Niewypełnienie treści wyroku NSA w sprawie ujawnienia list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa to łamanie prawa. Elżbieta Witek, ledwo została marszałkiem Sejmu już prawdopodobnie łamie prawo. Prawnicy w większości są zgodni, że w przypadku procesu siądzie na ławie oskarżonych razem z Markiem Kuchcińskim. Tymczasem kompromitacja układu władzy powiększa się, bo w sprawie wypowiedzieli się też europejscy sędziowie z innych krajów.

Dawid Irecki #SilniRazem@idawidzki

Ja OBYWATEL Reczypospolitej Polskiej na podstawie Art. 83 Konstytucji RP i Art. 170 p.p.s.a. Ustawa z dn. 30.08.2002r. ŻĄDAM od Marszałka Sejmu RP pani Elżbiety Witek wykonania wyroku NSA i opublikowania list poparcia dla nowych sędziów KRS, orzeczenie jest PRAWOMOCNE.
Irek D.

Sędziom z krajów europejskich nie mieści się bowiem w głowach, jak można nie wykonać wyroku najwyższego sądu administracyjnego i utajniać procedurę, która powinna być jawna i transparentna. Kancelaria Sejmu RP kompromituje Polskę.

Jawność, transparentność procedur i otwartość to podstawy demokratycznej władzy i narzędzie kontroli przez społeczeństwo. Gdy PiS nie chce ujawnić list poparcia, zachodzi podejrzenie, że coś przed nami ukrywa a tajne procesy rządzenia to domena państw totalitarnych, więc można mówić o władzy totalitarnej. Nacjonalizacja, centralizacja i ukrywanie prawdy przed społeczeństwem dzieją się bowiem na naszych oczach.

Jeśli PiS straci władzę, szykuje się bardzo ciekawy proces.

Twitter