Władze niemieckie przeprowadziły dochodzenie w sprawie setek internautów w sprawie komentarzy zamieszczonych na wideo na Facebooku opublikowanym przez prawicową partię Alternative for Germany (AfD). Niemieckie media ujawniły w sobotę, że ogromna sonda, obejmująca ponad 250 dochodzeń, została uruchomiona w odpowiedzi na transmisję na żywo protestu migrantów przez bawarskie skrzydło partii AfD w 2017 r. Jak donosi tygodnik „ Der Spiegel”, około 97 osób zostało ukaranych grzywną, a trzy inne miały zostać oskarżone w sądzie .

Masowe dochodzenie policyjne ma być prawdopodobnie ostrzeżeniem dla anonimowych użytkowników Internetu krytycznych wobec polityki migracyjnej kraju. „Nikt nie może ukryć się za ekranem, nawet pseudonimami i wymyślonymi nazwiskami” – ostrzegł bawarski minister spraw wewnętrznych Joachim Herrmann .

Komentarze Facebooka przeciwko agitującym migrantom nastąpiły po serii zamieszek w ośrodkach dla uchodźców w całych Niemczech. Muzułmańscy ubiegający się o azyl gwałtownie agitująprzeciwko rzekomemu brakowi uwagi ze strony władz niemieckich podczas miesiąca postu Ramadan. „Dzięki Ramadan Come the Riots”, oświadczył w 2018 r. Nagłówek niemieckiego dziennika Bild . W 2016 r. Dwóch migrantów podobno spaliło ośrodek dla uchodźców, ponieważ rzekomo nie otrzymał dodatkowej pasty czekoladowej „Nutella” podczas uroczystości w Ramandzie. Pożar spowodował szkody o wartości około 10 milionów dolarów.

Niemiecki nadawca publiczny Deutsche Welle poinformował :

Niemieccy prokuratorzy w południowej Bawarii oświadczyli w piątek, że wszczęli 257 oficjalnych dochodzeń w sprawie podżegania w sprawie kampanii na Facebooku prowadzonej przez skrajnie prawicową Alternatywę dla Niemiec (AfD), która była skierowana do osób ubiegających się o azyl.

Jak dotąd dochodzenia doprowadziły do nałożenia kary pieniężnej na 97 osób, prokuratorzy w miejscowości Deggendorf powiedzieli lokalnemu nadawcy publicznemu Bayerischer Rundfunk. Trzy osoby zostały formalnie oskarżone o podżeganie, choć nie jest jasne, kiedy zostaną wyznaczone terminy ich rozprawy.

Kolejne 56 spraw musiało zostać porzuconych, ponieważ śledczy nie mogli dokładnie ustalić, kto stoi za komentarzami, ponieważ użytkownicy ukrywali swoją tożsamość za pomocą pseudonimów. (…)

Sprawa o masowe podżeganie dotyczy filmu opublikowanego w 2017 r. Przez lokalny oddział AfD Deggendorfa, który skrytykował protest osób ubiegających się o azyl.

Demonstranci przeprowadzili strajk głodowy i protestowali przeciwko warunkom w ośrodku dla migrantów w mieście.

Transmisja wideo na żywo zgromadziła setki „obraźliwych, nienawistnych i ksenofobicznych komentarzy” – poinformował Bayerischer Rundfunk, któremu pokazano komentarze, które są obecnie przedmiotem dochodzenia.

AfD potępił rząd za ciężkie tłumienie sprzeciwu w mediach społecznościowych, nie chroniąc przy tym granic kraju. „Chcielibyśmy, że państwo kontroluje swoje granice, jak to robi komentarzy online”, szef bawarskiego AFD, Martin Sicher odpowiedział .

Te same niemieckie władze, którym  nieszczęśliwie nie udało się sprowadzić sprawców napaści seksualnych w sylwestra w 2016 roku przez migrantów – pomimo setek zeznań ofiar, wiarygodnych relacji naocznych świadków i ogromnej ilości materiałów inwigilacyjnych, wykazali się dużą skutecznością w śledzeniu sprzeciwu otwartej polityce imigracyjnej kanclerz Angeli Merkel.

Podczas gdy władze gorączkowo szukają śladów nienawiści w mediach społecznościowych, bojownicy ISIS swobodnie wracają do Niemiec bez poważnego strachu przed oskarżeniem o ich ohydne zbrodnie wojenne, potwierdza niemiecki nadawca Bayerischer Rundfunk . Rząd kanclerza Merkel wykazał ogromne zaniepokojenie losem zbrodniarzy wojennych ISIS przetrzymywanych przez bojowników kurdyjskich w Syrii i Iraku. Niemieccy urzędnicy uzasadnili wysiłki dyplomatyczne mające na celu przywrócenie dżihadystów i ich rodzin z powodu „względów humanitarnych i obowiązku Niemiec w zakresie ochrony swoich obywateli”.

Raport z dochodzenia online pojawia się w czasie, gdy AfD rośnie w sondażach przed wyborami regionalnymi we wschodnich Niemczech, dane opublikowane w niedzielnym programie. Prawicowa partia wyprzedza chrześcijańskich demokratów kanclerz Merkel we wschodnich Niemczech. AfD wyprzedza także swoich rywali w kluczowych krajach Saksonii i Brandenburgii, którzy biorą udział w wyborach 1 września.


[Zdjęcie w tle na YouTube ]

zrodlo:https://legalinsurrection.com