DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 CZĘŚĆ 2 MATERIAŁ REPORTERSKI WYWIAD Z PIOTREM RYBAKIEM I JEGO WSPÓŁPRACOWNIKIEM ANDRZEJEM KRAWCZYKIEM - MARSZ 11.11.2019 + JACEK MIĘDLAR KIM JEST TEN CZŁOWIEK ? NA PEWNO NIE JEST PATRIOTĄ ! ZAPRASZAM MATERIAŁ WŁASNY REPORTERSKI JACK CALEIB23 listopada 2019
20 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Pieniądze z budżetu dla Kukiza? Zaskakujący wpis polityka

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ
Paweł Kukiz© PAP / Tytus Żmijewski Paweł Kukiz
 

Bez tytułu 3

Politycy Kukiz’15 przez lata twierdzili, że nie zamierzają „okradać Polaków” poprzez pobieranie subwencji. Jak informuje „Rzeczpospolita”, teraz może się to zmienić.

Wszystko dotyczy zaskakującego wpisu Kukiza na Facebooku. Polityk odpowiedział na jeden z komentarzy na swoim profilu. Lider Kukiz’15 pisząc o subwencjach, podkreślił, że zawarł z szefem PSL-u specjalną umowę w tym temacie. Do tej pory w oficjalnych komunikatach Kukiz nie wspominał o takim porozumieniu.

„Jest umowa cywilno-prawna dotycząca subwencji i naszego w niej udziału” – napisał w odpowiedzi na wpis jednej z użytkowniczek Facebooka.

Dżentelmeńska umowa

Do tej pory liderzy PSL i Kukiz’15 nie poruszali tematu pieniędzy, a z niedawnego wpisu Władysława Kosiniaka-Kamysza wynikało wręcz, że ten temat w ogóle nie był podnoszony podczas negocjacji.

„Chwilę jestem już w polityce, a jeszcze dłużej się jej kulisom przyglądam. I muszę przyznać, że rzadko trafia się na faceta, z którym godziny spędza się na rozmowie o programie, a nie listach czy subwencji” – napisał szef ludowców na Twitterze kilka dni temu.

Politycy obu ugrupowań w rozmowie z „Rzeczpospolitą” przyznają, że umowa dotycząca subwencji została zawarta „w formie ustnej”.

– Mamy umowę dżentelmeńską, dotyczącą finansowania działań wynikających ze wspólnego programu – przekazał Stanisław Tyszka w rozmowie z gazetą. Te doniesienia potwierdza również Piotr Zgorzelski z PSL-u. Polityk powiedział, że pieniądze z funduszu eksperckiego będą przekazywane na działania proobywatelskie.

Przeciwko subwencjom?

„W tej kadencji PSL dostaje 4,5 mln zł rocznie. Na fundusz ekspercki, o którym mówi Zgorzelski, trafia stosunkowo niewiele, bo około 200 tys. zł rocznie. Jednak sięgnięcie po te pieniądze i tak świadczyłoby o dużej przemianie Pawła Kukiza. Dotąd z subwencjami walczył bowiem nie tylko słowem, ale i czynem” – czytamy na Rzeczpospolitej. Gazeta przypomina, że jeszcze w zeszłym roku, posłowie Kukiz’15 składali projekt dotyczący likwidacji subwencji.

„Pękł MILIARD złotych subwencji dla partii. W ciągu ostatnich 13 lat partie polityczne wydoiły z budżetu, czyli pieniędzy podatników, 1,2 mld zł subwencji! Zastanówmy się, co z tego mieli Obywatele” – pisał wtedy Kukiz na Facebooku.

msn.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: