Według raport NIK ceny wody w Polsce są jednymi z najwyższych w Europie. Jednak nie przeszkadza to PiS w podnoszeniu jej cen. Wkrótce zapłacimy za nią jeszcze więcej a wszystko z powodu niewinnie brzmiącej zmiany we wnioskach, które przedsiębiorstwa składają do utworzonego przez PiS konglomeratu nazywanego „Wody Polskie”. Ta wielokrotnie krytykowana instytucja zarządza wodą w naszym kraju i udziela pozwoleń na korzystanie z niej.

Według nowych przepisów, wyliczanie opłat za korzystanie z wody, będzie odbywać się w oparciu o… maksymalne deklarowane zużycie tej wody. Warto jednak wziąć pod uwagę, że maksymalne zużycie nie występuje prawie nigdy – w rzeczywistości jest to wartość teoretyczna. Ale opłata już teoretyczna nie będzie.

O ile więc zdrożeje woda w kranach? Dzisiaj i tak płacimy już bardzo dużo. W związku z tym podrożeje nie tylko sam życiodajny płyn ale wszystko – każda firma w Polsce korzysta z wody. Nawet myjnie samochodowe będą musiały podnieść ceny usług. Droższy będzie chleb, masło… Wszystko.

A skąd pomysł na taką konstrukcję ceny wody w „Wodach Polskich”? Jak sami przyznają, myśleli o… maksymalizacji zysku budżetu państwa. Szkoda, że nie myślą o dobru Polaków.

źródło: NIK