DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Badanie ekonomistów: 34% spodziewa się recesji w USA w 2021 r

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – Wielu amerykańskich ekonomistów biznesu wydaje się wystarczająco zaniepokojonych ryzykiem niektórych polityk gospodarczych prezydenta Donalda Trumpa, że spodziewają się recesji w USA do końca 2021 r.

Prezydent Donald Trump rozmawia z dziennikarzami przed wejściem na pokład Air Force One na lotnisku miejskim Morristown w Morristown, NJ, niedziela, 18 sierpnia 2019 r. (AP Photo / Patrick Semansky)

Trzydzieści cztery procent ekonomistów ankietowanych przez National Association for Business Economics w raporcie opublikowanym w poniedziałek powiedział, że wierzą, że spowolnienie gospodarcze przerodzi się w recesję w 2021 roku. To więcej niż 25% w badaniu przeprowadzonym w lutym. Tylko 2% ankietowanych spodziewa się, że recesja rozpocznie się w tym roku, a 38% przewiduje, że nastąpi ona w 2020 roku.

Ekonomiści wcześniej wyrazili zaniepokojenie, że taryfy Trumpa i wyższe deficyty budżetowe mogą ostatecznie osłabić gospodarkę.

Administracja Trumpa nałożyła cła na towary od wielu kluczowych partnerów handlowych USA – od Chin i Europy po Meksyk i Kanadę. Urzędnicy twierdzą, że taryfy, które są podatkami od importu, pomogą administracji uzyskać bardziej korzystne warunki handlu. Ale amerykańscy partnerzy handlowi po prostu dokonali odwetu za pomocą własnych taryf.

Spadł handel między USA a Chinami, dwoma największymi światowymi gospodarkami. W zeszłą środę Trump postanowił odroczyć do 15 grudnia taryfy celne na około 60% dodatkowych 300 miliardów dolarów chińskiego importu – zapewniając ulgę od planowanego ruchu, który rozszerzyłby cła na prawie wszystko, co USA kupują z Chin.

Rynki finansowe zasygnalizowały możliwość recesji w USA w zeszłym tygodniu, zwiększając obawy związane z trwającymi napięciami w handlu oraz wiadomość od Wielkiej Brytanii i Niemiec, że ich gospodarki kurczą się

Ekonomiści ankietowani przez NABE sceptycznie podchodzili do sukcesu ostatniej rundy negocjacji handlowych USA-Chiny. Tylko 5% prognozowało, że doprowadzi do kompleksowej umowy handlowej, 64% sugerowało, że możliwe było zawarcie powierzchownej umowy, a prawie jedna czwarta oczekiwała, że oba kraje nie uzgodnią niczego.

226 respondentów, którzy pracują głównie dla korporacji i stowarzyszeń handlowych, zostało przebadanych między 14 lipca a 1 sierpnia. To było przed ogłoszeniem przez Biały Dom 10% ceł na dodatkowe 300 mld USD chińskiego importu, chińska waluta spadła poniżej siedmiu- poziom juana do 1 USD po raz pierwszy od 11 lat, a administracja Trumpa formalnie określiła Chiny manipulatorem walutowym.

Jako całość, ostatnie odpowiedzi ekonomistów biznesu stanowiły naganę za ogólne podejście administracji Trumpa do gospodarki.

Jednak na razie większość znaków ekonomicznych wydaje się solidna. Pracodawcy dodają miejsca pracy w stałym tempie, stopa bezrobocia utrzymuje się na poziomie blisko 50 lat, a konsumenci są optymistami. Dane dotyczące sprzedaży detalicznej w USA w zeszły czwartek pokazały, że skoczyły one najbardziej w lipcu od czterech miesięcy.

Badanie wykazało gwałtowny spadek odsetka ekonomistów, którzy stwierdzili, że obniżki podatków o 1,5 bln USD w ciągu następnej dekady są „zbyt stymulujące” i prawdopodobnie spowodują wyższe deficyty budżetowe, które należy zmniejszyć, do 51% obecnie z 71% w sierpniu 2018 r.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Badanie ekonomistów: 34% spodziewa się recesji w USA w 2021 r

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: