DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Korea Północna wystrzeliwuje więcej pocisków, wyklucza rozmowy z Południem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SEOUL, Korea Południowa (AP) – Korea Północna w piątek ostro skrytykowała prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina za kontynuowanie ćwiczeń wojskowych z USA i za jego różowe komentarze na temat dyplomacji między-koreańskiej i powiedziała, że Pjongjang nie planuje obecnie rozmów z Seulem.

Ludzie oglądają program telewizyjny informujący o strzelających pociskach Korei Północnej z obrazem pliku na dworcu kolejowym w Seulu w Seulu, Korea Południowa, piątek, 16 sierpnia 2019 r. Wojsko Korei Południowej poinformowało, że w piątek Korea Północna wystrzeliła więcej pocisków w morze, aby przedłużyć ostatnia seria testów broni, które miały na celu wywarcie presji na Waszyngton i Seul z powodu powolnej dyplomacji nuklearnej. Litery czytane u góry „Korea Północna wystrzeliła dwa niezidentyfikowane pociski”. (AP Photo / Lee Jin-man)

Oświadczenie niezidentyfikowanego rzecznika rządu pojawiło się na kilka godzin przed tym, jak wojsko Korei Południowej wykryło dwa pociski Korei Północnej wystrzelone w morze, aby rozszerzyć porywającą serię pokazów broni, które najwyraźniej mają na celu wywarcie presji na Waszyngton i Seul nad ich wspólnymi ćwiczeniami i powolnymi negocjacjami nuklearnymi.

Wspólni szefowie sztabu Korei Południowej powiedzieli, że pociski wystrzelone ze wschodniego wybrzeża Północy przeleciały około 230 kilometrów (143 mil) na apogeum o długości 30 kilometrów (18 mil) przed lądowaniem na wodach między Półwyspem Koreańskim a Japonią. Wojsko USA i Korei Południowej analizowało wystrzeliwanie, ale nie od razu poinformowało, czy broń to pociski balistyczne, czy artyleria rakietowa.

Ludzie oglądają program telewizyjny informujący o wystrzeliwanych pociskach Korei Północnej z obrazem przywódcy Korei Północnej Kim Jong Un na dworcu kolejowym w Seulu w Seulu, Korea Południowa, piątek, 16 sierpnia 2019 r. Wojsko Korei Południowej powiedziało, że wystrzelił w Korei Północnej więcej pocisków w morze, aby przedłużyć ostatnią serię testów broni, które miały na celu wywarcie presji na Waszyngton i Seul nad powolną dyplomacją nuklearną. Litery czytane u góry „Korea Północna wystrzeliła dwa niezidentyfikowane pociski”. (AP Photo / Lee Jin-man)

Północ ostatnio zignorowała południowo-koreańskie wezwania do dialogu i jest postrzegana jako próba zmuszenia Seulu do podjęcia większych wysiłków w celu nakłonienia Waszyngtonu do większych ustępstw w jego imieniu.

Moon w telewizyjnym wystąpieniu w czwartek powiedział, że rozmowa nadal trwa, pomimo serii „niepokojących działań podjętych ostatnio przez Koreę Północną”. Wezwał, by Phenian wybrał „dobrobyt gospodarczy nad programem nuklearnym”.

Rzecznik Północnego Komitetu ds. Pokojowego Zjednoczenia Kraju powiedział, że komentarze Księżyca sprawiłyby, że „gotowana głowa krowy (wpada) w śmiech rozchodzący się na boki”.

„Pewne jest to, że (południowo) koreański dyrektor naczelny jest (taki) zabawnym człowiekiem, ponieważ po prostu czyta to, co napisali jego juniorzy,” oświadczenie mówi, unikając przywoływania Księżyca po imieniu.

W oświadczeniu skrytykowano także niedawne przejęcie przez Koreę Południową zaawansowanych myśliwców amerykańskich i stwierdzono, że „nie ma sensu”, aby Moon wierzył, że dialog między Koreą rozpocznie się automatycznie po zakończeniu trwających ćwiczeń amerykańsko-koreańskich.

„Nie mamy już (o czym rozmawiać) z władzami (południowymi) Korei ani nie mamy (planów) z nimi ponownie usiąść” – oświadczył.

Północ powiedziała niedawno, że będzie rozmawiać tylko z Waszyngtonem, a nie z Seulem, a ten dialog między Koreą nie zostanie wznowiony, chyba że Południe zaoferuje „wiarygodną wymówkę”, dlaczego wciąż organizuje ćwiczenia wojskowe ze Stanami Zjednoczonymi. Ministerstwo Zjednoczenia Seulu, które zajmuje się sprawami między Koreańczykami, skrytykowało oświadczenie Korei Północnej, mówiąc, że nie pomogłoby to w poprawie stosunków.

Pjongjang domaga się również, aby Seul odwrócił się od Waszyngtonu i wznowił międzykoreańskie projekty gospodarcze wstrzymane przez amerykańskie sankcje wobec Północy.

Do tej pory Stany Zjednoczone odrzuciły żądania Korei Północnej dotyczące zwolnienia z sankcji w zamian za częściowe umowy zmierzające do częściowej rezygnacji ze zdolności nuklearnych i wezwały Phenian do całkowitego zrzeczenia się programu nuklearnego i rakietowego.

Piątkowe inauguracje były szóstą rundą testów Korei Północnej od końca lipca, kiedy to zintensyfikowały demonstracje broni, wyrażając jednocześnie frustrację z powodu impasu w negocjacjach nuklearnych ze Stanami Zjednoczonymi, a także ćwiczeń USA-Korei Południowej, które Północ postrzega jako próbę inwazji.

Biuro prezydenckie Korei Południowej powiedział, że doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego Chung Eui-yong przewodniczył nadzwyczajnemu posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, a Moon został poinformowany o startach. Błękitny Dom wezwał Północ do zaprzestania incydentów, które mogą zwiększyć napięcia militarne na półwyspie.

Broń przetestowana przez Północ w ostatnich tygodniach obejmowała nowy system artylerii rakietowej, a analitycy bezpieczeństwa twierdzą, że są to dwa nowe mobilne systemy rakiet balistycznych krótkiego zasięgu, które potencjalnie mogłyby zwiększyć jego zdolność do atakowania celów w całej Korei Południowej, w tym tam w bazach USA.

Eksperci twierdzą, że bagatelizowanie przez Prezydenta Donalda Trumpa premier Północy pozwoliło krajowi uzyskać więcej miejsca na zintensyfikowanie działań testowych i rozwinięcie uzbrojenia bliskiego zasięgu, a jednocześnie dążyć do uzyskania efektu dźwigni przed ewentualnym wznowieniem negocjacji, które może nastąpić jakiś czas po zakończeniu sojusznicze ćwiczenia w tym miesiącu.

Japońskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że pociski północnokoreańskie nie dotarły do wód terytorialnych kraju ani do jego wyłącznej strefy ekonomicznej. Biały Dom powiedział, że wie o doniesieniach o premierze i konsultuje się z Seulem i Tokio.

Współpracujący z Tokio pisarz Mari Yamaguchi w Tokio przyczynił się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: