NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
8 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Czołowa demokrata Nancy Pelosi grozi ZABLOKOWANIEM umowy o wolnym handlu po Brexicie między USA a Wielką Brytanią, jeżeli „podważy porozumienie w Wielki Piątek”, tworząc nowe kontrole graniczne w Irlandii

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Plaga Trumpa Pelosi powiedział, że Amerykanie nie zaakceptują twardej granicy z Irlandią
Pelosi uderzył w Trumpa, udzielając poparcia ewentualnemu Brexitowi bez porozumienia
Doradca Trumpa ds. Bezpieczeństwa narodowego John Bolton spotkał się dziś z Sajidem Javidem w Londynie
Para omówiła potencjał sześciomiesięcznej umowy handlowej obejmującej wszystkie sektory

Nancy Pelosi

Czołowa demokrata Nancy Pelosi zagroziła storpedowaniem dowolnej umowy handlowej między Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią po Brexicie, jeśli zagrozi ona porozumieniu w Wielki Piątek, tworząc nowe kontrole na granicy między Irlandią a Irlandią Północną.

Boris Johnson sensationally accused Remainer MPs of 'collaborating' with the EU to stop Brexit as he held his first 'People's PMQs' on Facebook today

W tym tygodniu administracja Trumpa entuzjastycznie poparła plan premiera Borisa Johnsona, aby opuścić Unię Europejską bez porozumienia w razie potrzeby 31 października, i zaoferowała złagodzenie każdego uderzenia gospodarczego natychmiastową umową o wolnym handlu.

Ale każde porozumienie musiałoby uchwalić Kongres USA, który jest podzielony między Demokratów w Izbie Reprezentantów i kolegów republikanów Donalda Trumpa w Senacie.

Mówca demokracji, pani Pelosi, która przewodzi większości demokratycznej w Izbie, poprzysiągła dziś, że powstrzyma umowę handlową Brexitu między USA a Wielką Brytanią, jeśli podważy ona porozumienie w Wielki Piątek.

Granica irlandzka jest kluczowym punktem spornym sojuszników pani Pelosi w lobby irlandzko-amerykańskim, irlandzkiego premiera Leo Varadkara i Unii Europejskiej. Wszyscy nalegają, aby znienawidzony irlandzki ogranicznik graniczny pozostał w umowie dotyczącej Brexitu, aby zatrzymać nowe kontrole graniczne na wyspie Irlandii.

Bez porozumienia Brexit, do którego dążył pan Johnson, oznaczałoby twardą granicę między UE a Wielką Brytanią na wyspie Irlandii, jak twierdzą krytycy premiera.

Ale jego obóz ślubował użyć technologii, aby utrzymać przepływ towarów i usług między Republiką a Irlandią Północną.

Marszałek domu Nancy Pelosi, USA, stwierdzi torpedę proponowanej przez Borisa Johnsona umowy o wolnym handlu po Brexicie między Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią, jeśli wpłynie to na otwartą granicę między Irlandią a Irlandią Północną

Pani Pelosi powiedziała dziś: „Bez względu na to, jaką przybierze ona formę, Brexit nie może narazić na niebezpieczeństwo porozumienia wielkopiątkowego, w tym płynnej granicy między Republiką Irlandii a Irlandią Północną”.

„Jeśli Brexit podważy porozumienie Wielkiego Piątku, nie będzie szans na zawarcie umowy handlowej między USA a Wielką Brytanią”.

Oświadczenie mówcy Nancy Pelosi:
„Porozumienie w Wielki Piątek służy jako podstawa pokoju w Irlandii Północnej i jako promyk nadziei dla całego świata. Po wiekach konfliktów i rozlewu krwi świat był świadkiem cudu pojednania i postępu, który był możliwy dzięki temu transformacyjnemu porozumieniu.

„Bez względu na to, jaką przybierze formę, Brexitowi nie wolno narazić na szwank porozumienia wielkopiątkowego, w tym płynnej granicy między Irlandią a Irlandią Północną, zwłaszcza teraz, gdy pierwsze pokolenie narodziło się w nadziei na Wielki Piątek 21 lat temu. Nie możemy wrócić.

„Jeśli Brexit podważy porozumienie Wielkiego Piątku, nie będzie szans na zawarcie przez Kongres umowy handlowej między USA a Wielką Brytanią. Pokój porozumienia wielkopiątkowego jest ceniony przez naród amerykański i będzie zaciekle broniony na dwuizbowych i dwustronnych zasadach w Kongresie Stanów Zjednoczonych ”.

Natychmiastową ofertę handlową Brexitu zaproponował amerykański doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego John Bolton podczas swojej wizyty w Wielkiej Brytanii w tym tygodniu.

Urzędnik z Waszyngtonu powiedział dziś dziennikarzom, że podczas spotkania w Londynie Bolton i kanclerz Sajid Javid rozmawiali o możliwości zawarcia tymczasowej umowy handlowej obejmującej wszystkie sektory i która mogłaby obowiązywać przez około sześć miesięcy po 31 października.

Urzędnik powiedział, że Bolton i sekretarz ds. Handlu Liz Truss rozmawiali o możliwości podpisania przez przywódców obu krajów deklaracji mapy drogowej w celu zawarcia umowy handlowej podczas szczytu G7 we Francji w tym miesiącu.

Stało się to po tym, jak Bolton stwierdził, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania są na „bezprecedensowym partnerstwie”, ponieważ obie strony oczekują wzajemnie korzystnej umowy handlowej po Brexicie.

Wiadomość o interwencji pani Pelosi pojawiła się, gdy sensacyjnie oskarżony pan Johnson oskarżył pozostałych posłów o „współpracę” z UE w celu udaremnienia Brexitu w pierwszej audycji „People’s PMQ” na Facebooku dzisiaj.

Premier miał na celu polityków próbujących powstrzymać wycofanie się Wielkiej Brytanii 31 października z lub bez umowy, gdy pojawił się na żywo z Downing Street.

W odpowiedzi na pytanie o opozycję parlamentarną z „Luthera w Cheshire”, Johnson powiedział: „Luther, zadałeś kluczowe pytanie, a ludzie, którzy myślą, że mogą zablokować Brexit w Parlamencie Europejskim i naszej Europie, mają okropną współpracę. przyjaciele.

John Bolton met with Boris Johnson yesterday and today predicted the US and UK would go on to have an 'unprecedented partnership'

John Bolton, Donald Trump's national security adviser pictured meeting Sajid Javid in Downing Street today, told journalists yesterday the U.S. could pursue 'sector-by-sector' trade deals with Britain

John Bolton, doradca Donalda Trumpa ds. Bezpieczeństwa narodowego na zdjęciu podczas spotkania Sajida Javida na Downing Street, powiedział wczoraj dziennikarzom, że USA mogą zawrzeć umowy handlowe „sektor po sektorze” z Wielką Brytanią

Zainteresowanie Ameryki porozumieniem w Wielki Piątek:
Amerykańscy politycy odegrali ważną rolę w negocjacjach porozumienia wielkopiątkowego.

Prezydent USA Bill Clinton, który spotkał się z liderem Sinn Fein Gerry Adamsem w latach 90., wysłał specjalnego wysłannika, senatora George’a Mitchella, który przewodniczył rozmowom między stronami przed podpisaniem umowy w 1998 r.

A Partia Demokratyczna Clintona utrzymuje dziś silne więzi z Irlandią.

Mr Johnson, pictured today during a visit to HMP Leeds, predicted a US-UK trade deal will be a 'tough old haggle'

Klub Przyjaciół Irlandii, w skład którego wchodzą senatorowie demokracji Sherrod Brown, Bob Casey i przywódca mniejszości Senatu Chuck Schumer, będą przeciwni umowie handlowej po Brexicie.

Przedstawiciele demokracji Brendan Boyle, syn irlandzkiego imigranta, i Richard Neal, są członkami klubu i zasiadają w komitecie ds. Sposobów i środków, który ma uprawnienia do handlu.

Boyle powiedział w czasopiśmie Irish Times: „Ochrona porozumienia w Wielki Piątek jest sprawą najwyższej wagi. Wszelkie porozumienia w sprawie Brexitu, które zagrażają procesowi pokojowemu, po prostu nie będą możliwe do zaakceptowania w negocjacjach handlowych ”.

Były kongresman James Walsh, który współprzewodniczy komitetowi Waszyngtonu, który ma chronić Porozumienie w Wielki Piątek, powiedział irlandzkiej gazecie, że John Bolton przyjechał do Londynu z „politycznym i gospodarczym mirażem”.

Walsh podkreślił, że Bolton uczynił to bez upoważnienia do odrzucenia sprzeciwu Kongresu wobec umowy o wolnym handlu.

Boris Johnson twierdzi, że rozwiązania technologiczne zapobiegłyby twardej granicy, która mogłaby naruszać umowę wielkopiątkową.

Ale lobby amerykańsko-irlandzkie ostro walczy wraz ze swoimi odpowiednikami z UE przeciwko tym twierdzeniom.

„Nasi europejscy przyjaciele nie poruszają się w opozycji do chęci pójścia na kompromis.

„W ogóle nie idą na kompromis w sprawie umowy o wystąpieniu, mimo że została ona wyrzucona trzy razy, wciąż trzymają się każdej litery, każdego przecinka umowy o wystąpieniu, w tym zabezpieczenia, ponieważ nadal uważają, że Brexit można zablokować w parlamencie.

„Straszne jest to, że im dłużej to trwa, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziemy zmuszeni odejść z Brexitem bez umowy”.

Pan Bolton spotkał się wczoraj z panem Johnsonem i powiedział później, że pan Trump był „odejść, zanim odejdą”, będzie „entuzjastycznie” popierał Brexit bez umowy i obiecał, że Wielka Brytania będzie „pierwsza w kolejce” do umowy handlowej oddzielił się od Brukseli 31 października.

Dziś odnowił swoją miłość do bombardowania administracji Johnsona, gdy opublikował na Twitterze zdjęcie z jego premierem, a także świecące prognozy dotyczące przyszłości specjalnych relacji.

Powiedział: „Wczoraj miałem świetne spotkanie z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem.

„Rozmawialiśmy o handlu, bezpieczeństwie i możliwościach pogłębienia naszych stosunków dwustronnych po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

„Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zmierzają w kierunku bezprecedensowego partnerstwa”.

Tymczasem Johnson przyznał, że umowa handlowa między USA a Wielką Brytanią będzie „trudną starą targą”, ponieważ podkreślał, że najważniejsza umowa, którą Wielka Brytania musi zawrzeć z UE.

Premier, przemawiając podczas wizyty w więzieniu w Leeds po południu, powiedział, że wierzy, że istnieją „wszelkiego rodzaju możliwości”, z których brytyjskie firmy mogłyby skorzystać, gdyby rynek amerykański mógł być dla nich bardziej otwarty.

Johnson powiedział: „Chcę zobaczyć handel z naszymi europejskimi sąsiadami i chcę zobaczyć handel z krajami na całym świecie.

„Mamy fantastyczne możliwości, aby to otworzyć. W rzeczywistości rynek amerykański rośnie bardzo szybko dla Wielkiej Brytanii, ale nadal zakazują Haggis ze względu na niebo w Stanach Zjednoczonych.

„Istnieją różne możliwości otwarcia handlu z USA, ale dotyczy to również krajów na całym świecie.

„Tam, gdzie masz rację, największą pojedynczą sprawą, którą musimy zrobić, jest umowa o wolnym handlu z naszymi przyjaciółmi i partnerami przez kanał [angielski]”.

Powiedział, że Stany Zjednoczone nie dadzą Wielkiej Brytanii nic za darmo w rozmowach handlowych, powiedział Johnson: „Z mojego doświadczenia wynika, że ​​Amerykanie są bardzo trudnymi negocjatorami i zrobimy z nimi wiele, a to otworzy nasze możliwości dla brytyjskich przedsiębiorstw , szczególnie firmy usługowe w USA.

„Ale tak, będzie to trudna stara targówka, ale dotrzemy tam”.

Speaking following a meeting with Prime Minister Boris Johnson (left, at Downing Street on Monday hosting a reception at Downing Street to thank hospice staff for their hard work), Mr Bolton, who is security adviser to Donald Trump, said the US could pursue a 'sector-by-sector' deal with BritainJohnson, przedstawiony dzisiaj podczas wizyty w HMP Leeds, przewidywał, że umowa handlowa między USA a Wielką Brytanią będzie „trudną starą targą”

Po wczorajszym spotkaniu z panem Johnsonem Bolton powiedział, że po Brexicie Stany Zjednoczone mogą zawrzeć szybkie umowy handlowe między sektorami z Wielką Brytanią i skoncentrować się na takich obszarach, jak produkcja i produkcja samochodów, w których oba kraje mogą się zgodzić.

Prace w bardziej skomplikowanych obszarach, takich jak finanse, zostaną podjęte w późniejszym terminie.

Powiedział, że amerykańscy negocjatorzy handlowi wierzą, że takie podejście sektorowe byłoby możliwe do zaakceptowania zgodnie z zasadami Światowej Organizacji Handlu.

Johnson sprawił, że od czasu objęcia urzędu w zeszłym miesiącu przywrócenie i poprawa stosunków z Białym Domem było jednym z jego głównych priorytetów.

Dyplomatyczny spór o wyciekające notatki w ostatnich dniach Theresy May, gdy premier zachwiał szczególną relacją.

I na znak, że strategia nowego premiera działa, pan Johnson i pan Trump wczoraj rozmawiali po raz trzeci w ciągu niespełna trzech tygodni przed pierwszym spotkaniem twarzą w twarz na szczycie G7 we Francji pod koniec tego miesiąca .

Odnosząc się do uwag Baracka Obamy przed referendum w 2016 r., Bolton powiedział: „Wcześniejszy amerykański prezydent powiedział, że jeśli Zjednoczone Królestwo opuści Unię Europejską, pójdzie na dalszy plan kolejki w sprawie umów handlowych.

„Żeby było jasne, w administracji Trumpa Wielka Brytania stale stoi na czele kolejki handlowej lub linii, jak mówimy”.

John Bolton, 70, is in London for two days of talks as he looks to boost transatlantic ties between the Trump administration (the President is pictured last week) and that of Boris Johnson after the departure of Theresa May

Wyjaśniając swoje poparcie dla wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, dodał: „Zarówno Prezydent Trump, jak i ja byliśmy odejść, zanim odejdą”.

Bolton zwrócił się również przeciwko UE, twierdząc, że podejście bloku do demokratycznych decyzji, które mu się nie podoba, polega na próbie „skłonienia chłopów do ponownego głosowania”.

Wypowiadając się po spotkaniu z premierem Borisem Johnsonem (wyjechał w poniedziałek na Downing Street, gospodarzem przyjęcia w Downing Street, aby podziękować personelowi hospicjum za ich ciężką pracę), Bolton, który jest doradcą ds. Bezpieczeństwa Donalda Trumpa, powiedział, że USA mogą ścigać umowa „sektor po sektorze” z Wielką Brytanią +7
70-letni John Bolton przebywa w Londynie na dwa dni rozmów, gdy chce wzmocnić transatlantyckie więzi między administracją Trumpa (prezydenta pokazano na zdjęciu w zeszłym tygodniu) a Borisem Johnsonem po odejściu Theresy May +7
Przemawiając po spotkaniu z panem Johnsonem (po lewej, na Downing Street w poniedziałek, w którym urządzono przyjęcie na Downing Street, aby podziękować personelowi hospicyjnemu za ich ciężką pracę), pan Bolton, który jest bliskim sojusznikiem Donalda Trumpa (po prawej, w Białym Domu ostatnio tydzień), powiedział, że USA w pełni poprą Wielką Brytanię w przypadku Brexitu bez porozumienia

Bolton podkreślił, że administracja Trumpa chciała zobaczyć „udane wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej” w obecnym terminie do 31 października, aby natychmiast zwrócić uwagę na poprawę transatlantyckich więzi handlowych.

Powiedział, że USA staną w pełni za Wielką Brytanią, jeśli oddzieli się od Brukseli bez porozumienia.

Sędzia zgadza się na przyspieszenie postępowania sądowego przeciwko zakazowi postępowania
Dzisiejszy sędzia zgodził się na szybkie śledzenie wyzwania prawnego mającego na celu zablokowanie Borisowi Johnsonowi możliwości przeforsowania Brexitu bez porozumienia poprzez zawieszenie Parlamentu.

Legalna oferta, poparta przez ponad 70 deputowanych i rówieśników, ma na celu przekonanie Sądu Sesyjnego w Edynburgu do orzekania, że ​​prorogowanie Parlamentu i wysyłanie deputowanych do domu, aby powstrzymać ich przed udaremnieniem, nie byłoby niezgodne z prawem i niekonstytucyjne.

Dziś rano sprawa sądowa uzyskała zielone światło na merytoryczną rozprawę, która odbędzie się 6 września.

Uczestnicy kampanii chcieli, aby postępowanie toczyło się jak najszybciej, ponieważ czas upływa przed obecnym terminem Halloween Brexitu, który jest teraz tylko 79 dni.

„Jeśli taka jest decyzja rządu brytyjskiego, będziemy go wspierać z entuzjazmem” – powiedział.

„Oto przesłanie, które przynoszę: jesteśmy z tobą”.

Bolton powiedział, że USA były „gotowe do negocjacji” z rządem pani May i powiedział, że USA mogą zawrzeć umowę handlową z Wielką Brytanią „w kawałkach”.

Powiedział: „Chcemy bardzo szybko się poruszać. Szkoda, że ​​nie mogliśmy pójść o krok dalej z poprzednim rządem ”.

Dodał: „Byliśmy gotowi do negocjacji. Jesteśmy teraz gotowi do negocjacji.

Bolton powiedział, że USA mogłyby zawrzeć umowę handlową z Wielką Brytanią w „modularny sposób”, a nie obie strony musiałyby spędzić lata pracując nad nadrzędnym planem handlowym.

„Można wyodrębnić niektóre obszary, w których możliwe byłoby bardzo szybkie, bardzo proste osiągnięcie dwustronnego porozumienia” – powiedział.

„To by to wtedy zamknęło, a kiedy inne obszary, które mogą być trudniejsze, zostały zawarte później, można połączyć to w jedną ogólną umowę.

„Zatem celem jest albo jeden dokument, albo szereg porozumień, które byłyby kompleksowe.

„Aby przyspieszyć i zwiększyć możliwość zwiększenia wymiany handlowej i inwestycji między dwoma krajami, stosując podejście sektorowe lub inne podejście, z którym negocjatorzy handlu mogą się zgodzić, jesteśmy otwarci na to”.

Dodał: „Pomysł robienia tego w kawałkach zamiast czekania na całość nie jest bezprecedensowy. Myślę, że widzimy tutaj wagę i pilną potrzebę zrobienia tyle, ile możemy uzgodnić tak szybko, jak to możliwe, ze względu na zbliżającą się datę wyjazdu 31 października ”.

Zapytany, czy takie częściowe umowy handlowe są dozwolone na mocy zasad WTO, Bolton powiedział: „Wydaje się, że nasi negocjatorzy handlowi tak uważają”.

Bolton powiedział, że problemy takie jak Iran, Chiny i Huawei mogą zostać odłożone na później, aż do rozwiązania Brexitu.

Boris uważa, że ​​Bruksela zaprząta Brexit
Boris Johnson wierzy, że Unia Europejska załapie się i zaoferuje nową umowę Brexitu o jedenastej godzinie, ponieważ Irlandia byłaby „cholerna” z powodu rozwodu No Deal, jak twierdził minister gabinetu.

Johnson i UE są zamknięci w impasie Brexitu w związku z ograniczeniem granicy irlandzkiej z premierem, który nie zgadza się na porozumienie obejmujące kontrowersyjny protokół.

Ale przy tak samo niewzruszonym nacisku UE na to, że obecna umowa rozwodowa nie może być renegocjowana, a włączenie zabezpieczenia ochronnego nie podlega negocjacjom, podział No Deal wydaje się rosnącą możliwością.

Jednak wielu w rządzie jest coraz bardziej przekonanych, że zobowiązanie pana Johnsona do wykonania Brexitu z lub bez umowy do 31 października mocno uderzyło w dom w Brukseli.

Wierzą teraz, że UE, w obliczu perspektywy chaotycznego podziału w Halloween, który wyrządziłby znaczne szkody irlandzkiej gospodarce, ostatecznie się załamie.

Jeden z ministrów gabinetu powiedział The Sun: „UE da nam lepszą ofertę, ponieważ jeśli tego nie zrobią, Irlandia będzie cholerna. Żadna umowa go nie zniszczy.

„Żadna umowa nie szkodzi nam, UE i Irlandii – ale najbardziej boli Irlandię.

„Wiele irlandzkiego handlu trafia do Wielkiej Brytanii, a reszta trafia do nas do Europy”.

Minister gabinetu twierdził także, że Leo Varadkar, irlandzki Taoiseach, „przesadził z ręką na Brexicie” i teraz „ma poważne kłopoty”.

Powiedział: „Przesłaniem, które chciałem przekazać w sprawie Iranu, a także w niektórych innych kwestiach, w których uwzględniam Chiny, 5G, Huawei, ten zbiór problemów, jest to, że prezydent i rząd USA w pełni rozumieją, że w ciągu najbliższych kilku dni Rząd Zjednoczonego Królestwa koncentruje się szczególnie na problemie Brexitu, dlatego nie oczekujemy niczego w tych szerokich i złożonych kwestiach.

„Po prostu prosimy, aby w miarę pojawiania się problemów rozwiązywaliśmy je indywidualnie i zastrzegamy sobie czas na szerszą rozmowę na temat niektórych z tych ważnych kwestii w momencie, który jest naprawdę odpowiedni dla nowego rządu. Po prostu czuliśmy, że jesteśmy im to winni.

„Oczywiście mamy poglądy na te kwestie, myślę, że nowy rząd to docenia. Powiedzieli w szczególności, że patrząc od razu na kwestię Huawei, bardzo martwili się brakiem kompromisu w zakresie bezpieczeństwa telekomunikacji w przestrzeni 5G ”.

Dodał: „Nie chcemy wywierać na ciebie presji w tych kwestiach. Będzie wystarczająco dużo czasu na rozmowę, o to naprawdę prosimy.

Bolton powiedział, że jest „zadowolony”, że rząd Johnsona zgodził się uczestniczyć w operacji Sentinel w celu poprawy bezpieczeństwa w Zatoce Perskiej, mówiąc, że „odzwierciedla to zmianę w stosunku do poprzedniego rządu”.

Bolton przeprowadził także okrutny atak na UE i powiedział, że decyzja Wielkiej Brytanii o wyjeździe musi być uszanowana.

Bolton powiedział: „Moda w Unii Europejskiej, kiedy ludzie głosują w niewłaściwy sposób, zgodnie z tym, co chcą pójść elity, polega na tym, aby chłopi głosowali raz za razem, aż zrobią to dobrze”.

Powiedział, że „trudno sobie wyobrazić”, że ludzie w Wielkiej Brytanii nie wiedzieli „o co chodzi”, kiedy głosowali za wyjściem z UE w 2016 r.

Bolton powiedział również, że decyzja Wielkiej Brytanii o opuszczeniu UE zaowocuje silniejszym NATO i da Wielkiej Brytanii silniejszy głos międzynarodowy.

Jego część stanowi centralne przesłanie, że Stany Zjednoczone pomogą złagodzić wyjście Wielkiej Brytanii z UE dzięki umowie o wolnym handlu negocjowanej przez przedstawiciela handlu USA Roberta Lighthizera i jego brytyjską partnerkę, Liz Truss, sekretarz handlu.

Pan Bolton również wczoraj zjadł lunch z sekretarzem gabinetu Sir Markiem Sedwillem, po czym udał się na Downing Street, aby zobaczyć się z Sir Edwardem Listerem, głównym doradcą strategicznym Johnsona.

Johnson i Trump rozmawiają ze sobą po raz trzeci w ciągu trzech tygodni
Boris Johnson i Donald Trump rozmawiali ze sobą po raz trzeci od trzech tygodni, gdy rozmawiali o rosnącym apetycie po obu stronach Atlantyku na umowę o wolnym handlu po Brexicie.

Downing Street ujawniło, że para rozmawiała ponownie przed pierwszym oczekiwanym spotkaniem dwóch przywódców na szczycie G7 we Francji pod koniec tego miesiąca.

Obie strony są zainteresowane przywróceniem relacji po dyplomatycznym sporze o wyciekające notatki w ostatnich dniach Theresy May, gdy premier zachwiał szczególną relacją.

Częstotliwość kontaktów między Johnsonem a Trumpem będzie postrzegana jako główna wygrana dla nowej brytyjskiej premiery.

Umowa o wolnym handlu z USA jest postrzegana przez Brexiteers jako jedna z głównych korzyści z opuszczenia Wielkiej Brytanii przez Wielką Brytanię

Wielka Brytania jak dotąd wspierała Unię Europejską w utrzymaniu irańskiego porozumienia nuklearnego, znanego jako Wspólny kompleksowy plan działania, ale przejęcie brytyjskiego tankowca w Cieśninie Hormuz wywierało presję na Londyn, aby rozważył bardziej solidną postawę.

Royal Marines zajęły irański statek podejrzany o przemyt ropy do Syrii u wybrzeży Gibraltaru 4 lipca. W tym miesiącu Wielka Brytania przyłączyła się do Stanów Zjednoczonych w misji bezpieczeństwa morskiego w Zatoce Perskiej w celu ochrony statków handlowych.

Trump zwrócił się również o pomoc Wielkiej Brytanii do wzmocnienia chińskiej firmy telekomunikacyjnej Huawei z obawy, że jej technologia 5G nowej generacji stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Waszyngton chce, aby jego sojusznicy, w tym Wielka Brytania, unikali używania sprzętu Huawei.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego, pod przewodnictwem pani May, spotkała się w celu omówienia Huawei w kwietniu i podjęto wstępną decyzję o zablokowaniu Huawei od wszystkich krytycznych części sieci 5G, ale w celu ograniczenia dostępu do mniej wrażliwych części.

Ale Bolton ma nadzieję znaleźć bardziej przyjazną publiczność na ten temat od rządu Johnson. Rząd brytyjski musi jeszcze podjąć ostateczną decyzję.

Rzecznik Huawei powiedział: „Jesteśmy przekonani, że Wielka Brytania zastosuje podejście oparte na dowodach. Jak stwierdził Komitet Wywiadu i Bezpieczeństwa Parlamentu, zakazanie Huawei nie uczyni Wielkiej Brytanii bezpieczniejszym, ale po prostu ograniczy konkurencję na rynku. Pozostajemy zaangażowani w pomoc naszym partnerom w Wielkiej Brytanii w tworzeniu bezpiecznych, niezawodnych sieci 5G i sieci światłowodowych ”.

zrodlo:https://www.dailymail.co.uk

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: