DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Prezydent elekt twierdzi, że Gwatemala nie może zawierać umów z migrantami z USA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

GUATEMALA CITY (AP) – Gwatemalska umowa imigracyjna podpisana z administracją Trumpa nie zadziała, ponieważ naród Ameryki Środkowej nie ma zasobów, mówi nowy elekt prezydent.

Alejandro Giammattei, konserwatysta, który został w przeważającej części wybrany przez wyborców podczas weekendowych wyborów, powiedział w wywiadzie dla The Associated Press we wtorek, że Gwatemala jest zbyt biedna, by dbać o swoich obywateli, nie mówiąc już o tych z innych krajów.

Umowa podpisana w lipcu przez ustępującą administrację prezydenta Jimmy’ego Moralesa wymagałaby od migrantów z innych krajów, którzy przybywają do Gwatemali, ubiegania się o azyl tutaj, a nie w USA.

„Aby być bezpiecznym krajem, trzeba być certyfikowanym przez taki organ międzynarodowy i nie sądzę, aby Gwatemala spełniała wymagania, aby być trzecim bezpiecznym krajem. Ta definicja nam nie pasuje ”, powiedział Giammattei, 63-letni lekarz.

„Jeśli nie mamy możliwości dla własnego ludu, wyobraź sobie innych ludzi”.

Gwatemalczycy stanowią jedną z największych grup emigrujących z Ameryki Środkowej z powodu ubóstwa, bezrobocia i przestępczości. Krytycy twierdzą, że trudno jest przewidzieć, w jaki sposób kraj może zaoferować bezpieczne schronienie migrantom z innych krajów.

Umowa podpisana przez obecny rząd Moralesa ma na celu zmniejszenie liczby osób ubiegających się o azyl przybywających na granicę USA-Meksyk. Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa naciskała na Gwatemalę, aby podpisała umowę, grożąc ukaraniem Gwatemali podatkami.

Giammattei, który obejmuje stanowisko 14 stycznia, powiedział, że aneksy do umowy są nadal negocjowane ze Stanami Zjednoczonymi i że poprosi Moralesa o włączenie członków jego zespołu przejściowego do tych rozmów.

Prezydent elekt zauważył także, że zgoda kongresów obu narodów będzie musiała zostać ratyfikowana, aby wejść w życie. Powszechnie krytykowano umowę w Gwatemali.

Giammattei zobowiązał się uznać znaczenie migrantów z Gwatemali mieszkających w Stanach Zjednoczonych, tworząc stanowisko na szczeblu gabinetu w Waszyngtonie, aby zająć się sprawami migrantów.

„Najwyższy czas, abyśmy mieli rząd, który troszczył się o ludzi” – powiedział. „To ci ludzie (migranci) nas wspierają” przekazami pieniężnymi, które wysyłają z powrotem do krewnych w Gwatemali, dodał.

„Nie sądzę, aby fizyczne ściany lub ściany broni mogły zatrzymać migrację” – powiedział Giammattei. „Myślę, że tym, co może zatrzymać migrację, są mury możliwości”.

Jeśli chodzi o inną sprawę, nadchodzący przywódca zdystansował się od niepopularnej decyzji Moralesa, by nie przedłużać mandatu sponsorowanej przez ONZ komisji antykorupcyjnej, która odegrała kluczową rolę w wysyłaniu wysokich rangą polityków, w tym byłych prezydentów, do więzienia. Ale Giammattei wskazał również, że nie będzie pracował, aby przywrócić prowizję, znaną jako CICIG.

„Mandat wygasł; ONZ to zaakceptowało – powiedział.

Powiedział, że nie ma zdolności prawnej ani żadnego innego upoważnienia, by prosić Moralesa o przedłużenie komisji. „CICIG znika, a historia oceni, czy decyzja Moralesa była słuszna, czy nie” – powiedział.

 

zrodlo:https://apnews.com/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: