DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

ZEA niszczy rozłam w Arabii Saudyjskiej po tym, jak separatyści zajęli Jemen

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zjednoczone Emiraty Arabskie w poniedziałek bagatelizowały rozłam z sojusznikiem Arabii Saudyjskiej nad Jemenem po tym, jak separatyści przejęli kontrolę nad Aden, który był bazą rządu wspieranego przez Arabię Saudyjską, Reuters informuje .

Zdjęcie międzynarodowego lotniska Aden w południowym Jemenie [osamahadrami / Twitter]

Międzynarodowy port lotniczy Aden w południowym Jemenie [osamahadrami / Twitter]

Jednak Zjednoczone Emiraty Arabskie powstrzymały się od proszenia południowych bojowników o rezygnację z kontroli nad portem jemeńskim, jak Arabia Saudyjska chce na korzyść rządu prezydenta Abd-Rabbu Mansoura Hadiego.

Sunnicka koalicja muzułmańska pod przewodnictwem Rijadu rozpadła się po ponad czterech latach walki o uznany na arenie międzynarodowej rząd Hadiego przeciwko ruchowi Houthi z Iranu.

Houthi kontrolują stolicę Jemenu, Sanaę i najbardziej zaludnione obszary. Hadi ma siedzibę w Arabii Saudyjskiej, ale jego rząd, wojska i partie sojusznicze kierowały Aden, dopóki separatyści, którzy mają rywalizujący program, nie prześcigną baz rządowych w weekend.

Wojna w Jemenie od 2015 r. Zabiła dziesiątki tysięcy ludzi i zepchnęła już biedny naród bliski głodu.

Arabia Saudyjska popiera Hadi po tym, jak wspierani przez ZEA separatyści zajęli miejsca wojskowe i otoczyli w sobotę prawie pusty pałac prezydencki w południowym porcie.

Koronny książę Abu Zabi spotkał się w poniedziałek w Mekce z królem Salmanem bin Abdelazizem i księciem Mohammedem bin Salmanem w pozornym wysiłku, aby powstrzymać dalsze szkody dla ich sojuszu, który wzmocniłby Houthich i ich szyitowego muzułmańskiego Iranu.

„Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska wzywają konfliktowe partie jemeńskie do priorytetowego traktowania dialogu i uzasadnienia interesu Jemenu”, państwowa agencja informacyjna WAM zacytowała księcia ZEA szejka Mohammeda bin Zayeda al-Nahyana po spotkaniu.

Koalicja poprzysiągła dalsze ataki mające na celu wyparcie południowych bojowników po uderzeniu w niedzielę w separatystów.

ZEA, główny sojusznik wojskowy Arabii Saudyjskiej w terenie przez większą część wojny, od czerwca wycofał siły pod naciskiem Zachodu, by zakończyć wojnę.

Szejk Mohammed, de facto władca Zjednoczonych Emiratów Arabskich, powiedział, że więzi między dwoma państwami Zatoki Perskiej pozostają silne i „stanowczo skonfrontują” wszelkie mocarstwa zagrażające bezpieczeństwu regionu.

Przeczytaj: Król saudyjski, książę koronny Abu Zabi, omawia Jemen

Lider separatystów, przewodniczący Południowej Rady Przejściowej Aidaroos al-Zubaidi, zgodził się na proponowany nadzwyczajny szczyt w Arabii Saudyjskiej w celu omówienia kryzysu w Adenie.

Zubaidi powiedział, że jego bojownicy nadal popierają koalicję przeciwko Houthi, którzy pod koniec 2014 r. Usunęli Hadiego z Sany.

Nie zobowiązał się do wyciągania sił z miejsc zajętych po starciach, w których zginęło 40 osób, w tym cywili.

Organizacja Narodów Zjednoczonych i inne grupy wycofały część personelu z Aden, który zajmuje się importem handlowym i pomocowym.

„Zmniejszamy liczbę pracowników w Aden, dopóki nie ustalimy, że możemy bezpiecznie wykonać wszystkie nasze zadania jeszcze raz” – powiedział w poniedziałek rzecznik ONZ Farhan Haq w Nowym Jorku.

Światowy Program Żywnościowy zabrał 17 pracowników ONZ i 21 innych z miasta na statek, rzecznik Herve Verhoosel powiedział Reuterowi w Genewie. Powiedział, że sześciu pracowników WFP pozostaje w Aden.

„Teraz jest cicho, ale ludzie nadal się martwią. Nie wiemy, dokąd zmierzają sprawy – powiedział Adel Mohammed, mieszkaniec Aden, obawiając się, że energia i woda mogą zostać ponownie zakłócone.

Zubaidi powiedział, że separatyści, którzy chcą niepodległego Jemenu południowego, nie mieli innego wyboru, jak przejąć Aden po uderzeniu pocisku Houthi na siły południowe na początku tego miesiąca.

Separatyści oskarżają partię sprzymierzoną z Hadim o współudział w strajku, który zaprzecza.

Przemoc nasiliła się także w innych częściach Jemenu po tym, jak Houthi, którzy twierdzą, że ich rewolucja jest przeciwko korupcji, nasilili ataki rakietowe i drony na miasta Arabii Saudyjskiej.

Koalicja powiedziała, że zaatakowała w niedzielę cele Houthi w północnej prowincji Hajjah, że ruch powiedział, że zabił 11 cywilów. Sojusz powiedział, że sonduje śmierć cywilów.

 

zrodlo:https://www.middleeastmonitor.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: