DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Święto resztek Wojska Polskiego

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Święto Wojska Polskiego

Kogo obroniłaby nasza armia w razie potrzeby? Chyba lepiej nie zadawać tego pytania na głos.

„Wszystkiego najlepszego dla Polskich Sił Zbrojnych z okazji święta Wojska Polskiego! Cieszę się, że jesteśmy sojusznikami i że nasze wojska służą i ćwiczą ramię w ramię” – napisała 15 sierpnia na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Tylko czy na pewno jest czego gratulować?

Polskiej armii z okazji jej święta należy się małe podsumowanie (za portalemwmeritum.pl): Wojsko Polskie składa się w tym momencie z pięciu rodzajów SIł Zbrojnych, w których służy 95,5 tysiąca zawodowych żołnierzy. Wśród nich można wymienić 57 tysięcy żołnierzy Wojsk Lądowych, 17,5 tysiąca z Sił Powietrznych, 8,5 tysiąca z Marynarki Wojennej, 2,5 tysiąca żołnierzy Wojsk Specjalnych oraz 10 tysięcy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Docelowo w piątym rodzaju Sił Zbrojnych RP ma służyć około 35 tysięcy żołnierzy. Według Indeksu Global Firepower, badającego potencjał krajów w zakresie zdolności do prowadzenia działań wojennych, zajmujemy 24. miejsce na świecie i 6. w Europie (spadek o dwa miejsca w stosunku do danych z 2018 roku – za portalem Onet.pl). Co ciekawe, w 2017 byliśmy jeszcze wyżej – i to o całe 3 oczka. A zatem w kolejnych latach następuje zdecydowanie obniżenie lotów.

Za to wydatki na obronność ponosimy naprawdę spore: 9,36 mld dolarów w porównaniu np. do 2 i 3 z kawałkiem (Austria, Czechy) robi wrażenie. Oczywiście to kropla w morzu jeśli porównamy Polskę np. do Wielkiej Brytanii, która w 2019 wydała 47,5 mld dolarów, czy też Niemiec (49) i Francji (40).

Wojska Lądowe mają do dyspozycji 1100 czołgów (w tym Leopardy 2A5) oraz bojowe pojazdy opancerzone – jest ich 2411. Oprócz tego, w skład armii wchodzi 495 dział samobieżnych i 180 wyrzutni rakiet (lich liczba w porównaniu z zeszłym rokiem niespodziewanie zmalała, w 2018 mieliśmy ich 240). Z lotnictwem sytuacja przedstawia się następująco: 469 samolotów wojskowych (od ubiegłego roku przybyły 3), 93 myśliwce (ubyło 6), 49 samolotów transportowych i 126 treningowych oraz 212 śmigłowców (ubyło 15).

Marynarka Wojenna ma się najgorzej: nadal, podobnie jak w ubiegłym roku, pomimo składanych szumnie obietnic, nie ma lotniskowców ani niszczycieli, jednak Wojsko Polskie ma 83 okręty, 2 fregaty, 20 okrętów transportowo-minowych i 4 okręty podwodne (zero zmian od 2018).
15 sierpnia czyli święto naszej dumnej armii krytycznie podsumował Witold Jurasz, polski publicysta i dyplomata na łamach Onetu.
Oto najważniejsze wyimki z jego analizy dotyczące poszczególnych sił zbrojnych:

  • Marynarka wojenna: „Marynarka Wojenna w zasadzie już nie istnieje. Jedyny mający jakąkolwiek wartość bojową okręt podwodny miał pożar w czasie remontu. Pozostałe jednostki mają po 50 lat i owszem, stanowią zagrożenie, ale głównie dla służących na nich marynarzy”;
  • Siły lądowe: „Siły lądowe to trzon armii. Ich stan jest taki, że nieoficjalnie wiadomo, że w razie czego bronić będziemy się na linii Wisły”;
  • Lotnictwo: „Lotnictwo ma na wyposażeniu 48 samolotów F-16, ale jak donoszą media, większość nie nadaje się do lotu. Z jakiegoś powodu nikt tych doniesień nie dementuje, co każe mi podejrzewać, że te doniesienia są niestety prawdziwe. To oznacza, że Polska jest gotowa do wojny, ale co najwyżej ze Słowacją lub Litwą”;
  • Podsumowanie: „Gdy już przychodzi do tzw. modernizacji sił zbrojnych – choć w zasadzie powinno się pisać o odbudowie podstawowych możliwości obronnych – to okazuje się, że w jej ramach zakupiono samoloty do przewozu VIP. (…) Złośliwi mówią, że wygralibyśmy bitwę lotniczą z Litwą, bo Litwa nie ma lotnictwa”.

 

Screenshot_3.jpg

Twitter

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Święto resztek Wojska Polskiego

  1. Przerażające.! To pudrowanie trupa ludziom pokazują jakieś defilady a w MON żołnierze mundurów ani hełmów nie mają. Armii nie mamy w ogóle. Wiem co mówię bo byłem i jestem. Morale równe 0 szeregowyc żołnierz w razie W będzie uciekał do lasu a nie walczył. Straszne!!! Niech to kurwa pjerdolnie w końcu….

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: