DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

UWAGA- Ulga meldunkowa. Ofiary niejasnych przepisów przygotowują zbiorowy pozew..

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
 
Marek Isański© Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta Marek Isański
 

Fundacja Praw Podatnika jest w trakcie przygotowywania pozwu zbiorowego przeciwko fiskusowi. O zwrot podatku będą starać się ofiary tzw. ulgi meldunkowej, z której można było skorzystać w latach 2007-2008.

Marek Isański, prezes FPP szacuje, że sprawa dotyczy około 20 tysięcy osób. Uważa, że Skarb Państwa wzbogacił się na swoich obywatelach bezpodstawnie, zyskując ok. miliard złotych z podatków, z których wiele osób powinno zostać zwolnionych.

Problemy z ulgą meldunkową. Fiskus zażądał zapłaty podatku od tysięcy osób

Ulga meldunkowa zastąpiła na dwa lata zwolnienie z podatku przy sprzedaży nieruchomości. Mogły skorzystać z niej osoby, które otrzymały w spadku mieszkanie w latach 2007-2008, były w nim zameldowane przez co najmniej 12 miesięcy i sprzedały nieruchomość przed upływem 5 lat od jej nabycia. Wiele osób skorzystało z tej ulgi, jednak przypomniał sobie, że dodatkowym warunkiem skorzystania z niej było złożenie oświadczenia o zameldowaniu i zaczął domagać się zapłaty podatku od sprzedaży nieruchomości od osób, które takiego dokumentu nie dostarczyły.

Prezes Fundacji Praw Podatnika uważa, że fiskus żądał zapłatybezpodstawnie. Choć przepisy mówiły o konieczności złożenia oświadczenia o zameldowaniu, wielu podatników o tym nie wiedziało. Zdaniem Isańskiego, jest to niewiedza usprawiedliwiona, ponieważ prawo dotyczące sprzedaży nieruchomości, którą otrzymało się w spadku, wielokrotnie się zmieniało, a żeby znaleźć zapis o konieczności złożenia oświadczenia o zameldowaniu, trzeba było zajrzeć do przepisów sprzed wielu lat.

– Trzeba podkreślić, że organy państwowe wyrywały pieniądze za brak pisemnego oświadczenia o meldunku, ale ministerstwo finansów nawet nie określiło wzoru takiego oświadczenia. Skarbówka mogła sama ustalić, czy ktoś jest zameldowany pod konkretnym adresem czy nie, bo ma takie możliwości. Jednak wygodniej było stwierdzić brak oświadczenia obywatela i zażądać zaległego podatku – mówił Marek Isański 

Naczelny Sąd Administracyjny po stronie ofiar ulgi meldunkowej

Ofiary niejasnych przepisów o uldze meldunkowej mają podstawy, aby pozwać fiskus. Pod koniec lipca 2019 roku Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że nawet jeśli podatnik nie złożył oświadczenia o zameldowaniu na minimum 12 miesięcy, ale warunek ten był spełniony i w pełni weryfikowalny, miał on prawo do ulgi meldunkowej – informuje . 

Pozew przygotowywany przez Fundację Praw Podatnika będzie pierwszym pozwem zbiorowym w sprawie podatkowej przeciwko organom państwowym. O swoje prawa będzie walczyć kilkadziesiąt osób. Fundacja zaprasza do współpracy kolejnych poszkodowanych. 

msn.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: