DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Tajna narada” – „Nie są drapieżnikami, nie są inwazyjne”..VIDEO !

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

„Tajna narada” o polowaniach w Ministerstwie Środowiska

„Nie są drapieżnikami, nie są inwazyjne”. W tym sezonie zginie ponad 100 tysięcy ptaków

Screenshot_3.jpg

Screenshot_2.jpg

Rozpoczął się sezon polowania na ptaki „Tajna narada” o polowaniach w Ministerstwie Środowiska

Wraz z rozpoczęciem sezonu polowań na ptaki, odżyła dyskusja, czy to etyczne. Myśliwi mówią o tradycji – ekolodzy o pechowej trzynastce, czyli wykazie gatunków, do których można strzelać. Zapowiadają, że będą składać wniosek do Ministerstwa Środowiska o zawieszenie polowań.

Materiał magazynu „Polska i Świat”. Jedna paczka, jedna kaczka – mówi stare myśliwskie powiedzenie. I z taką nadzieją myśliwi ruszyli w teren. Z psami i strzelbami – zgodnie ze sztuką i tradycją. – Dzisiejsze łowiectwo jest oparte na tradycji i etyce, ale to jest profesjonalne podejście do zarządzania populacjami zwierząt łownych – tłumaczy Marek Pudełko, wiceprezes Polskiego Związku Łowieckiego. „Polowania nie są uzasadnione ekonomicznie i gospodarczo” Myśliwi chcą legalizacji polowań z łukami. „Próbują zepsuć dobrą nowelizację”

W sezonie łowieckim 2017/2018 w całym kraju odstrzelono blisko 180 tysięcy ptaków, ale według ekologów zabitych ptaków co roku może być dużo więcej – także tych chronionych. Dlatego Tomasz Zdrojewski z proekologicznej koalicji „Niech Żyją” zapowiada monitoring poczynań myśliwych. – Połowa spośród tych gatunków, to są ptaki gatunków zagrożonych.

W lipcu tego roku Polski Komitet Międzynardowej Unii Ochrony Przyrody opublikował krytyczną opinię na temat polowań – mówi Zdrojewski. „Pełnią one obecnie głównie rolę rekreacyjną i nie są uzasadnione ani ekonomicznie, ani gospodarczo” – stwierdzono w raporcie. „Żaden z gatunków łownych nie wymaga kontroli liczebności” Zdaniem zoologa, profesora Andrzeja Elżanowskiego polowania na ptaki „nie mają nawet pozornie racjonalnego wytłumaczenia, które myśliwi przytaczają polując na ssaki”. – Ani nie są one inwazyjne, ani nie są drapieżnikami, ani nie wymagają kontroli liczebności populacji – ocenia.

Minister Kowalczyk chciał, by strzelać do dzików na terenie całego kraju. Nagranie ze spotkania Minister… czytaj dalej » W Polsce można polować od 15 sierpnia na trzynaście gatunków dzikich ptaków. Ekolodzy nazywają tę listę „pechową trzynastką”. Są wśród nich między innymi gęś białoczelna, cyraneczka, krzyżówka, kuropatwa i bażant. – Trzeba zbadać, jak duży jest wpływ polowań na liczebność poszczególnych gatunków ptaków – mówi Tomasz Zdrojewski. Wiceprezes Polskiego Związku Łowieckiego zwraca uwagę, że większość gatunków łownych występujących w Polsce „to dziesiąte procenta populacji europejskiej”. – Jeśli jest tak źle, to dlaczego tylko w Polsce dążymy do tego, by zakazać polowań – pyta Pudełko.

Profesor Elżanowski wskazuje na wyjątkowe okrucieństwo wynikające z polowań. – Przynajmniej jedna czwarta ptaków kona wiele dni w szuwarach, bo strzelanie ze śrutu nie może być precyzyjne – wyjaśnia profesor. Dlatego organizacje proekologiczne zapowiadają wniosek do Ministerstwa Środowiska o zawieszenie takich polowań. 

zobacz wideo 

https://www.tvn24.pl/rozpoczal-sie-sezon-polowan-na-ptaki-material-magazynu-polska-i-swiat-tvn24,961747,s.html?fbclid=IwAR0sTg-JRwhrnG757ahGQ32tTw1bBBz4a-VIjEATR8JF4lbUplrQ0wROTTo%20(http://www.tvn24.pl)

Źródło: tvn24

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “„Tajna narada” – „Nie są drapieżnikami, nie są inwazyjne”..VIDEO !

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: