DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Pakistański premier potwierdza poparcie dla Kaszmirczyków po stronie indyjskiej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MUZAFFARABAD, Pakistan (AP) – premier Pakistanu zapewnił mieszkańców Kaszmiru mieszkających w administrowanej przez Indian części podzielonego regionu, że wspiera ich w walce o samostanowienie.

W swoim środowym oświadczeniu Imran Khan potępił decyzję New Delhi z 5 sierpnia o obniżeniu statusu Kaszmiru, gdy rozpoczął obchody z okazji dnia niepodległości Pakistanu.

Khan obchodzi dzień w pakistańskiej części Kaszmiru, aby wyrazić solidarność z Kaszmirami po stronie kontrolowanej przez Indian. Wygłosi przemówienie w Zgromadzeniu Ustawodawczym, aby potępić łamanie indyjskich praw człowieka w Kaszmirze.

Indie i Pakistan uzyskały niepodległość w 1947 r., Kiedy brytyjscy koloniści opuścili subkontynent. W następnym roku stoczyli pierwszą z dwóch wojen o kontrolę nad Kaszmirem. Skończyło się to regionem podzielonym między nich, choć obaj twierdzą, że jest całkowicie.

Indie utrzymały bezprecedensową blokadę bezpieczeństwa, aby powstrzymać gwałtowną reakcję na obniżony status Kaszmiru. Protesty i starcia zdarzały się codziennie, sądząc, że godzina policyjna i zaciemnienie komunikacji oznaczały, że reakcja jest w dużej mierze stłumiona.

Pakistan wezwał do pilnego spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ, mówiąc, że ruch hinduskiego rządu nacjonalistycznego w Indiach zagraża pokojowi międzynarodowemu i może doprowadzić do czystek etnicznych i ludobójstwa. Polska przewodniczy Radzie w tym miesiącu, a minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział, że członkowie omówią ten list.

Oczekuje się, że blokada potrwa co najmniej do czwartku, kiedy Indie będą świętować niepodległość.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: