DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Polska wygrała z Norwegią w sprawie kobiety, która uciekła ze swymi dziećmi do naszego kraju – kolejny sukces ORDO IURIS !!!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 Instytut Ordo Iuris udziela pomocy prawnej kolejnej Norweżce, która obawiając się zabrania jej dzieci przez wszechwładny urząd Barnevernet, uciekła z córkami i synem do Polski. W ostatnich dniach Norwegia zrezygnowała z dotychczasowej linii postępowania w takich sprawach i wycofała Europejski Nakaz Aresztowania wystawiony za kobietą.

Screenshot_7.jpg

Jak podało we wtorek Ordo Iuris, Norweżka przyjechała do Polski z dwiema córkami i synem w 2018 roku. W Norwegii rodzina była poddana przemocy ze strony ojca dzieci. Barnevernet zarzucił matce brak współpracy z urzędem i usiłował odebrać jej dzieci. Gdy kobieta znalazła się w Polsce, Norwegia wysłała za nią Europejski Nakaz Aresztowania, na podstawie którego w październiku 2018 roku zatrzymała ją policja. Sąd nie zdecydował się na umieszczenie Norweżki w areszcie tymczasowym, jak twierdzi Ordo Iuris – dzięki jego interwencji. Kobiecie odebrano jednak dzieci, które trafiły do pogotowia opiekuńczego.

W kwietniu br. Sąd Rejonowy w Myśliborzu zezwolił, by w czasie sprawy o wydanie kobiety Norwegii dzieci mogły pozostawać z matką. Najwyraźniej przekonało to norweskie władze, że szanse na wydanie kobiety przez Polskę są małe i, jak podaje Ordo Iuris, w ostatnich dniach Królestwo Norwegii wycofało Europejski Nakaz Aresztowania wystawiony za kobietą. Oznacza to, że może ona bez obaw pozostawać w Polsce.

Zdaniem Filipa Wołoszczaka, adwokata z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris, ruch władz norweskich można odczytywać jako wycofanie się z przyjętej taktyki wykorzystywania Europejskiego Nakazu Aresztowania w podobnych sytuacjach.

Przypomnijmy, że w Polsce dużym echem odbiła się podobna sprawa innej Norweżki – Silje Garmo, która w 2017 roku uciekła ze swojego kraju wraz ze swoją trzymiesięczną córeczką Eirą, chcąc chroniąc siebie i swoje dziecko przed Urzędem ds. Dzieci(Barnevernet). Wcześniej Barnevernet na podstawie wątpliwych zarzutów odebrał jej opiekę nad starszą, 12-letnią córką. W Polsce Garmo otrzymała wsparcie ze strony Ordo Iuris, którego prawnicy złożyli w jej imieniu wniosek o udzielenie mamie i córce ochrony azylowej. W styczniu 2018 r. Urząd ds. Cudzoziemców uznał, że obawy Garmo o swoją rodzinę są zasadne, jednak do przyznania jej azylu była potrzebna pozytywna opinia MSZ. Mimo zasadności wniosku Norweżki w lipcu 2018 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP odmówiło zgody na udzielenie Silje Garmo i jej córce azylu. Ministerstwo oparło tę decyzję między innymi na podstawie oceny polskich interesów politycznych i ekonomicznych. Później, po interwencji Ordo Iuris, MSZ zmieniło swoją decyzję i wyraziło zgodę na objęcie ochroną azylową Silje Garmo.

Jak widać konsekwencja i wytrwałość przynoszą efekty.

Za: Ordo Iuris k.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: