DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Loty wznowione na lotnisku w Hongkongu po chaosie protestacyjnym

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

HONGKONG (AP) – loty wznowiono na lotnisku w Hongkongu w środę rano po dwóch dniach zakłóceń naznaczonych wybuchami przemocy, które uwypuklają umocnienie pozycji protestujących za demokracją i władzami w częściowo autonomicznym chińskim mieście.

Około trzech tuzinów protestujących pozostało obozujących w strefie przylotów lotniska, dzień po masowej demonstracji i szaleńczej przemocy tłumu wymusiły ponad 100 odwołań lotów. Wprowadzono dodatkowe kontrole identyfikacyjne, ale stanowiska odprawy były otwarte, a loty wydawały się działać normalnie.

Protestujący rozprowadzali broszury i plakaty na podłodze w części terminalu, ale nie przeszkadzali podróżnym.

W oświadczeniu kierownictwa portu lotniczego stwierdzono, że uzyskał on „tymczasowy nakaz powstrzymania osób od bezprawnego i umyślnego utrudniania lub ingerowania” w działalność portu lotniczego. Stwierdzono, że część lotniska została przeznaczona na demonstracje, ale protesty nie będą dozwolone poza wyznaczonym obszarem.

Lotnisko zamknęło odprawę dla pozostałych lotów późnym we wtorek po południu, gdy protestujący zalali terminal i zablokowali dostęp do imigracji pasażerom odlatującym. Te odwołania były oprócz 200 lotów odwołanych w poniedziałek.

Zakłócenia na lotniskach doprowadziły do ​​eskalacji letnich demonstracji skierowanych przeciwko temu, co wielu mieszkańców Hongkongu postrzega jako rosnącą erozję swobód, które obiecano im w 1997 r., Kiedy Chiny kontynentalne rządzone przez Partię Komunistyczną przejęły to, co było kolonią brytyjską.

Podczas gdy najważniejsza branża turystyczna w Hongkongu ponosi poważne straty, reputacja miasta jako dobrze regulowanego centrum finansowego również się odbija. Około 21 krajów i regionów wydało ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa podróży dla swoich obywateli podróżujących do Hongkongu, informując, że protesty stały się bardziej gwałtowne i nieprzewidywalne.

Demonstranci domagają się, aby przywódca Hongkongu Carrie Lam ustąpiła i złomowała proponowane przepisy, na mocy których niektórzy podejrzani mogliby zostać wysłani do Chin kontynentalnych, gdzie krytycy twierdzą, że mogą spotkać się z torturami i niesprawiedliwymi lub politycznie oskarżonymi procesami.

Lam odrzucił wezwania do dialogu, mówiąc, że we wtorek protestujący grożą pchnięciem domu w „otchłań”.

W środowym oświadczeniu biuro łącznikowe chińskiego gabinetu w Hongkongu stwierdziło, że protestujący „całkowicie zerwali prawne i moralne progi” i staną w obliczu szybkich i poważnych następstw w systemie prawnym Hongkongu.

„Ich zachowanie pokazuje skrajną pogardę dla prawa, poważnie szkodzi międzynarodowemu wizerunkowi Hongkongu i głęboko szkodzi uczuciom szerokiej rzeszy ich rodaków z kontynentu” – oświadczył.

Większość protestujących opuściła lotnisko we wtorek, gdy oficerowie uzbrojeni w gaz pieprzowy i huśtające się pałki próbowali wejść do terminalu, walcząc z demonstrantami, którzy zabarykadowali wejścia wózkami bagażowymi. Policja zamieszek krótko starła się z demonstrantami, co doprowadziło do kilku obrażeń i skłoniło co najmniej jednego oficera do wyciągnięcia pistoletu z napastników.

Wybuch przemocy spowodował, że protestujący pobili co najmniej dwóch mężczyzn, o których podejrzewali, że są tajnymi agentami chińskimi. Wydawało się, że ochrona lotniska nie jest w stanie kontrolować tłumu, a sanitariusze zabrali później obu mężczyzn. Policja przyznała się do użycia oficerów „wabików”, a niektórzy protestujący w ciągu weekendu byli aresztowani przez mężczyzn ubranych jak demonstranci – w czerni i na sobie maski na twarz.

Hu Xijin, redaktor naczelny Global Times, zidentyfikował jednego z mężczyzn jako dziennikarza na nacjonalistycznym chińskim tabloidie.

„Fu Guohao, reporter strony GT, jest zajęty przez demonstrantów na lotnisku HK”, Hu napisał na swoim koncie na Twitterze. „Potwierdzam, że ten mężczyzna związany w tym filmie to sam reporter. Nie ma innego zadania poza raportowaniem. ”

Policja w Hongkongu powiedziała, że ​​aresztowała pięć osób za nielegalne zgromadzenie, napaść na funkcjonariuszy policji i posiadanie broni. Od początku czerwca aresztowano ogółem ponad 700 protestujących, głównie mężczyzn w wieku 20 i 30 lat, ale także kobiety, nastolatki i septuagenarian.

Na początku tego tygodnia rząd centralny w Pekinie przedstawił złowrogą charakterystykę ruchu protestacyjnego jako zbliżającego się do „terroryzmu” – etykietę, którą rutynowo stosuje do pokojowych protestów polityki rządu w sprawie środowiska lub w regionach mniejszościowych, takich jak Sinciang i Tybet.

Prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, że wywiad USA uważa, że ​​chiński rząd przenosi wojska do granicy z Hongkongiem i że „wszyscy powinni być spokojni i bezpieczni!”

Podczas gdy Chiny nie zagroziły jeszcze użyciem armii – jak to miało miejsce w przypadku protestujących przeciwko demokracji w Pekinie w 1989 r. – ostatnie ćwiczenia policyjne na granicy Hongkongu z Chinami kontynentalnymi były oznaką jego zdolności do stłumienia demonstracji, nawet kosztem Honga Reputacja Konga jako bezpiecznej przystani dla biznesu i wymiany międzynarodowej.

Zdjęcia w Internecie pokazały przewoźników opancerzonych należących do Ludowej Policji Zbrojnej jadących w poniedziałek w konwoju w stronę miejsca ćwiczeń.

___

Powiązana dziennikarka prasowa wideo Katie Tam i pisarka Yanan Wang również przyczynili się do tego raportu.

 

zeodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: