DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

EKSPLOZJA RAKIETY O NAPĘDZIE ATOMOWYM. ROSJA ZMAGA SIĘ Z NUKLEARNĄ KATASTROFĄ?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Nic się nie ukryje

Obie listy pojawiły się dopiero, kiedy mimo zapewnień władz, że zagrożenie nie istnieje, opublikowane zostały filmy pokazujące działania wojska i ratowników. Na filmach widać sześciu najciężej rannych, którzy zostali dostarczeni śmigłowcami do Moskwy i lekarzy ubranych w kombinezony antyradiacyjne. Takie same ubrania mieli kierowcy karetek i pracownicy szpitala.

Lokalne media poinformowały, że wszystkie ubrania rannych zostały spalone natychmiast po hospitalizacji. To samo zrobiono z ubraniami lekarzy, którzy hospitalizowali rannych w szpitalach w Archangielsku. Spanikowani mieszkańcy obwodu zaczęli masowo wykupywać jod. W tym samym czasie władze zapewniały, że żadne niebezpieczeństwo nie istnieje.

Jednocześnie Greenpeace, powołując się na komunikat władz w Siewierodwińsku poinformował, że poziom promieniowania 20-krotnie przekroczył normę. Potwierdziła tę informację należąca do ONZ Komisja Przygotowawcza ds. Organizacji Traktatu o Całkowitym Zakazie Prób Jądrowych, mająca siedzibę we Wiedniu, która oświadczyła, że została zarejestrowana aktywność sejsmiczna i infradźwiękowa na poligonie testowym w pobliżu Archangielska.

Co się stało?

W okręgu Nionoksa znajduje się państwowy centralny morski poligon doświadczalny marynarki wojennej Rosji. Reuters pisze, powołując się na Rosatom, że wypadek był związany z „izotopowymi źródłami zasilania”. Nie podano więcej szczegółów dotyczących typu rakiety ani rodzaju napędu.

W rosyjskich mediach pojawiają się spekulacje dotyczące przyczyn. Mówi się o „eksplozji atomowego generatora”, o awarii nowego napędu, a także o tym, że przez przypadek Rosjanie mogli uszkodzić transportowiec „Serebrianka”, który na pokładzie przewoził paliwo jądrowe.

Rosyjscy i amerykańscy eksperci informują, że jednostka została zarejestrowana na zdjęciu satelitarnym amerykańskiej firmy Planet. Amerykanie podejrzewają, że „eksplozja w jakiś sposób wpłynęła na ten okręt, prowadząc do wycieku promieniowania”. Jednocześnie rosyjski serwis Lenta.ru informuje, że „Serebrianka” bardzo często zabezpiecza testy na poligonie nad Morzem Białym. Między innymi najnowszej rakiety o napędzie atomowym 9M730 Buriewiestnik. Amerykański analityk Jeffrey Lewis podejrzewa, że eksplozja tej rakiety mogła być przyczyną skażenia.

Zaginione rakiety

Nie byłby to pierwszy tego typu problem z rakietami 9M730 Buriewiestnik. Dotychczas przeprowadzono cztery nieudane testy pocisku. Wedle doniesień były przeprowadzone pomiędzy listopadem 2017 a lutym 2018 roku. Najkrótsza próba trwała zaledwie cztery sekundy, najdłuższa dwie minuty, a pocisk pokonał odległość ok. 35 km.

Wówczas zastanawiano się, czy nie doszło do awarii i skażenia terenu. Rosjanie jednak informowali, że do żadnych problemów nie doszło. Niedługo później norweski portal The Barents Observer poinformował, że w rejonie granicy norwesko-rosyjskiej zanotowano podwyższony poziom promieniowania radioaktywnego. W sierpniu 2018 roku norweska agencja rządowa, zajmująca się badaniami atomowymi wysłała do władz rosyjskich zapytanie w sprawie katastrofy pocisku manewrującego. Rosjanie nie odpowiedzieli.

Dzień później rozpoczęli operację poszukiwawczo-ratowniczą, która – jak się okazało – miała na celu znalezienie rozbitego w listopadzie 2017 roku pocisku 9M730 Buriewiestnik. W poszukiwaniach wzięły udział trzy okręty. W tym „Serebrianka”,  na pokładzie której znajduje się specjalistyczna aparatura, niezbędna do prowadzenia działań z materiałami radioaktywnymi.

Jak informował magazyn MilMag: „System rakietowy 9M730 Buriewiestnik został ujawniony 1 marca 2018 roku przez prezydenta Władimira Putina podczas corocznego przemówienia do Zgromadzenia Federalnego. Zaprezentowano wówczas również wizualizacje i fotografie prototypu ciężkiego, międzykontynentalnego pocisku balistycznego RS-28 Sarmat, hipersonicznego pocisku rakietowego Ch-47M2 Kindżał, torpedy (bądź podwodnego bezzałogowca) o napędzie nuklearnym Posejdon, hipersonicznego pojazdu szybującego Awangarda czy systemu laserowego Pierieswiet. Nazwy większości systemów zostały wybrane w wyniku publicznego głosowania”.

Problemy Floty Północnej

Flota Północna Federacji Rosyjskiej od kilku lat nie ma dobrej passy. W październiku 2018 roku agencja RIA Nowosti poinformowała, że podczas remontu doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego zatonął dok pływający PD-50. Około północy 29 października nastąpiło przerwanie dostaw energii elektrycznej, co spowodowało niespodziewany i niemożliwy do powstrzymania, napływ wody zaburtowej do zbiorników balastowych doku. PD-50 zaczął przechylać się na burtę. Przechyłu nie wytrzymały dwa żurawie wieżowe, z których jeden spadł na pokład lotniskowca „Admirał Kuzniecow”, a drugi na nabrzeże.

Przechył doku spowodował zsuwanie się kadłuba „Admirała Kuzniecowa” po kilblokach – podporach podpierających stępkę jednostki wewnątrz PD-50. Zdecydowano się jak najszybciej wyprowadzić okręt przy pomocy holowników do basenu portowego. Kiedy tylko kadłub zszedł z doku, ten w wyniku falowania i wody napływającej do zbiorników balastowych, osiadł na dnie.

Dla Rosjan zatopienie doku to ogromny problem – PD-50 jest największym dokiem, jaki posiadają na północy. Oznacza to, że Flota Północna straciła zdolność do remontów i przeglądów okresowych krążowników, niszczycieli i – co gorsza – atomowych lodołamaczy, które zimą osłaniały rejsy okrętów bojowych.

PAP

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: