DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Niemcy: Brexit bez porozumienia „wysoce prawdopodobny”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Rząd Niemiec uważa za ‚wysoce prawdopodobne’, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską 31 października bez porozumienia z Brukselą – donosi dziennik ‚Handelsblatt’, powołując się na wewnętrzną notatkę niemieckiego ministerstwa finansów.

Niemcy: Brexit bez porozumienia "wysoce prawdopodobny"Niemiecki rząd przygotowuje się na twardy Brexit – ujawniono. (Fot. Getty Images)

Nic nie wskazuje na to, by nowy brytyjski premier Boris Johnson zamierzał zrezygnować z domagania się, by z wynegocjowanej już przez strony umowy rozwodowej usunięto zapis o tzw. backstopie dla Irlandii Północnej. Niemiecki resort zaleca w związku z tym, by pozostałe państwa unijne również „poważnie potraktowały scenariusz zakładający bezumowny Brexit”.

Ministerstwo spodziewa się, że Johnson wykorzysta zbliżający się szczyt G7 we francuskim Biarritz do zakomunikowania albo przełomu w rozmowach z Brukselą, albo załamania negocjacji.

„W tym kontekście jest ważne z perspektywy UE, by trzymać się dotychczasowej linii”, wykluczającej renegocjację uzgodnionego już porozumienia – zaleca resort, oceniając, że Bruksela nie ma pola manewru i będzie musiała odrzucić żądania Londynu.

Kraje UE wezwano, aby rozpoczęły przygotowania do wyjścia Wielkiej Brytanii bez jakiejkolwiek umowy. (Fot. Getty Images)

Jak dodaje, nawet gdyby strona unijna zgodziła się usunąć z porozumienia zapis o backstopie zgodnie z życzeniem Johnsona, jego rząd nie może być pewien, czy brytyjski parlament zatwierdzi umowę o Brexicie w nowym kształcie.

W notatce można przeczytać, że Niemcy i UE „w dużej mierze zakończyły” przygotowania na wypadek bezumownego Brexitu, a Komisja Europejska nie przewiduje żadnych nowych działań awaryjnych, przy czym poczynione dotychczas przygotowania nie wymagają modyfikacji. Rząd RFN na wypadek bezumownego Brexitu przyjął już ponad 50 ustaw i innych środków.

 

zrodlo:londynek.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: