DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Protestuje co najmniej 13 osób aresztowanych w Portland w stanie Oregon

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PORTLAND, Ore. (AP) – Policja aresztowała w sobotę co najmniej 13 osób i zajęła metalowe słupy, spraye na niedźwiedzie i inną broń, gdy setki skrajnie prawicowych protestujących i antyfaszystowskich kontr-demonstrantów roiło się od centrum Portland w stanie Oregon.

Władze zamknęły mosty i ulice, aby oddzielić rywalizujące ze sobą grupy. Odniosły duży sukces.

„To było dynamiczne wydarzenie, podczas którego demonstranci często przemieszczali się z jednej części miasta do drugiej”, powiedział burmistrz Ted Wheeler na wieczornej konferencji prasowej.

Od wczesnego popołudnia większość grup prawicowych opuściło ten obszar mostem w centrum miasta. Policja używała oficerów na rowerach i sprzęcie do tłumienia zamieszek, aby powstrzymać antyfaszystowskich protestujących w czarnych strojach, hełmach i maskach protestujących – znanych jako antifa – przed podążaniem za nimi.

Ale setki ludzi pozostały w centrum i na pobliskich ulicach, a przez cały dzień dochodziło do potyczek. Policja ogłosiła, że zgromadzenie głównie lewicowych protestujących w pobliżu Pioneer Courthouse Square jest „niepokojem obywatelskim” i kazała ludziom wyjść.

Rzeczniczka policji porucznik Tina Jones powiedziała kiedyś, że na ulicy jest około 1200 osób, ale liczba ta spadła w ciągu dnia. Sześć osób odniosło niewielkie obrażenia.

Wydarzenia zaczęły się późno w sobotę rano. Machający flagą członkowie grupy „Dumni chłopcy”, grupa milicji Trzech Procentów i inni zgromadzili się w śródmieściu, niektórzy także w zbroi i hełmach. Policja powiedziała, że przejęli broń, w tym tarcze, od wielu grup, gromadząc się wzdłuż rzeki Willamette, która biegnie przez miasto.

portland oregano

Ponad dwa tuziny lokalnych, stanowych i federalnych organów ścigania, w tym FBI, było w mieście na wiecu prawicy. Policja w Portland powiedziała, że wszyscy 1000 oficerów w mieście będą pełnić dyżur podczas zgromadzenia, które było rozlewane w mediach społecznościowych i gdzie indziej przez tygodnie.

Prezydent Donald Trump ważył na początku soboty, pisząc na Twitterze, że „Portland jest bardzo uważnie obserwowany … Mam nadzieję, że burmistrz będzie w stanie właściwie wykonywać swoją pracę”.

Napisał także, że „poważnie rozważa się nadanie ANTIFIE„ ORGANIZACJI TERRORU ”.

Ale nie było od razu jasne, co miał na myśli, ponieważ rząd Stanów Zjednoczonych nie ma mechanizmu ogłaszania organizacji krajowej grupą terrorystyczną.

Wheeler odpowiedział na tweeta prezydenta w wywiadzie dla CNN, mówiąc: „Szczerze mówiąc, to nie jest pomocne”.

Na wieczornej konferencji prasowej Wheeler powiązał demonstracje z „rosnącym białym ruchem nacjonalistycznym”.

„Z pewnością widzimy, jak się to rozgrywa. … Portland, który jest bardzo postępową społecznością, zawsze znajdzie się na poziomie zerowym tej bitwy lub w jej pobliżu ”- powiedział Wheeler.

Samozwańczy antyfaszyści przysięgali, że staną w obliczu wiecu prawicy, podczas gdy przywódcy skrajnej prawicy namawiali swoich zwolenników, by przybyli licznie, aby zaprotestować przeciwko aresztowaniom sześciu członków grup prawicowych w okresie poprzedzającym wydarzenie.

Patriot Prayer Joey Gibson, który zorganizował podobne wiece w 2017 i 2018 r., Które wybuchły w starciach, poddał się w piątek na podstawie nakazu aresztowania za zamieszki o przestępstwo. Był na konfrontacji, która wybuchła 1 maja przed barem, w którym członkowie Antifa zebrali się po demonstracji w Dniu Majowym.

W wideo, które transmitował na żywo na Facebooku, Gibson oskarżył policję o uprawianie polityki, aresztując go, ale nie zamaskowanych demonstrantów, którzy pobili konserwatywnego blogera Andy’ego Ngo podczas wiecu, który przyciągnął uwagę kraju.

Film z tego ataku stał się popularny i doprowadził Proud Boys, którzy zostali wyznaczeni przez grupę nienawiści przez Południowe Centrum Prawa Ubóstwa, do zorganizowania sobotniej imprezy.

Jones powiedział, że policja kontynuuje dochodzenie w sprawie kilku incydentów ze starć 1 maja i 29 czerwca i jest neutralna politycznie.

Władze poprosiły mieszkańców, aby nie dzwonili pod numer 911, chyba że stanowi to zagrożenie życia i trzymali się z dala od centrum miasta.

Szefowa policji w Portland, Danielle Outlaw, powiedziała, że władze starały się zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i umożliwić ludziom korzystanie z ich praw do wolności słowa.

„Dzisiaj był długi i żmudny dzień”, powiedział Outlaw na konferencji prasowej. „Zakłócenia miały miejsce w bardzo małej części centrum Portland”.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: