DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Duński bank wprowadza pierwszą na świecie hipotekę o ujemnym oprocentowaniu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jyske Bank skutecznie wypłaci kredytobiorcom 0,5% rocznie za zaciągnięcie pożyczki


Jyske Bank jest pierwszym kredytodawcą hipotecznym, który oferuje stopę ujemną. Niektóre banki rozważają przejście na ujemne stopy depozytów
Jyske Bank jest pierwszym kredytodawcą hipotecznym, który oferuje stopę ujemną. Niektóre banki rozważają przejście na ujemne stopy depozytów. Zdjęcie: Alamy
Duński bank uruchomił pierwszą na świecie hipotekę o ujemnym oprocentowaniu – udzielając pożyczek właścicielom domów, których opłata wynosi minus 0,5% rocznie.

Ujemne stopy procentowe faktycznie oznaczają, że bank płaci pożyczkobiorcy za odebranie pieniędzy z ich rąk, więc spłacają mniej niż pożyczono.

Jyske Bank, trzeci pod względem wielkości w Danii, zaczął oferować pożyczkobiorcom 10-letnią umowę na -0,5%, podczas gdy inny duński bank, Nordea, mówi, że zacznie oferować 20-letnie umowy o stałej stopie procentowej na 0% i 30-letni kredyt hipoteczny na 0,5%.

W ramach ujemnej hipoteki Jyske powiedział, że pożyczkobiorcy jak zwykle spłacą miesięczną spłatę – ale kwota pozostająca do spłaty będzie co miesiąc zmniejszana o więcej niż zapłacił pożyczkobiorca.

„Nie dajemy Ci pieniędzy bezpośrednio w twoich rękach, ale co miesiąc twój dług zmniejsza się o więcej niż kwota, którą płacisz”, powiedział ekonomista mieszkaniowy Jyske, Mikkel Høegh.

Zdając sobie sprawę z tego, jak zagadkowy jest nowy kredyt hipoteczny dla klientów, FAQ banku jest wypełnione pytaniami i stwierdzeniami, takimi jak Hvordan kan det lade sig gøre? (Jak to możliwe?) I Ja, du læste rigtigt (Tak, dobrze przeczytałeś).

Kredyt hipoteczny jest możliwy, ponieważ w Danii, a także w Szwecji i Szwajcarii, stopy procentowe na rynkach pieniężnych spadły do ​​poziomów, które wywracają bankowość do góry nogami.

Høegh powiedział, że Jyske Bank jest w stanie wejść na rynki pieniężne i zaciągać pożyczki od inwestorów instytucjonalnych po stopie ujemnej, i po prostu przekazuje to swoim klientom.

Ale drugą stroną jest to, że oszczędzający nie zobaczą nic zapłaconego z odsetek od swoich depozytów – i mogą również ucierpieć, gdy staną się ujemne.

W zeszłym tygodniu w Szwajcarii bank UBS powiedział swoim zamożnym klientom, że wprowadziłby opłatę w wysokości 0,6% rocznie, gdyby zdeponowali ponad 500 000 €.

W Danii oprocentowanie oszczędności zdeponowanych w Jyske – duńskim odpowiedniku Halifax lub Nationwide w Wielkiej Brytanii – już spadło do zera. Teraz banki w Danii myślą o podążaniu za Szwajcarią i przejściu na ujemne oprocentowanie depozytów.

„Obecnie w przypadku depozytów nie mamy ujemnej stopy procentowej. Ale dyskusje trwają na najwyższym poziomie. Po prostu żaden bank tutaj nie chce być pierwszym podmiotem, który wprowadzi ujemne oprocentowanie depozytów – powiedział Høegh.

Podczas gdy stopa bazowa Banku Anglii wynosi 0,75%, a główna stopa Europejskiego Banku Centralnego wynosi zero, w Danii (która nie znajduje się w strefie euro) stopa równoważna wynosi -0,4%.

W rzeczywistości kredytobiorca hipoteczny Jyske w Danii prawdopodobnie ostatecznie spłaci nieco więcej niż pożyczył, ponieważ nadal istnieją opłaty i prowizje do zapłaty w celu zrekompensowania bankowi za zawarcie umowy, nawet jeśli stopa nominalna jest ujemna.

W Wielkiej Brytanii, chociaż Bank Anglii nie obniżył stopy bazowej, rentowności obligacji na rynkach pieniężnych, podobnie jak w pozostałej części Europy, znacznie spadły, a loszki notują rekordowo niskie poziomy. Chociaż nikt nie przewiduje ujemnych stóp procentowych w przypadku hipotek w Wielkiej Brytanii, banki zaczęły obniżać stopy procentowe w przypadku transakcji o stałym oprocentowaniu.

Barclays w tym tygodniu obniżył stopy procentowe w 15 kredytach hipotecznych, przeskakując swojego rywala NatWest na szczyt najlepiej sprzedających się stołów w pięcioletnich umowach.

Trzy lata temu, kiedy plony loszek w Wielkiej Brytanii były ostatnie na wspólnych poziomach dzisiaj, NatWest ostrzegł swoich klientów biznesowych, że być może będzie musiał pobierać opłaty za przyjmowanie depozytów, chociaż opłata ta nigdy nie została wprowadzona.

 

zrodlo:https://www.theguardian.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: