DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Czy to  początek nowego kryzysu?! Fatalne dane z Niemiec?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Niemiecka gospodarka jest w nienajlepszym stanie. Jeszcze na początku 2018 roku oczekiwano, że będzie on jednym z najlepszych dla Niemiec w ciągu ostatniej dekady. Jednak roczne podsumowanie pokazało, że jest gorzej niż źle. 2018 był najgorszym rokiem dla Niemiec od kryzysu zadłużeniowego strefy euro. Jako, że Europa to system naczyń połączonych, to także złe wieści dla Polski.

 

Afera Volkswagen.

Objawy gorszej kondycji niemieckiej gospodarki były widoczne już od dłuższego czasu, jednak przez jakiś czas zakładano, że są to jedynie problemy przejściowe.

Niestety wiele wskazuje na to, że nasz zachodni sąsiad ma do czynienia z poważniejszymi problemami. Sugerowałoby to wiele czynników i sygnałów z gospodarki. Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl, zwraca uwagę w pierwszej kolejności na produkcję przemysłową, która w listopadzie miała najgorsze wyniki od dekady.

– Inne dane z niemieckiej gospodarki również pokazują znacznie spowolnienie koniunktury, a nawet możliwość zagrożenia recesją. Publikacje makroekonomiczne z Niemiec to fatalne informacje dla Polski – pisze główny analityk Cinkciarz.pl.

Produkcja przemysłowa za listopad spadła o 4,7 proc. licząc rok do roku. To najgorszy wynik od końca 2009 roku. Jak wskazuje Lipka czasami oczywiście jest tak, „że tak silne, nagłe spadki są spowodowane czynnikami jednorazowymi, sezonowymi zaburzeniami (pogoda, liczba dni roboczych) czy wyraźnie ujemnym wkładem np. sektora energetycznego”.

Jednak nie tym razem. Negatywny trend w niemieckiej gospodarce jest widoczny już od kilku miesięcy. Jeszcze na przełomie 2017 i 2018 roku produkcja rosła w tempie ok. 6 proc. rok do roku. Jednak już od połowy 2018 r. wahała się blisko granicy 0 proc. – Teraz negatywny trend po prostu wyraźnie przyspieszył – wskazuje analityk.

Co więcej, spowolnienie dotyczy wszystkich kluczowych elementów gospodarki. Ujemne wyniki pojawiły się w sektorze wydobywczym, budowlanym, przetwórstwie przemysłowym, czy też w przypadku wytwarzania energii. – Również w podziale na dobra konsumpcyjne i inwestycyjne widać wyłącznie negatywne odczyty – zauważa Lipka.

Słowem 2018 rok, a zwłaszcza jego druga połowa, był fatalny dla niemieckiej gospodarki. Największej w strefie euro.

– Porażką można nazwać także prognozy Budnesbanku z połowy grudnia ub.r. Już w czasie publikacji wydawały się one nierealne. Niemiecki bank centralny szacował trzy tygodnie temu wzrost na poziomie 1,5 proc. w 2018 r. Teraz nawet połowa tej wartości (0,7-0,8 proc.) będzie sukcesem, co oznacza, że zeszły rok był najgorszym dla Niemiec od kryzysu zadłużeniowego strefy euro. Wcześniej oczekiwano natomiast, że ubiegły rok może być jednym z najlepszych w minionej dekadzie (projekcje KE z zimy 2018 r. zakładały wzrost dla Niemiec na 2,3 proc. w ub.r.) – podsumowuje Marcin Lipka w swoim komunikacie.

Co to oznacza dla Polski? Niemcy to nasz największy partner handlowy. Zarówno pod względem eksportu, jak i importu. Pogorszenie się sytuacji i nich może wpłynąć także na kondycję polskich firm i wywołać spowolnienie gospodarcze w naszym kraju.

PAP

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: