DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

HIT ! Paranoja! W lokalu zameldowało się 5 lokatorów bez wiedzy i zgody właściciela, a on nie może poznać ich danych. Bo RODO..

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Wrocław. Foto: Pixabay.com

Niecodziennego odkrycia dokonał współwłaściciel mieszkania na wrocławskim osiedlu Gaj. Otóż wynajmował on lokal parze Ukraińców. Jak się jednak okazało, bez jego wiedzy i zgody w mieszkaniu zameldowało się również 5 innych obywateli Ukrainy. To jednak nie koniec problemów.

Współwłaściciel nie może poznać danych osób, które bezprawnie wprowadziły się do jego mieszkania. Wszystko ze względu na RODO – urzędnicy nie chcą udzielić tych informacji.

Mieszkanie było wynajęte na rok parze z Ukrainy. Współwłaściciel dowiedział się o dodatkowych osobach, gdy udał się do urzędu miasta, aby się wymeldować. Wówczas urzędnicy przyznali, że w lokalu zameldowany jest jeszcze ktoś, ale nie chcieli powiedzieć kto. Nieoficjalnie jednak współwłaściciel dowiedział się, że nie jest to osoba, której wynajął mieszkanie.

– Nie możemy złożyć żadnego zawiadomienia na policję, bo nie mamy żadnych danych – powiedziała Gazecie Wrocławskiej żona jednego ze współwłaścicieli. A jak to wygląda od strony prawa?

– Jeżeli z treści umowy najmu wynika, że właściciel lokalu zamieścił uwagi odnośnie braku zgody na zameldowanie lub zamieszkiwanie innych osób oprócz najemcy, a takie osoby wnoszą o zameldowanie (tj. nie są w stanie przedłożyć właściwej umowy najmu), to zameldowanie może nastąpić tylko w formie decyzji, kiedy w postępowaniu administracyjnym zostanie udowodniony fakt zamieszkiwania tych osób pod określonym adresem – wyjaśnia Wojciech Koerber z urzędu miasta we Wrocławiu.

Zdaniem urzędnika, w umowie nie było klauzuli zabraniającej podnajmu, a ktoś potwierdził na formularzu meldunkowym fakt zamieszkania dodatkowych osób. Współwłaściciele zaś twierdzą, że taki zakaz znajdował się w kontrakcie, przez co sytuacja ta jest wyjątkowo kuriozalna.

Na razie współwłaściciele czekają na ujawnienie danych osobowych osób, które zameldowały się bez umowy w mieszkaniu. Może to potrwać nawet 30 dni. Dopiero wówczas będą mogli wystąpić z wnioskiem o wymeldowanie lokatorów.

Źródło: Gazeta Wrocławska

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: