Śmieszniej już być nie może. Kongres 590, mający być propagandowym pokazem pomysłów rządu, odbędzie się tuż przed wyborami parlamentarnymi. Planowany jest 7-8 października, by wzmocnić efekt wyborczy, szczególnie na Podkarpaciu. Kuriozalny dobór tematów pokazuje, że PiS nie ma już kompletnie pomysłu na Polskę. Odgrzewane tematy, w których partia Kaczyńskiego poniosła spektakularne tematy to gwóźdź do trumny tego ugrupowania.

Oto ujawniona lista tematów kongresu oraz krótki komentarz do nich>

Blok nr 1 – Nowe wyzwania

W tym bloku ludzie PiS będą myśleć jak nie dać odspawać się od stołków. 4 ostatnie lata doprowadzili do ruiny kluczowe dziedziny życia społecznego, w tym edukację, służbę zdrowia, ceny w sklepach poszły do góry, wprowadzono dziesiątki nowych podatków a oni opowiadają o nowych wyzwaniach. C

Blok nr 2 – Przemysł, energetyka, infrastruktura

Połączenie tych tematów jest chyba specjalne, aby zamaskować fakt, że kluczowe spółki energetyczne straciły na wartości 18 miliardów złotych w ciągu ostatnich 4 lat, ceny prądu szaleją a import rosyjskiego węgla jest rekordowy.

Blok nr 3 – Elektromobilność i transport niskoemisyjny

W tym bloku Morawiecki będzie opowiadał o milionie samochodów elektrycznych ale w Chinach oraz o tym jak wydano miliony na spółkę Elektromobility Poland (czemu taka angielskojęzyczna nazwa w kraju, który ma być patriotyczny nie wiadomo!) oraz czemu nie udało się rozwiązać afery dieselgate.

Blok nr 4 – Wybieram 590

To prawdopodobnie nowa wysokość zarobków rocznych niższych członków PiS w spółkach skarbu państwa. 590 tysięcy rocznie to ładna kwota, prawda?

Blok nr 5 – Nowoczesny biznes – nowoczesne instytucje

Czyli jak inne kraje robią biznes a Polska staje się skansenem Europy. W tej części zostanie zaprezentowana oryginalna scenografia w postaci drewnianej chaty krytej słomą, a Kaczyński z dumą ogłosi, że zastał Polskę murowaną a zostawia ruiny. Większość przedsiębiorców zdąży się przenieść poza granice naszego kraju. W Polsce pozostaną urzędy, produkujące papiery

Blok nr 6 – Polska – Europa – Świat

Polska, zaścianek Europy, Europa – która się rozwija, świat który w szybkim tempie oddala się od Polski.

Blok nr 7 – Międzypokoleniowa solidarność społeczna

W tym bloku zostaną przedstawione cały klany pisowskich działaczy, które poszły do wyborów. Blok poprowadzi Kornel Morawiecki z Mateuszem Morawieckim.

Blok nr 8 – Nauka, innowacje, rewolucje

Skoro to październik, to pewnie będzie o Rewolucji Październikowej a blok o Dzierżyńskim poprowadzi Maciej Wąsik wspomagany przez Mariusza Kamińskiego.

Blok nr 9 – Zrównoważony system finansowy

To będzie trudna i ciekawa część, w której PiS przedstawi zasadę „wy płacicie, my wymagamy”. Czyli jak przedsiębiorcy utrzymują ten cały pisowski bałagan i jeszcze boją się każdego dnia, żeby nie podpaść wszechmocnemu aparatowi państwowemu.

Dobór tematów pokazuje, że PiS nie ma już kompletnie pomysłu na Polskę i zostawia kluczowe sprawy, związane z naszym krajem na boku. Szczególnie chodzi o edukację, służbę zdrowia i dobrobyt Polaków. No ale czego się spodziewać po partii człowieka, który nigdy nie przepracował normalnie dnia…

Skąd on ma wiedzieć jakie są nasze prawdziwe problemy i wyzwania dnia codziennego?

Za Facebook