DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Chiny potępiają poparcie prawodawców USA dla protestów w Hongkongu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

HONG KONG (AP) – rzecznik ceremonialnej chińskiej władzy ustawodawczej potępił oświadczenia amerykańskich prawodawców popierających ruch pro-demokratyczny w Hongkongu, ponieważ w niedzielę po dniu wieców pojedynków, które uwypukliły podział polityczny na terytorium Chin, zaplanowano więcej protestów.

Protestujący demokracja trzyma jaja, gdy planuje rzucić je na komisariat podczas marszu protestacyjnego w Hongkongu w sobotę, 17 sierpnia 2019 r. W Hongkongu trwa kolejny weekend protestów, ponieważ chińska policja kontynuuje ćwiczenia w pobliżu Shenzhen, wywołując spekulacje, że mogą zostać wysłani w celu stłumienia protestów. (AP Photo / Kin Cheung)

You Wenze nazwał komentarze ustawodawców „rażącym pogwałceniem ducha praworządności, rażącym podwójnym standardem i rażącą ingerencją w wewnętrzne sprawy Chin”.

Powiedział, że 7,5 miliona mieszkańców Hongkongu i cała chińska ludność odrzuciły działania „bardzo małej grupy gwałtownych protestujących”, a także „jakąkolwiek ingerencję sił obcych”.

Kobieta z dzieckiem mija funkcjonariuszy policji na komisariacie podczas marszu protestujących za demokratycznymi demonstrantami w Hongkongu w sobotę, 17 sierpnia 2019 r. W Hongkongu trwa kolejny weekend protestów, ponieważ chińska policja kontynuuje ćwiczenia w pobliżu Shenzhen, wywołując spekulacje, że mogą zostać wysłani w celu stłumienia protestów. (AP Photo / Kin Cheung)

Nie wspomniał pan o żadnym konkretnym prawodawcy, ale wielu amerykańskich senatorów i członków Kongresu, w tym marszałek Nancy Pelosi, potwierdziło zaangażowanie USA na rzecz praw człowieka i wezwało rząd Hongkongu do zakończenia impasu.

Kongres jest również uprawniony do przyjmowania przepisów wpływających na relacje Hongkongu z USA w sposób, który mógłby dodatkowo podważyć reputację terytorium w zakresie stabilności i praworządności.

Obejmuje to niedawne ponowne wprowadzenie w Hongkongu ustawy o prawach człowieka i demokracji w Kongresie, która między innymi wymagałaby od Sekretarza Stanu wydawania corocznego poświadczenia autonomii Hongkongu w celu uzasadnienia specjalnego traktowania przyznanego miastu.

Marsz protestujących podczas protestu przeciwko ekstradycji w Hongkongu w sobotę, 17 sierpnia 2019 r. W Hongkongu trwa kolejny weekend protestów, ponieważ chińska policja kontynentalna prowadzi ćwiczenia w pobliskim Shenzhen, wywołując spekulacje, że mogą zostać wysłani w celu stłumienia protesty. (AP Photo / Kin Cheung)

Mówiąc wprost, prezydent Donald Trump mógłby po prostu wydać zarządzenie zawieszające specjalny status handlowy Hongkongu w USA, co może mieć dewastujący wpływ na lokalną gospodarkę w czasie, gdy Pekin i Waszyngton prowadzą zaciekłą wojnę handlową.

W sobotę protestujący za demokracją maszerowali po jednej stronie słynnego portu w Hongkongu na 10. weekend, a wiec prorządowy wezwał do zakończenia niekiedy gwałtownych ruchów.

„Rząd w tej chwili nie słucha ludzi, a policja jest zbyt brutalna” – powiedział Bobby Tse, emeryt, który obserwował marsz demokracji z mostu. „Kiedyś tak nie było. Nie musieliśmy protestować co tydzień. Ale teraz, mimo że co tydzień mamy protesty, rząd nadal nie udziela odpowiedzi. ”

Podczas wiecu prorządowego mówcy na scenie powiedzieli, że kochają zarówno Hongkong, jak i Chiny, i zapytali protestujących, dlaczego boją się Chin. Zwolennicy podnieśli kciuki do góry za policjantów i udali się z nimi do zdjęcia.

Kierowca Leo Chen powiedział, że wyszedł, ponieważ chce pokoju w swoim mieście.

„Wcześniej wszyscy w Hongkongu pomagali sobie nawzajem, było to bardzo harmonijne” – powiedział. „Teraz, aby zobaczyć, jak to się stało, nie jestem szczęśliwy, więc wyszedłem, aby pokazać trochę siły.”

W niedzielę 18 sierpnia 2019 r. Chińscy policjanci paramilitarni przechodzą ćwiczenia na stadionie zatoki Shenzhen w Shenzhen w prowincji Guangdong w południowych Chinach. Rzecznik chińskiego parlamentu potępił oświadczenia amerykańskich prawodawców popierających ruch pro-demokracyjny w Hongkongu. (AP Photo / Ng Han Guan)

Wcześniej w sobotę tysiące nauczycieli poszło do oficjalnej rezydencji przywódcy Hongkongu, Carrie Lam, aby wyrazić poparcie dla protestujących, w tym wielu studentów.

Nauczyciele, niosąc tabliczki z napisem „Chroń następne pokolenie” i parasole, aby odeprzeć nieregularne ulewy, przywiązali białe wstążki do metalowego ogrodzenia w pobliżu Domu Rządu. Powiedzieli, że rząd powinien odpowiedzieć na żądania protestujących i przestać wykorzystywać to, co nazywają przemocą policyjną, aby rozproszyć demonstrantów, którzy przejęli ulice oraz oblegli i zniszczyli budynki rządowe.

Żądania ruchu obejmują rezygnację Lama, demokratyczne wybory i niezależne dochodzenie w sprawie użycia siły przez policję.

Rajd w Victoria Park został zwołany na niedzielę przez grupę prodemokratyczną, która od czerwca organizuje trzy masowe marsze przez centrum Hongkongu.

Członkowie chińskiej paramilitarnej siły zbrojnej policji ludowej przez kilka dni trenowali przez granicę w Shenzhen, w tym w niedzielny poranek, podsycając spekulacje, że mogą zostać wysłani w celu stłumienia protestów.

W niedzielę 18 sierpnia 2019 r. Chińscy policjanci paramilitarni przechodzą ćwiczenia na stadionie zatoki Shenzhen w Shenzhen w prowincji Guangdong w południowych Chinach. Rzecznik chińskiego parlamentu potępił oświadczenia amerykańskich prawodawców popierających ruch pro-demokracyjny w Hongkongu. (AP Photo / Ng Han Guan)

Jednak policja w Hongkongu powiedziała, że jest w stanie poradzić sobie z protestami.

___

Współtworzyli go dziennikarze prasowi: Ken Moritsugu, Yves Dam Van i Phoebe Lai w Hongkongu, Dake Kang w Shenzhen, Chiny i Christopher Bodeen w Pekinie.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: