M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE

WYSZKOWSKI DO GDAŃSZCZAN: ZAKŁADAŁEM SOLIDARNOŚĆ, A TERAZ WSTYDZĘ SIĘ ZA WAS!

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

aaoskookdkee.jpg

W Gdańsku odbył się dzisiaj V Marsz Równości. Demonstrujący upomnieli się kolejny raz o prawa mniejszości seksualnych.

Marsz Równości

Trójmiejski Marsz równości idzie na frekwencyjny rekord. Oficjalnych wyliczeń jeszcze nie ma, ale wydaje się że takiego tłumu jeszcze nie było. Jest bardzo spokojnie, kontrmanifestacje niewidoczne. Policja zabezpieczyła go bardzo skutecznie. Nie ma informacji o jakichkolwiek incydentach – mówi Paweł Radzewicz (TOK FM).

Wiktoria Beczek (gazeta.pl): Na czele Trójmiejskiego Marsz Równości m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i Magda Adamowicz. Duma z Gdańska, miasta, które stało się domem dla moich pradziadków, uchodźców ze zrujnowanej Warszawy.

View this post on Instagram

W tym roku uczestnikom Trójmiejskiego Marszu Równości przyświecało hasło: "Miłość może tylko łączyć", które jest hołdem dla tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza. Nawiązuje ono do słów prezydenta wypowiedzianych na Marszu dwa lata temu. – Jesteśmy wdzięczni za Gdańsk, za to, że nasze miasto jest otwarte i wolne. Za to, że możemy robić ten marsz – mówiła Marta Magott, prezeska stowarzyszenia Tolerado, które jest organizatorem Marszu. – To jest Gdańsk, o jakim marzył Paweł Adamowicz, bo różnorodność jest najpiękniejsza na świecie – wtórował jej Nikodem Mrożek z Tolerado. Fot. Bartosz Bańka @agencjagazeta #agencjagazeta #Gdansk #loveislove #marszrownosci #tricity #miloscmozetylkolaczyc #together #razem

A post shared by Gazeta Wyborcza (@gazeta_wyborcza) on

D7a0vnIWsAE_FGF.jpg

Wśród uczestników marszu było także środowisko dyplomatyczne reprezentujące ambasadę Norwegii oraz Wielkiej Brytanii.

Joanna Senyszyn (SLD): Marsz Równości w Gdańsku zgromadził tysiące zwolenników równości, wolności i sprawiedliwości. Także heteryków, którzy chcą dla swoich nieheteronormatywnych sióstr i braci równych praw: do okazywania miłości, zawierania małżeństw, posiadania dzieci. Było wesoło, przyjaźnie i kolorowo. W naszą ochronę przed świrami była zaangażowana chyba cała pomorska policja, za co serdecznie dziękujemy.

Krytyka marszu

Katarzyna Jarkiewicz@Ignatianum

Uczestnicy Marszów Równości nie piszcie,że”miłość łączy”,gdy parodiujecie procesję Bożego Ciała,deprecjonujecie Najświętszy Sakrament i wyszydzacie MB Częstochowską.Macie bowiem wtedy w pogardzie nasze chrześcijańskie rozumienie http://xn--mioci-l7a0p.Tomiłości.To  mnie jako katoliczkę obraża

Zobacz obraz na Twitterze

Ks. Daniel Wachowiak (proboszcz Parafii w Piłce): Zachowujecie się obrzydliwie. Kieruję te słowa do maszerujących dziś w Gdańsku. Śmiejecie się z Najświętszego Sakramentu, chrześcijańskich wartości, gardzicie innymi a jednocześnie domagacie się dla siebie potężnych przywilejów, będąc przeczulonymi na własnym punkcie. Straszne.

@KWyszkowski@KWyszkowski

Czy gdańszczanie popadli w jakiś posowiecko-tyuskoidowy stupor, że godzą się na poniżanie i upokarzanie wszystkiego, co do niedawna było święte?
To jest to samo miasto, które w 1987 r. stało przy Janie Pawle II?
Zakładałem WZZ, zakładałem Solidarność, a teraz wstydzę się za Was! https://twitter.com/DanielWachowiak/status/1132354772739198976 

ks. Daniel Wachowiak@DanielWachowiak

Zachowujecie się obrzydliwie. Kieruję te słowa do maszerujących dziś w Gdańsku. Śmiejecie się z Najświętszego Sakramentu, chrześcijańskich wartości, gardzicie innymi a jednocześnie domagacie się dla siebie potężnych przywilejów, będąc przeczulonymi na własnym punkcie. Straszne.

Twitter

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: