M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE WŁASNE

pobrane (1).png

Ekspert: Chiny mogą wysłać oddziały przebrane za policję w Hongkongu

miejsce-na-reklame.

Ekspert w regionie ostrzegł, że Chiny mogą potajemnie zaatakować Hongkong, wysyłając oddziały PLA w przebraniu policji Hongkongu.

Kryzys osiągnął dziś swój szczyt, gdy policja i protestujący uczestniczyli w gwałtownych starciach na międzynarodowym lotnisku w Hongkongu.

Demonstranci chcą całkowicie kontrowersyjnej ustawy o ekstradycji, która została tymczasowo zawieszona przez pro-pekiński rząd terytorium.

Większość analityków uważa, że jest wysoce nieprawdopodobne, aby Chiny wysłały żołnierzy w celu przywrócenia porządku, nawet gdyby powstrzymały się od użycia śmiertelnej siły, ponieważ groziłoby to ogromną destabilizacją gospodarki i wywołałoby międzynarodowe oburzenie.

Jednak inni podejrzewają, że można zastosować bardziej tajne środki interwencji.

Po pogłoskach, że takie ćwiczenie jest już w toku, analityk polityczny Willy Lam z chińskiego Uniwersytetu w Hongkongu powiedział, że Chiny mogą interweniować, wysyłając siły przebrane za policję w Hongkongu.

„Będą nosić mundur policyjny w Hongkongu, więc nie będzie to formalne rozmieszczenie” – powiedział Lam.

Pekin już masuje żołnierzy i czołgi na granicy z Hongkongiem jako fizyczny środek odstraszający.

Analityk Wu Qiang, były wykładowca polityki na Uniwersytecie Tsinghua w Pekinie, twierdzi, że optyka Pekinu przywołująca myśli o masakrze na placu Tiananmen 30 lat później byłaby katastrofalna.

„Chiński reżim nie ma doświadczenia w tłumieniu zamieszek w wolnym społeczeństwie” – powiedział.

Rząd chiński zapewnił, że niepokoje mające miejsce w Hongkongu to „kolorowa rewolucja” potajemnie wspierana przez siły zachodnie.

zrodlo:https://summit.news

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: