Barr ogłosił wypowiedzenie Hugh Hurwitz w poniedziałek, 19 sierpnia (AP Photo / Susan Walsh, plik)

Przesunięcie Hugh Hurwitz przychodzi wśród rosnących dowodów, że strażnicy w chronicznie niedostatecznym Metropolitan Correctional Center w Nowym Jorku zrzekli się swojej odpowiedzialności za powstrzymanie 66-letniego Epsteina przed samobójstwem podczas oczekiwania na proces pod zarzutem wykorzystywania seksualnego nastoletnich dziewcząt. FBI i inspektor generalny Departamentu Sprawiedliwości badają jego śmierć.

Barr nazwał Kathleen Hawk Sawyer, dyrektor agencji więziennej od 1992 do 2003 roku, aby zastąpić Hurwitz. Hurwitz przechodzi na stanowisko asystenta dyrektora odpowiedzialnego za programy ponownego wejścia biura, w którym będzie współpracować z Barrem nad wprowadzeniem ustawy o pierwszym kroku, reformy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

Biuro zostało poddane intensywnej analizie od śmierci Epsteina, a prawodawcy i Barr domagają się odpowiedzi na temat tego, jak Epstein pozostawał bez nadzoru i był w stanie odebrać sobie życie 10 sierpnia, będąc przetrzymywanym w jednym z najbezpieczniejszych więzień federalnych w Ameryce.

Oświadczenie Barra nie podało konkretnego powodu przeniesienia. Ale Barr powiedział w zeszłym tygodniu, że urzędnicy odkryli „poważne nieprawidłowości” i był zły, że członkowie personelu więzienia nie „odpowiednio zabezpieczyli tego więźnia”.

W ubiegły wtorek nakazał prezydium tymczasowe przeniesienie naczelnika, Lamine N’Diaye, do biura regionalnego, a dwóch strażników, którzy mieli obserwować Epsteina, umieszczono na urlopie administracyjnym.

„To dobry początek, ale to nie koniec” – powiedział w oświadczeniu senator Ben Sasse, republikanin z Nebraski, który zasiada w Senackim Komitecie Sądowniczym. „Prokurator generalny Barr postąpił słusznie, usuwając szefa Federalnego Biura Więzień i powinien dołożyć wszelkich starań, aby ścigać wszystkich współspiskowców Epsteina w najszerszym zakresie prawa”.

Strażnicy z jednostki Epsteina nie sprawdzali go co pół godziny, zgodnie z wymaganiami, i są podejrzewani o fałszowanie wpisów w dzienniku, aby pokazać, że mieli, według kilku osób zaznajomionych z tą sprawą. Obaj strażnicy pracowali w godzinach nadliczbowych z powodu niedoborów kadrowych.

Wiele osób zaznajomionych z operacjami w więzieniu twierdzi, że Epstein został zdjęty z samobójczego zegarka około tydzień po tym, jak został znaleziony na podłodze celi 23 lipca z siniakami na szyi i umieszczony z powrotem w mieszkaniu o wysokim bezpieczeństwie, gdzie był mniej uważnie monitorowany ale nadal powinien być sprawdzany co 30 minut.

Mówili pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie byli upoważnieni do publicznego omawiania śledztwa.

Hurwitz jest wieloletnim biurokratą, który dołączył do biura w 1998 r. Pracował również w Departamencie Edukacji oraz w Agencji ds. Żywności i Leków oraz pracował w biurze inspektora generalnego NASA. Wrócił do agencji więziennej w 2015 roku i został powołany na stanowisko dyrektora przez ówczesnego prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa w 2018 roku.

Przeżył także śmierć bostońskiego gangstera Jamesa „Whiteya” Bulgera, który został zabity w federalnym więzieniu w Zachodniej Wirginii w październiku, zaraz po tym, jak został tam przeniesiony. Prawodawcy, adwokaci, a nawet strażnicy więzienni od lat alarmują o niebezpiecznych warunkach, ale nie ma publicznych oznak, że urzędnicy federalni podejmowali jakiekolwiek działania w celu rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem. Zabójstwo Bulgera było trzecim w obiekcie w ciągu sześciu miesięcy.

Jako dyrektor biura Hurwitz był odpowiedzialny za nadzorowanie 122 obiektów, 37 000 pracowników i około 184 000 więźniów.

Hawk Sawyer była pierwszą kobietą, która kierowała agencją i zajmowała tam wiele miejsc pracy przez prawie 27 lat. Pracowała jako psycholog w federalnym zakładzie poprawczym w Zachodniej Wirginii, była asystentką, a następnie opiekunką w innych placówkach, a ostatecznie została nominowana do kierowania agencją podczas pierwszej kadencji Barra jako prokurator generalny na początku lat 90.

„Pod poprzednią kadencją dr Hawk Sawyer w biurze kierowała agencją z doskonałością, innowacyjnością i wydajnością, otrzymując liczne nagrody za wybitne przywództwo” – powiedział Barr w oświadczeniu.

Barr nazwał także Thomasa Kane’a, wieloletniego pracownika biura, który pełnił różne funkcje kierownicze, jako zastępca dyrektora. Kane pracował w agencji od 1977 do 2018 r. Pod kierunkiem czterech prokuratorów generalnych, a wcześniej pełnił obowiązki dyrektora biura, szefa personelu, zastępcy dyrektora i zastępcy dyrektora.

„W tym krytycznym momencie jestem pewien, że dr Hawk Sawyer i dr Kane poprowadzą BOP dzięki kompetencjom, umiejętnościom i zaradności, które uosabiali podczas rządowych karier” – powiedział Barr.

___

Powiązany pisarz prasowy Michael R. Sisak z Nowego Jorku przyczynił się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:https://apnews.com/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: