Jesteśmy coraz bliżej tego, jak wyglądała Polska za PRL. Jedna partia u władzy, codzienne kłamstwa rządowej telewizji a w niedzielę sklepy zamknięte. U władzy komuniści, socjaliści i ludzie z poprzedniego systemu. Polska XXI wieku nie musi tak wyglądać.

Wygląda na to, że PiS to zemsta PZPR za okrągły stół i oderwanie ich od koryta. Popatrzmy na Jarosława Kaczyńskiego i jego najbliższych współpracowników. Kaczyński nigdy nie pracował w prywatnej firmie, zajmował się polityką i jakimiś teoriami, które nie mają nic wspólnego z realnym życiem. Jego najbliższa zaufana, „pani Basia”, pochodzi wprost od komunistycznych wojskowych służb, była sekretarką komunistycznych władz najwyższych. Wokół masa TW i członków PZPR, takich jak Kujda, Piotrowicz oraz inni.

Edukacja została przywrócona do modelu z czasów komuny. Osiem klas szkoły podstawowej, coraz niższy poziom nauczania, ciasnota w szkołach. Dwa roczniki licealistów będą się gnieździć w nieprzystosowanych szkołach a system edukacyjny przypomina ten sprzed stu lat. Cyfryzacja edukacji leży i kwiczy a uczniowie w XXI wieku noszą do szkoły książki i ćwiczenia, zamiast notebooków i tabletów. Wygląda tak, jakby nowoczesność omijała Polskę szerokim łukiem. Jak za komuny.

Telewizja zajmuje się okłamywaniem i ogłupianiem. Ludzie nie są informowani o ponad 200 aferach władzy. Kłamstwo, manipulacja, obwinianie opozycji o całe zło świata, krytykowanie zagranicy – to wszystko już było. Dzisiaj przybrało inną formę, ale nadal to prymitywna i tępa propaganda. Na to wszystko idą miliardy. A skąd? Z naszych kieszeni.

Witajcie w PRL, kraju raju z marzeń Kaczyńskiego.

Ale to nie nasze marzenia. My chcemy kraju nowoczesnego, wolnego, w którym rządzi demokracja a Polska jest silna siła swoich mieszkańców a nie jakiegoś podstarzałego satrapy, który zmarnował swoją młodość a teraz marnuje nam życie.

Chcemy takiego kraju? Tysiące młodych Polaków emigrują, bo nie chcą tu żyć. Kto ostatni zgasi światło? PiS to PZPR Bis.

Thomaso70@Tomaso70

Powrót do przeszłości-Jarek Kurdupel zafundował nam powrót do komunistyczno-bolszewickich obyczajów☝️👎

Zobacz obraz na Twitterze

źródło: Twitter/Facebook/wPolityce.pl