DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Afryka: epidemia odry bardziej zabójcza niż epidemie eboli i cholery

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Nowe nieszczęście w Demokratycznej Republice Konga nie jest owocem działań antyszczepionkowców. Tego olbrzymiego kraju po prostu nie stać na powszechne szczepienia, mimo wielkich bogactw surowcowych zawartych w jego ziemi. Te jednak eksploatują zagranicznej koncerny. Epidemia odry, na którą zachorowało do tej pory ok. 150 tys. osób, okazała się śmiertelna w blisko 3 tysiącach przypadków. W ciągu siedmiu miesięcy zmarło więcej ludzi, niż zarażonych dwiema innymi chorobami epidemicznymi przez rok.

 

Na rozszerzenie akcji szczepień brak pieniędzy. msf

Z epidemią walczy pozarządowa organizacja humanitarna Lekarze bez Granic (MSF), według której choroba rozprzestrzeniła się już w 23 (na 26) prowincjach. Francuzom pomagają miejscowi wolontariusze i kongijskie ministerstwo zdrowia, lecz brakuje środków. Organizacji udało się zebrać 2,5 miliona dolarów na ok. 9 milionów potrzebnych do efektywnego zastopowania epidemii. Ebola jest bardziej medialna, budzi większy strach w bogatych krajach, co przyciąga setki milionów dolarów: kontrast jest olbrzymi.

Lekarze bez Granic podjęli akcję przeciw epidemii, zanim została ona oficjalnie zadeklarowana przez państwo kongijskie. Od początku roku zaszczepili prawie pół miliona dzieci i zajęli się ok. 30 tys. chorych, lecz z braku środków udało się zatrzymać rozmiar epidemii jedynie w części dotkniętych prowincji. W dziesięciu prowincjach w ogóle nie ma MSF i tam choroba nie przestaje się rozprzestrzeniać.

Odra atakuje głównie dzieci w wieku 5-6 lat i młodych dorosłych, oni też najczęściej umierają. W połowie lipca alarm w sprawie epidemii odry podniosła Światowa Organizacja Zdrowia, skoncentrowana wcześniej na walce z cholerą i ebolą. W połowie mijającego tygodnia kongijskie władze sanitarne podały, że na chorobę wywołaną wirusem eboli zmarło w ciągu roku blisko 2 tys. osób i niemal 300 na cholerę, tj. razem mniej niż zabrała epidemia odry, zabijająca dużo szybciej.

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: