DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Poseł PiS chce dekomunizacji języka polskiego. Sformułowanie „przed naszą erą” to wg niego „relikt komunizmu”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Niejaki Zbigniew Dolata zasiadający w ławach  sejmowych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, wystosował przerażającą interpelację do ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Żąda oczyszczenia polskiego wokabularza z „ostatnich reliktów komunizmu”. Poziom obłędu wciąż wzrasta!

Zbigniew Dolata, źródło: Facebook.

„W ostatnich latach z przestrzeni publicznej, mimo oporu części samorządów, znikają ostatnie nazwy ulic i pomniki – relikty i symbole komunizmu. To skutek przyjęcia 1 kwietnia 2016 r. przez Sejm RP ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomniki” – opisuje w swojej interpelacji Dolata. To go cieszy. Niestety, zauważył on, że nie jest to działanie wystarczające. Według niego konieczne jest także przeprowadzenie reformy słownika języka polskiego, gdzie czai się zakamuflowana w naukowe i potoczne szaty opcja komunistyczna.

„… dekomunizacja nie objęła niezwykle istotnej kwestii stosowania terminów ‚przed naszą erą’ (p.n.e.) i ‚naszej ery’ (n.e.)” – żali się Dolata.

„Ich wprowadzenie w czasach PRL było ważnym z punktu widzenia komunistów elementem sowietyzacji Polski. Usunięcie z przestrzeni publicznej terminów ‚przed Chrystusem’ i ‚po Chrystusie’ lub ‚Anno Domini’ związanych z chrześcijańskimi źródłami naszej kultury i używanych we wszystkich krajach cywilizacji Zachodu miało służyć realizowanej na wzór sowiecki ateizacji Polski” – uzasadniał w swojej interpelacji poseł PiS.

Razem@partiarazem

problemy XXI wieku: antropogeniczne globalne ocieplenie, globalne nierówności, raje podatkowe, wymieranie gatunków, Polska w pułapce średniego rozwoju, kryzys w ochronie zdrowia psychicznego

tymczasem poseł Zbigniew Dolata: „przed naszą erą” i „naszej ery”? PRECZ Z KOMUNO

Zobacz obraz na Twitterze
Ludzie o tym mówią: 51

Szczęśliwie Dolata nie ukrywa swoich intencji. Powodowany jest katolickim fundamentalizmem i otwarcie to przyznaje. Zmiana terminologii na wskazywaną przez niego, odnoszącą się narodzin Jezusa Chrystusa, centralnej postaci chrześcijańskiej religii, ma „wzmocnić wpływ religii na życie publiczne”. Dokładnie takiego sformułowania używa on w swojej interpelacji. Dodaje także, że byłby to przejaw „szacunku dla tożsamości kulturowej”, jak również „wyraz przywracania normalności w Polsce”.

W związku z tym Dolata zapytuje „czy zostaną podjęte działania zmierzające do przywrócenia prawidłowej terminologii („przed Chrystusem”, „po Chrystusie” lub „Anno Domini”) w opisach zbiorów muzealnych oraz wszelkich publikacjach i opracowaniach, które towarzyszą wystawom organizowanym w muzeach, dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego?”.

Całą treść interpelacji można przeczytać tutaj.

Odpowiedzi ministra kultury i dziedzictwa narodowego jeszcze się nie doczekaliśmy.

Wcześniej poseł Zbigniew Dolata znany był wyłącznie z tego, że pod koniec ubiegłego miesiąca został zatrzymany przez policję drogową za jazdę z prędkością 129 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dozwolony limit wynosi 50 km/h.

Piotr Szumlewicz@PiotrSzumlewicz

Poseł PiS, Zbigniew Dolata jechał 129 km/h na terenie zabudowanym. Państwo powinno nas chronić przed piratami drogowymi. Czy będzie stanowisko @pisorgpl w tej sprawie?https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-07-29/posel-pis-jechal-129-kmh-w-terenie-zabudowanym-na-3-miesiace-stracil-prawo-jazdy/ 

Poseł PiS jechał 129 km/h w terenie zabudowanym. Na 3 miesiące stracił prawo jazdy – Polsat News

Gnieźnieński poseł PiS Zbigniew Dolata jechał z prędkością 129 km/h w terenie zabudowanym. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 79 km/h został zatrzymany przez policję. Poseł stracił na 3 miesiące…

polsatnews.pl

Ludzie o tym mówią: 158
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: