DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Zlot nauczycieli w Hongkongu rozpoczyna kolejny weekend protestów

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

HONG KONG (AP) – Nauczyciele szkolni z Hongkongu maszerowali w sobotę do oficjalnej rezydencji przywódcy miasta, gdy rozpoczął się kolejny weekend protestów.

Przepełniony tłum zbierał się na publicznym placu w dzielnicy finansowej, zanim wyruszył do Domu Rządu, niosąc znaki z napisem „Chroń następne pokolenie” i parasole, aby zapobiec sporadycznym ulewom.

Nauczyciele powiedzieli, że chcą okazać poparcie dla protestujących, z których wielu jest uczniami. Powiedzieli, że rząd powinien odpowiedzieć na żądania protestujących i przestać używać tak zwanej przemocy policyjnej, aby rozproszyć demonstrantów, którzy przejmują ulice oraz oblegają i niszczą budynki rządowe.

„Jesteśmy tutaj z powodu ciągłej przemocy ze strony rządu i policji”, powiedział nauczyciel szkoły średniej, który podał tylko swoje nazwisko, Ko. „Uważamy, że mamy prawo chronić naszych uczniów”.

Protesty w Hongkongu, zbliżające się do końca 10. tygodnia, nie wskazują na ustąpienie. Zarówno marsz po stronie Kowloon Victoria Harbour, jak i kontratak popierający rząd zaplanowano na późniejszą sobotę. Rajd w Victoria Park został zwołany na niedzielę przez grupę prodemokratyczną, która od czerwca organizuje trzy masowe marsze przez centrum Hongkongu.

Żądania ruchu obejmują rezygnację przywódcy miasta, Carrie Lam, demokratyczne wybory i niezależne dochodzenie w sprawie użycia siły przez policję.

Paramilitarna policja zbrojna Chin przeprowadziła w tym tygodniu ćwiczenia za granicą w Shenzhen, podsycając spekulacje, że mogą zostać wysłani w celu stłumienia protestów. W sobotę można było zobaczyć oficerów wiercących na stadionie sportowym, a na terenie obiektu i poza nim zaparkowano dziesiątki wojskowych samochodów ciężarowych i innych pojazdów.

Jednak policja w Hongkongu powiedziała, że jest w stanie poradzić sobie z protestami.

„Mogę powiedzieć, że jesteśmy pewni, że policja jest w stanie utrzymać prawo i porządek” – powiedział Yeung Man-pun, dowódca dzielnicy Kowloon City, zapytany w piątek o możliwość rozmieszczenia sił bezpieczeństwa na kontynencie.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: