Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego, dla kogo pracują posłowie w PiS, to po ujawnieniu tego dokumentu wątpliwości mieć nie będzie. „Tak wygląda pierwsza strona listy podpisów posłów kierujących wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. Ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że posłowie podpisują się pod wnioskami i projektami ustaw in blanco, często nie wiedząc, co popierają?” – napisał Patryk Słowik.

Posłowie powinni pracować na rzecz swoich wyborców. W przypadku PiS sprawa wygląda inaczej – są wyłącznie urzędnikami, realizującymi polecenie prezesa. To zaprzeczenie demokracji. Część wyborców PiS nie zgadza się bowiem na niszczenie edukacji, aparatu sądownictwa czy byle jakie tworzenie prawa. Piszą o tym do posłów,. przychodzą do biur poselskich i im to mówią, dzwonią czy przekazują na spotkaniach. Z jakim efektem? „Ja nic nie mogę” – słyszą. „Kazali mi”, „Ja tylko wykonuje rozkazy” – tłumaczenia rodem z czasów tuż po II Wojnie Światowej… tak tłumaczyli się niemieccy żołnierze.

Dzisiejszy układ władzy to układ patologiczny, który działa kompletnie wbrew regułom demokratycznego państwa prawa. I to trzeba jak najszybciej zmienić. Poseł powinien czuć odpowiedzialność, powinien być rozliczany przez wyborców za swoje decyzje. Dzisiaj jest wobec nich bezkarny. Najgorsze co mu grozi po czterech latach, to że go nie wybiorą.

Poparcie społeczne nie jest dane raz na zawsze i wyborca musi mieć wpływ na swojego posła. To trzeba jak najszybciej zmienić.

Patryk Słowik@PatrykSlowik

Tak wygląda pierwsza strona listy podpisów posłów kierujących wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. Ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że posłowie podpisują się pod wnioskami i projektami ustaw in blanco, często nie wiedząc, co popierają?

Zobacz obraz na Twitterze