M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE

PROF. FRISZKE: DUDA NIE MA POJĘCIA O HISTORII

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Uznany historyk profesor Andrzej Friszke wypowiedział się na temat wiedzy historycznej prezydenta Andrzeja Dudy.

– 75 lat temu powstała Brygada Świętokrzyska NSZ. Jedna z największych polskich formacji partyzanckich. Walczyła zarówno z podziemiem komunistycznym, jak i Niemcami. Hołd żołnierzom złożono podczas uroczystego Apelu Pamięci w Warszawie – informował 11 sierpnia Teleexpress.

Prezydent Andrzej Duda objął honorowym patronatem uroczystości 75. rocznicy powołania Brygady Świętokrzyskiej.

– Propaganda komunistyczna, przez dziesięciolecia zatruwała umysły Polaków. Musimy udowadniać bezsens tych kłamstw (o kolaboracji z Niemcami) – broni Brygady Świętokrzyskiej prezes IPN Jarosław Szarek. 

Joanna Senyszyn (SLD): Prezydent Duda patronuje rocznicy powstania brygady świętokrzyskiej, która kolaborowała z hitlerowcami i mordowała Polaków. Wstyd i hańba!

– Nie cofną się przed niczym, by zaszkodzić podstawowym interesom Polski, jeśli tylko utwardzi to ich nacjonalistyczny elektorat – komentujedecyzję Dudy, były ambasador Polski w Kanadzie Marcin Bosacki. 

– Brygada Świętokrzyska jawnie kolaborowała z hitlerowcami. Objęcie jej święta prezydenckim patronatem świadczy albo o tym, że Andrzej Duda nie zna historii własnego kraju, albo nie ma kwalifikacji moralnych, żeby sprawować najwyższy urząd w państwie – mówi europoseł Robert Biedroń.

– Mam wrażenie nie po raz pierwszy, jak słucham różnych wypowiedzi pana Dudy, że nie ma on najmniejszego pojęcia o historii – ocenia historyk prof. Andrzej Friszke.

          Frisz

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: