DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Irański tankowiec poszukiwany przez amerykańskie głowy w nieznane miejsce

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

GIBRALTAR (AP) – irański supertanker ciągnący lekką ropę o wartości 130 milionów dolarów, którą USA podejrzewają o przywiązanie do organizacji objętej sankcjami, podniósł kotwicę i zaczął się w niedzielę późno opuszczać Gibraltar.

Super nazwany Adrian Aryra 1 super tankowiec hostujący irańską flagę na brytyjskim terytorium Gibraltaru, niedziela, 18 sierpnia 2019 r. Władze Gibraltaru w niedzielę odrzuciły ostatnią prośbę Stanów Zjednoczonych, by nie wypuszczać przejętego irańskiego supertankera, torując drogę do statek wypłynął po zatrzymaniu w zeszłym miesiącu za rzekome usiłowanie naruszenia sankcji Unii Europejskiej wobec Syrii. (AP Photo / Marcos Moreno)

Ślad pozostawiony przez dane GPS na Marinetraffic.com, usłudze śledzenia statków, pokazał pod banderą Iranu Adriana Daryę 1, znanego wcześniej jako Grace 1, poruszającego się tuż przed północą. Tankowiec powoli skierował się na południe, po czym skierował się na wschód w kierunku wąskiego odcinka wód międzynarodowych oddzielających Maroko i południowy kraniec Półwyspu Iberyjskiego.

Ambasador Iranu w Wielkiej Brytanii, Hamid Baeidinejad, potwierdził w poście na Twitterze, że tankowiec płynął na wody międzynarodowe. Pytania do ambasady dotyczące tego, dokąd zmierza, nie zostały natychmiast zwrócone.

Super nazwany Adrian Aryra 1 super tankowiec hostujący irańską flagę na brytyjskim terytorium Gibraltaru, niedziela, 18 sierpnia 2019 r. Władze Gibraltaru w niedzielę odrzuciły ostatnią prośbę Stanów Zjednoczonych, by nie wypuszczać przejętego irańskiego supertankera, torując drogę do statek wypłynął po zatrzymaniu w zeszłym miesiącu za rzekome usiłowanie naruszenia sankcji Unii Europejskiej wobec Syrii. (AP Photo / Marcos Moreno)

Statek był przetrzymywany przez miesiąc na brytyjskim terytorium zamorskim za rzekome próby naruszenia sankcji Unii Europejskiej wobec Syrii. Władze Gibraltaru odrzuciły w niedzielę jedenastogodzinną próbę przejęcia tankowca przez USA, argumentując, że przepisy UE są mniej surowe niż sankcje USA wobec Iranu.

Uwolnienie tankowca nastąpiło w wyniku narastającej konfrontacji między Iranem a Zachodem po tym, jak prezydent Donald Trump wyciągnął Waszyngton z umowy nuklearnej Teheranu z mocarstwami światowymi ponad rok temu.

Niedługo po aresztowaniu tankowca na początku lipca w pobliżu Gibraltaru – brytyjskiego terytorium zamorskiego – Iran zajął tankowiec banderą Stena Impero, który nadal znajduje się w posiadaniu Republiki Islamskiej. Analitycy twierdzą, że uwolnienie irańskiego statku przez Gibraltar może oznaczać, że Stena Impero zostanie uwolniona.

Rząd Gibraltaru powiedział w niedzielę, że zezwala na uwolnienie irańskiego tankowca, ponieważ: „System sankcji UE wobec Iranu – mający zastosowanie na Gibraltarze – jest znacznie węższy niż w USA”.

W ostatniej próbie powstrzymania uwolnienia Stany Zjednoczone otworzyły piątek nakazem przejęcia statku i jego ładunku 2,1 miliona baryłek lekkiej ropy naftowej, powołując się na naruszenia sankcji USA, a także ustawy o praniu pieniędzy i terroryzmie.

Super tankowiec Adrian Aryra 1 jest widoczny w tle, gdy ludzie ochładzają się w wodzie na brytyjskim terytorium Gibraltaru, niedziela, 18 sierpnia 2019 r. Władze Gibraltaru w niedzielę utorowały drogę dla irańskiego supertankera, aby dopłynąć do nieujawnionego lokalizacja po odrzuceniu ostatniej prośby Stanów Zjednoczonych o nie zwalnianie statku. (AP Photo / Marcos Moreno)

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli reporterom, że ropa na statku warta jest około 130 milionów dolarów i że jest przeznaczona dla wyznaczonej organizacji terrorystycznej.

Nieopieczętowane dokumenty sądowe dowodziły, że Islamski Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej jest prawdziwymi właścicielami statku za pośrednictwem sieci firm-przykrywek.

Władze Gibraltaru oświadczyły w niedzielę, że w przeciwieństwie do USA, irańska Gwardia Rewolucyjna nie jest wyznaczona jako organizacja terrorystyczna na mocy prawa UE, Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru.

Irański statek został zatrzymany podczas żeglugi pod banderą panamską o nazwie Grace 1. Od niedzieli został przemianowany na Adriana Daria 1 i podniósł irańską flagę. Robotnicy widzieli malowanie nowej nazwy na burcie statku w sobotę.

Iran nie ujawnił zamierzonego miejsca przeznaczenia Adriana Darii 1 i zaprzeczył, by kiedykolwiek kierował się do Syrii.

Szef Gibraltaru, Fabian Picardo, powiedział, że irański rząd zapewnił go na piśmie, że tankowiec nie rozładuje ładunku w Syrii.

Agencja żeglugowa Astralship na Gibraltarze, która została zatrudniona do załatwiania formalności i załatwiania logistyki dla Adriana Darii 1, powiedziała The Associated Press, że oczekuje się, że nowa załoga obywateli Indii i Ukrainy zastąpi marynarzy na pokładzie.

__

Reporterzy AP Raphael Satter w Londynie i Mehdi Fattahi w Teheranie w Iranie przyczynili się do tego raportu.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: