DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Jaki jest stan polskiej armii? Rząd osłabił polskie siły zbrojne w trzech kluczowych obszarach

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Za to rząd chce kupić od USA najnowocześniejsze samoloty F-35.

– Których nie będziemy mogli wykorzystać!

Jak to?

– Ten program zaczął się w 2002 roku. Uczestniczy w nim dziewięć krajów. My nie mamy żadnych szans, by się do niego dostać. Mówię to z całą odpowiedzialnością. Nie mamy w Polsce infrastruktury do obsługi tych samolotów. To tak jakby ludzie postanowili, że zamiast zwykłych samochodów osobowych kupią sobie bolidy Formuły 1. Teoretycznie mogą je kupić, ale przecież nigdzie nimi nie pojadą, bo brakuje odpowiedniej infrastruktury! Tak jest z samolotami F-35. A nasi politycy wypowiadają się tak, jakby już je kupili. Wątpię, czy w ogóle do tego dojdzie.

Pan by ich nie kupił?

– Powinniśmy mierzyć siły na zamiary. Po tym jak straciliśmy dwie eskadry MIG-29 sytuacja w lotnictwie jest katastrofalna. Zostały nam tylko dwie eskadry F-16, więc dużo bardziej racjonalne jest dokupienie i dozbrojenie samolotów F-16, na co nas stać. Dzisiaj MON nie dysponuje takimi pieniędzmi, by kupić F-35. Oczywiście mógłby to być program rządowy, ale finansowanie zakupów musiałoby się odbyć kosztem innych potrzeb takich jak służba zdrowia, edukacja, czy polityka społeczna.

Ale prezydent i rząd PiS budują Fort Trump. A poważnie, to wszystko wskazuje na to, że Donald Trump w czasie wizyty w Polsce ogłosi zwiększenie liczby amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce. Więc może zacieśnienie tego polsko-amerykańskiego sojusz można zapisać PiS-owi na plus?

– Nic nowego się nie dzieje! Tak jak byliśmy blisko z Amerykanami, to bliżej już być nie można! Potwierdziliśmy to w Iraku, w Afganistanie. Polscy żołnierze swoją krwią poświadczyli to, że są wiarygodnymi partnerami.

A Fort Trump to czysty chwyt marketingowy, z którego powoli zaczynają się wycofywać także ludzie prezydenta Dudy i politycy PiS. Zresztą jego powstanie byłoby niekorzystne dla Amerykanów i dla nas. Na co nam magazyny i koszary za 2 mld dolarów w obliczu zagrożenia? Powinniśmy za te sumę modernizować armię, np. kupić cztery bezzałogowe zestawy uderzeniowe.

PiS wymienił generałów. Czy Polacy mogą ufać kompetencjom waszych następców?

– Kluczowe stanowiska zostały obsadzone przez oficerów, którzy ukończyli jakieś niedzielne kursy, zamiast studiów w kraju czy za granicą. To są na pewno młodzi i ambitni ludzie, ale brakuje im odpowiedniego doświadczenia i praktyki. To ważne, bo jeśli politycy nie znają się na armii, to wojskowi powinni mieć odwagę kwestionowania ich decyzji.

Także w przeszłości politycy fantazjowali na temat naszej armii. Czym zatem różnią się dzisiaj rządzący od swoich poprzedników?

– Kluczowa różnica to kwestia kompetencji. Poza tym w poprzednich rządach byli ministrowie obrony, którzy konsultowali się z wojskowymi. Jednym z lepszych ministrów był Aleksander Szczygło, który choć bywał surowy i ostry, to zawsze wsłuchiwał się w nasz głos. Gdy do resortu przyszedł Antoni Macierewicz zaczęła panować buta i arogancja. Pan minister Błaszczak jest może bardziej elegancki, ale równie niekompetentny.

Gen. Mirosław Różański – generał broni Wojska Polskiego, doktor nauk o obronności. Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych w latach 2015-2017. Obecnie jest prezesem Fundacji Stratpoints. W trakcie służy wyróżniony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Wojskowym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Krzyżem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyźnie ,Gwiazdą Iraku, Medalem Honorowym Międzynarodowej Dywizji Centrum Południe. Podczas misji w Iraku został odznaczony przez prezydenta Salwadoru Medalem Zasługi. W okresie dowodzenia brygadą trzykrotnie w 2006, 2007 i 2008 roku jednostka została wyróżniona Znakiem honorowym Sił Zbrojnych. W 2008 roku Prezydent Rzeczypospolitej w uznaniu zasług wręczył Flagę Narodową. 

msn.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: