DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Mińsk zaniepokojony działaniami NATO u granic Państwa Związkowego Rosji i Białorusi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Białoruś obawia się „przesunięcia akcentów podczas ćwiczeń NATO u granic Państwa Zwiazkowego – z działań obronnych i specjalnych na  ofensywne” – stwierdził szef sztabu generalnego Sił Zbrojnych Białorusi – wiceminister obrony, generał dywizji Oleg Biełokoniew 14 sierpnia na konferencji prasowej w Mińsku.

Konferencja prasowa poświęcona była białorusko-rosyjskim manewrom „Tarcza Unii-2019”, które zaplanowano od 13 do 19 września na poligonie Zachodniego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Mulino w Obwodzie Niżegorodskim.

Na dzisiejsze spotkanie  zaprosiło przedstawicieli korpusu wojskowego i dyplomatycznego 12 państw: Azerbejdżanu, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Wietnamu, Niemiec, Kazachstanu, Chin, Litwy, Rosji, Syrii, Ukrainy i Czech.

Biełokoniew zapewniał, że Białoruś „konsekwentnie i celowo realizuje politykę pokojową, dąży do zmniejszenia eskalacji napięć w Europie Wschodniej i wspiera wszystkie kroki na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa regionalnego i pasa sąsiedzkiego”, o czym świadczyć mają spotkania z prasą i zagranicznymi attache wojskowymi.

Tymczasem – według Biełokoniewa, podczas ćwiczeń wielonarodowego kontyngentu połączonych sił zbrojnych NATO „wypracowywane są kwestie użycia wojsk w bezpośredniej bliskości granic Państwa Związkowego, a niektóre zadania przez nich ćwiczone wykorzystywane są do prowadzenia operacji ofensywnych”.

Białoruski wiceminister oświadczył, że analiza największych manewrów tj. Anakonda-2018 lub Dragon-2019, wskazuje na to, że NATO koncentruje się na ćwiczeniu wariantów „niestety, ale siłowego reagowania na kryzysy i konflikty, które mogą się pojawić na przestrzeni byłego Związku Radzieckiego”.

Białoruski minister podkreślił, że to co najbardziej niepokoi Białoruś, to przesunięcie akcentów podczas ćwiczeń NATO u granic Państwa Zwiazkowego – z działań obronnych i specjalnych na obronne i ofensywne”.

Jednocześnie dodał, że „Białoruś nie podnosi larum o jakimś zagrożeniu ze strony Zachodu i nie oskarża o agresję”, mimo że takie oświadczenia padały pod adresem Białorusi przed ćwiczeniami Zapad – 2017.

zrodlo:https://kresy24.pl/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: