Generał Mirosław Różański bardzo krytycznie ocenia stan polskiej armii. W swoim najnowszym komentarzu zawarł bardzo niepokojące sformułowanie, dotyczące bezpieczeństwa naszego kraju:

„Ile systemów uzbrojenia straciło zdolności przez ostatnie trzy lata” – stwierdza generał i zapewne wie co mówi, bo całe swoje życie spędził w wojsku.

Komentarz dotyczył wywiadu, w którym inny oficer w hurraoptymistyczny sposób wypowiada się na temat stanu armii a taka propisowska narracja niepokojąco przypomina sytuację Polski tuż przed drugą wojną światową, gdy w gazetach sanacja przechwalała się na potęgę armią, budząc w Polakach fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Sprawą powinni zająć się natychmiast politycy opozycji. PiSowi nie udało się bowiem dokonać żadnych znaczących zakupów ani rozpocząć procesu modernizacji kluczowego uzbrojenia. Polska doktryna wojenna nadal opiera się na założeniach sprzed wielu lat, tymczasem współczesne pole walki bardzo się zmieniło.

Mirosław Różański@MirekRozanski

Rośnie nam następny propagandzista, który obawiam się nie wie ile systemów uzbrojenia straciło zdolności przez ostatnie trzy lata. Święto Wojska Polskiego. Gen. Artur Jakubczyk: nigdy Polska nie była silniejsza – Wiadomości https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/swieto-wojska-polskiego-gen-artur-jakubczyk-nigdy-polska-nie-byla-silniejsza/0m3msw2 

Gen. Artur Jakubczyk: Polska nigdy nie była silniejsza

– U oficera, który dążył do tego, by stać się generałem, informacja o nominacji była tak podniecająca, że nie mogłem tej nocy usnąć. To najszczęśliwszy dzień w moim życiu – mówi w rozmowie z Onetem…

wiadomosci.onet.pl