DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Niemcy: Angela Merkel wkrótce spotka się z Borisem Johnsonem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert poinformował, że niedługo dojdzie do planowanego spotkania kanclerz RFN Angeli Merkel i premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona.

Niemcy: Angela Merkel wkrótce spotka się z Borisem JohnsonemLiderzy rządów dwóch najpotężniejszych gospodarek w Europie mają spotkać się „w niedługim czasie”. Oficjalnej daty nie podano. (Fot. Getty Images)

Seibert nie podał dokładnego terminu spotkania. Oznajmił tylko, że szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce. Wyraził też opinię, że warto się spotkać jak najszybciej, by omówić kwestie związane z Brexitem i inne tematy bilateralne. Kanclerz Merkel pod koniec lipca zaprosiła Borisa Johnsona do złożenia wizyty w Berlinie.

Rzecznik przypomniał, że niemiecki rząd opowiada się za uregulowanym Brexitem, ponieważ chaotyczne wyjście Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty zaszkodziłoby wszystkim.

Pytany, czy brak jakichkolwiek negocjacji obecnie zwiększa ryzyko Brexitu bez umowy, odparł: „Nie będzie (przez to) łatwiej”.

Widmo twardego Brexitu jest coraz realniejsze. (Fot. Getty Images)

Z informacji, które ujawnił ekonomiczny dziennik „Handelsblatt” wynika, że – według rządu Niemiec – opuszczenie UE przez Zjednoczone Królestwo 31 października bez porozumienia z Brukselą jest „wysoce prawdopodobne”. Gazeta powołała się na wewnętrzną notatkę niemieckiego ministerstwa finansów.

Nic nie wskazuje na to, by nowy brytyjski premier Boris Johnson zamierzał zrezygnować z domagania się, by z wynegocjowanej już przez strony umowy rozwodowej usunięto zapis o tzw. backstopie dla Irlandii Północnej. Resort zaleca w związku z tym, by pozostałe państwa unijne również „poważnie potraktowały scenariusz zakładający Brexit bez umowy”.

Ministerstwo spodziewa się, że Johnson wykorzysta zbliżający się szczyt G7 we francuskim Biarritz do zakomunikowania albo przełomu w rozmowach z Brukselą, albo załamania się negocjacji.

zrodlo:londynek.net
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: