NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
8 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Pakistański premier potwierdza poparcie dla Kaszmirczyków po stronie indyjskiej

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

MUZAFFARABAD, Pakistan (AP) – premier Pakistanu zapewnił mieszkańców Kaszmiru mieszkających w administrowanej przez Indian części podzielonego regionu, że wspiera ich w walce o samostanowienie.

W swoim środowym oświadczeniu Imran Khan potępił decyzję New Delhi z 5 sierpnia o obniżeniu statusu Kaszmiru, gdy rozpoczął obchody z okazji dnia niepodległości Pakistanu.

Khan obchodzi dzień w pakistańskiej części Kaszmiru, aby wyrazić solidarność z Kaszmirami po stronie kontrolowanej przez Indian. Wygłosi przemówienie w Zgromadzeniu Ustawodawczym, aby potępić łamanie indyjskich praw człowieka w Kaszmirze.

Indie i Pakistan uzyskały niepodległość w 1947 r., Kiedy brytyjscy koloniści opuścili subkontynent. W następnym roku stoczyli pierwszą z dwóch wojen o kontrolę nad Kaszmirem. Skończyło się to regionem podzielonym między nich, choć obaj twierdzą, że jest całkowicie.

Indie utrzymały bezprecedensową blokadę bezpieczeństwa, aby powstrzymać gwałtowną reakcję na obniżony status Kaszmiru. Protesty i starcia zdarzały się codziennie, sądząc, że godzina policyjna i zaciemnienie komunikacji oznaczały, że reakcja jest w dużej mierze stłumiona.

Pakistan wezwał do pilnego spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ, mówiąc, że ruch hinduskiego rządu nacjonalistycznego w Indiach zagraża pokojowi międzynarodowemu i może doprowadzić do czystek etnicznych i ludobójstwa. Polska przewodniczy Radzie w tym miesiącu, a minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział, że członkowie omówią ten list.

Oczekuje się, że blokada potrwa co najmniej do czwartku, kiedy Indie będą świętować niepodległość.

 

zrodlo:https://apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: