Rafał Ziemkiewicz. Foto. YouTube: wRealu24.pl

PiS idzie na całość! Tworzy raz po raz nowe urzędy czy miejsca pracy dla darmozjadów. Teraz wzięli się za młodzież! Urzędowo będą z nimi prowadzić dialog… Rafał Ziemkiewicz na swoim Twitterze nie zostawił na tym, kompletnie niepotrzebnym projekcie suchej nitki. „Kto to wymyślił?”.

Projekt noweli został przedłożony przez wicepremiera i przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego Piotra Glińskiego. Senat uchwalił ją 2 sierpnia.

Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem zajmie się opiniowaniem spraw dotyczących młodych Polaków i wspieraniem działań na rzecz zwiększenia zaangażowania obywatelskiego młodych ludzi.

Rada ma się składać z nie mniej niż 20 i nie więcej niż 35 osób. Jej członkami mają być przedstawiciele: prezydenta, premiera, Rzecznika Praw Dziecka, ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki, ministra właściwego do spraw kultury fizycznej, przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Uchwalone przepisy zakładają, że w skład Rady wejdą także m.in. przedstawiciele organizacji pozarządowych, młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego i Parlamentu Studentów RP, którzy będą stanowić w sumie co najmniej połowę jej składu. Członkostwo w radzie będzie kadencyjne – kadencja rady ma trwać 2 lata.

Całą tą sprawę skomentował zdziwiony i zniesmaczony tym pomysłem Rafał Ziemkiewicz.

„A to co znowu? Rozumiem, że prowadzi się dialog z wrogiem, z potencjalnym partnerem, z przyjacielem – ale z kimś innym, obcym. Ale z własnym młodym pokoleniem? Kto niby – państwo, rząd? To oni są poza tym państwem i to nie ich rząd? Kto to wymyślił?” – napisał na swoim Twitterze publicysta.

Rafał A. Ziemkiewicz@R_A_Ziemkiewicz

A to co znowu? Rozumiem, że prowadzi się dialog z wrogiem, z potencjalnym partnerem, z przyjacielem – ale z kimś innym, obcym. Ale z własnym młodym pokoleniem? Kto niby – państwo, rząd? To oni są poza tym państwem i to nie ich rząd? Kto to wymyślił? https://twitter.com/PiotrGlinski/status/1157292801257857024 

Piotr Gliński@PiotrGlinski

Senat przyjął bez poprawek ustawę powołującą Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem. Dziękuję!

Zobacz obraz na Twitterze

Internauci tak skomentowali ten niepotrzebny wymysł.

„Nowe etaty… Aby stare pokolenie mogło sie dogadać z młodym pokoleniem, potrzeba (odpowiednio zindoktrynowanego) średniego pokolenia….
Wincyj urzędasów… WINCYJ!” – pisze jeden z internautów.

„Kolejne korytko a w nim Paniska. Wraz z rodzinami kawałek elektoratu.” – dodaje drugi.

„Rady, komisje etc. Jeszcze trochę i ludzi do nich zabraknie.” – dodaje kolejny.

Źródło: Twitter/PAP