DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Johnson apeluje do Berlina i Paryża o kompromis w sprawie Brexitu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zaapelował do Niemiec i Francji o kompromisowe stanowisko w sprawie Brexitu, ostrzegając, że w razie konieczności jego kraj będzie gotowy do opuszczenia Unii Europejskiej 31 października bez porozumienia.

„Będziemy gotowi do wyjścia 31 października, z porozumieniem lub bez” – przekazał szef brytyjskiego rządu dziennikarzom w Londynie.

Johnson apeluje do Berlina i Paryża o kompromis w sprawie BrexituBoris Johnson zamierza przekonać europejskich przywódców, aby zgodzili się na renegocjację umowy wyjściowej. (Fot. Getty Images)

„Oczywiście nasi przyjaciele i partnerzy po drugiej stronie kanału (La Manche) okazują pewną niechęć do zmiany stanowiska i to jest w porządku, jestem przekonany, że w końcu je zmienią” – dodał.

Zapytany, co jego zdaniem osiągnie dzięki wizytom w Niemczech i Francji w tym tygodniu, Johnson odpowiedział: „Liczę na to, że pójdą na kompromis. Widzieli, że brytyjski parlament trzykrotnie odrzucał porozumienie o Brexicie, a backstop (mechanizm awaryjny dla Irlandii Północnej – przyp.red.) po prostu nie zadziała, nie jest demokratyczny”.

Premier Wielkiej Brytanii przekonuje, że mimo wszystko kraj jest gotowy na twardy Brexit. (Fot. Getty Images)

„Chcę porozumienia, jesteśmy gotowi współpracować z naszymi przyjaciółmi i partnerami, by je osiągnąć, ale jeśli chce się dobrego porozumienia dla Zjednoczonego Królestwa, to jednocześnie trzeba przygotowywać się na wyjście (z UE) bez tej umowy” – ocenił.

Według agencji PA, Johnson spotka się w Berlinie z kanclerz Angelą Merkel w środę, a dzień później w Paryżu z prezydentem Emmanuelem Macronem.

Wcześniej rzeczniczka rządu w Londynie przekazała, że podczas rozmów z Merkel i Macronem, Johnson przede wszystkim skupi się na zaprezentowaniu im swojego stanowiska w sprawie Brexitu, ale spotkania prawdopodobnie będą dotyczyły także innych kwestii, związanych z „polityka zagraniczną, bezpieczeństwem i tym podobnymi”.

Rzeczniczka powtórzyła stanowisko Johnsona, że nie może być mowy o formalnych negocjacjach z UE, dopóki Bruksela nie zrezygnuje z backstopu.

Czy Angela Merkel weźmie sobie do serca apel Johnsona? (Fot. Getty Images)

Johnson odniósł się dziś również do informacji dziennika „Sunday Timesa”, który, powołując się na niejawny dokument rządowy, przekazał, że w razie bezumownego Brexitu Wielką Brytanię najprawdopodobniej czekają deficyty leków, żywności i paliwa, chaos w transporcie towarów z kontynentalną Europą oraz powstanie twardej granicy między Irlandią i Irlandią Północną.

„Nie będę udawał, że wszystko odbędzie się bez problemów, one będą. Ale nie mam żadnych wątpliwości, że jeśli wszyscy się postarają, jesteśmy w stanie się przygotować”.

Opozycyjna Partia Pracy uznała materiał „Timesa” za kolejny sygnał, że należy uniknąć Brexitu bez porozumienia. Ponad 100 parlamentarzystów podpisało list, w którym domagają się od Johnsona m.in. skrócenia przerwy wakacyjnej parlamentu i zwołanie debaty na temat kryzysu wokół Brexitu.

zrodlo:londynek.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: