DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Czy Michał Kołodziejczak pomoże opozycji?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
   

tv.rp.pl
Michał Kołodziejczak, były lider AgroUnii wycofał się z enigmatycznego projektu politycznego „Zgoda”. Ta wiadomość przeszła niemal całkowicie niezauważona w trakcie długiego weekendu. Ale Kołodziejczak jako „wolny elektron” może pomóc opozycji w sięgnięciu po wyborców prowincji. Czy któraś z obecnych sił politycznych po niego sięgnie?

Starcie w tych wyborach rozgrywa się na wielu płaszczyznach i na wielu polach. Jednym z kluczowych jest to na osi miasto-wieś. PiS usadowiło się jako jedyny wiarygodny obrońca tradycyjnych wartości ważnych dla prowincji. Opozycja – nawet PSL – ma duże trudności z sięgnięciem po ten elektorat. Jednocześnie nie ma w tej chwili na rynku żadnej nowej siły antysystemowej. Żadnej liczącej się partii protestu, która potrafiłaby zmobilizować do pójścia do urn w masowy sposób młodych ludzi. Tu też tropy prowadzą poza duże miasta. Michał Kołodziejczak jako lider AgroUnii stał się wyrazistym symbolem buntu Polski poza metropoliami. Buntu młodych przedsiębiorców-rolników, którzy zawiedli się na Prawie i Sprawiedliwości, a nie mają obecnie dla siebie żadnej opozycyjnej oferty.

To wszystko w chwili, w której Kołodziejczak wycofał się z projektu politycznego, który miał być dla niego platformą startu do Sejmu, a na pewno do innego rodzaju obecności publicznej niż protesty, z których był do tej pory znany.

Partie opozycyjne obecnie mogą wziąć go na pokład. I sporo na tym zyskają. Efekt synergii przy takim sojuszu wystąpi dla każdego z trzech obecnych bloków opozycji. Najbardziej oczywisty byłby dla Kukiza. Ten polityk potrzebuje obecnie zastrzyku nowej, antysystemowej krwi – zwłaszcza pozostając w sojuszu z ludowcami. Dla Koalicji Polskiej Kołodziejczak byłby realną szansą na ofensywę na terenach zajmowanych do tej pory przez PiS.

Ale przeciągnięcie na swoją stronę Kołodziejczaka byłoby też okazją dla Platformy Obywatelskiej/Koalicji Obywatelskiej. Partia Grzegorza Schetyny zgodnie z doktryną „wewnętrznych skrzydeł” zbudowała szkielet oferty lewicowej (Inicjatywa Polska i politycy SLD), konserwatywnej (Paweł Kowal), liberalnej (Nowoczesna). Czego brakuje? Skrzydła rolniczo-antysystemowego. Michał Kołodziejczak mógłby coś takiego zapewnić, nawet mimo potencjalnej krytyki takiego posunięcia ze strony niektórych mediów i komentatorów. I wreszcie lewica. Jeśli chce sięgnąć po wyborców spoza dużych miast, ludzi młodych, ludzi pracy – otworzyć się na nowe środowiska – to i tu widać potencjalną synergię.

Do wyborów jeszcze dwa miesiące, a do rejestracji list – prawie dwa tygodnie. Nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Michał Kołodziejczak jest dla wielkomiejskich elit tylko kolejnym rolniczym watażką z prowincji. Ale w polskiej polityce nie ma partii, które nie zyskałaby na antysystemowym sznycie, który on gwarantuje.

Źródło: rp.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: