M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE

SZOKUJĄCE ! W USA piszą o honorowaniu hitlerowskich kolaborantów przez polskie władze..

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Politycy PiS pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy celebrowali w niedzielę 75-lecie powstania Brygady Świętokrzyskiej. Jednostka ta w czasie II wojny światowej kolaborowała z hitlerowcami i mordowała żołnierzy o komunistycznych poglądach, o czym świadczą ustalenia licznych historyków. Ten fakt nie umknął uwadze dziennikarzom słynnego „The New York Times”.

Amerykański dziennik zauważył, że „polscy urzędnicy dołączyli do weteranów wojennych, aby oddać hołd podziemnym siłom z czasów II wojny światowej, które pod koniec wojny współpracowały z nazistowskimi siłami niemieckimi w ich walce z komunistami”. Zdaniem tego jednego z najbardziej opiniotwórczych periodyków na świecie, jest to przedwyborczy ukłon PiS w stronę skrajnie prawicowego elektoratu. Trudno im jednak zrozumieć tę kalkulację. Wszakże to nikt inny, jak właśnie Andrzej Duda niemal całe swoje wystąpienie podczas niedawnej konferencji prasowej przed Białym Domem poświęcił wyjaśnianiu, kto był agresorem, a kto ofiarą podczas II wojny światowej. Nie wspominał jednak, że potem będzie patronował tym, którzy współpracowali z wrogiem.

75 lat temu powstała Brygada Świętokrzyska NSZ. Jedna z największych polskich formacji partyzanckich. Walczyła zarówno z podziemiem komunistycznym jak i Niemcami. Hołd żołnierzom złożono podczas uroczystego Apelu Pamięci w Warszawie.

Osadzony film

To wstyd propagować ich -tych którzy kolaborowali…:
Skandaliczna nieznajomość historii

Brygada Świętokrzyska. „Polscy faszyści”, zdrajcy czy bohaterowie?

Czarną legendę Brygady Świętokrzyskiej zapoczątkował artykuł napisany prawdopodobnie przez sowieckiego agenta. Ale jej kolaboracja z armią niemiecką nie była wymysłem propagandowym.

To jednak nie wszystko. – To wam Amerykanie pozwolili nosić na mundurach oznaki przysługujące wojskom sprzymierzonym amerykańskim. Można powiedzieć, że to wy byliście pierwszymi żołnierzami NATO – powiedział o żołnierzach Brygady Świętokrzyskiej podczas uroczystości w Warszawie Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

„NYT” nie omieszkał skomentować także i tej wypowiedzi. Według dziennika „przedstawiciel weteranów próbował zaprzeczyć podczas niedzielnych obchodów ustaleniom historyków, że Brygada Świętokrzyska współpracowała z nazistami”.Przypomniał jednak również, że przed uroczystością kombatanci i przedstawiciele rodzin żołnierzy Armii Krajowej wysłali do prezydenta Dudy list, w którym wyrazili swoje niezadowolenie z jego patronatu nad uroczystością. Stwierdzili w nim, że zdziwiła i zasmuciła ich decyzja głowy państwa.

„To wam Amer.pozwolili nosić na mundurach oznaki przysługujące wojskom sprzymierzonym amerykańskim. Można powiedzieć, że to wy byliście pierwszymi żołnierzami NATO”… Tak…zdecydowanie. Nie Armia Polska walcząca na zachodzie tylko jednostka szkolna dywersyjnie przez Wehrmacht.

Historyk Andrzej Friszke nie ma wątpliwości, że patronat prezydenta Dudy i wypowiedzi Kasprzyka w odniesieniu do Brygady Świętokrzyskiej świadczą o ich braku elementarnej wiedzy historycznej, a przede wszystkim są szkodliwe z punktu widzenia polskiego interesu narodowego.

„Włos się jeży na głowie” – mówi prof. FRISZKE.
To reakcja na słowa prezydenta naszego kraju.
Komentarz zbędny po wysłuchaniu wywiadu.
Wstyd Panie Prezydencie. Warto wrócić do historii, jak mówi Profesor.

Wideo Wyborcza.pl@WideoWyborcza

Dorota Wysocka-Schnepf rozmawia z profesorem Andrzejem Friszke.
Cały wywiad do przeczytania tutaj: https://tiny.pl/t5w1s

Osadzony film

Zobacz pozostałe Tweety użytkownika W. F. 🇵🇱 #SilniRazem ✌️

Prowadzą bowiem do budowy dwuznacznego obrazu Polski i jej roli w trakcie II wojny światowej, gdyż „nie można akceptować współpracy z Niemcami i jednocześnie mówić, że się było częścią obozu alianckiego” – ubolewa prof. Friszke w rozmowie z „GW”.

Andrzej G. 🇵🇱 #POrozmawiajmy@EreaAndrzej

Prof. Friszke: Gdy więźniowie Dachau czekali na egzekucję, Brygada Świętokrzyska piła szampana z Gestapo (http://wyborcza.pl/7,82983,25081657,prof-friszke-gdy-wiezniowie-dachau-czekali-na-egzekucje-brygada.html ).

Tymczasem w Ministerstwie Sprawiedliwości…

Zobacz obraz na Twitterze
Ludzie o tym mówią: 21
mpm

Źródło: natemat.pl, wyborcza.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: