DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Francja zgromiona przez ONZ

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Śledczy ONZ zgromił w poniedziałek Francję za jej możliwą rolę w przeniesieniu siedmiu podejrzanych dżihadystów z Syrii do Iraku, ale Paris odrzucił jej obawy jako spekulacje, donosi Reuters .

Śledczy ONZ w sprawie egzekucji pozasądowych, Agnes Callamard (C), Karen Attiah, narzeczona Khashoggi, Hatice Cengiz (L) i Yahya Assiri na imprezie dla zmarłego dziennikarza z Arabii Saudyjskiej. Dziennikarz saudyjski Jamal Khashoggi w Londynie, 9 lipca 2019 r. [Monitor Bliskiego Wschodu]

Śledczy ONZ w sprawie egzekucji pozasądowych, Agnes Callamard (R), Karen Attiah, narzeczona Khashoggi, Hatice Cengiz (C) na imprezie dla zmarłego dziennikarza z Arabii Saudyjskiej. Dziennikarz saudyjski Jamal Khashoggi w Londynie, 9 lipca 2019 r. [Monitor Bliskiego Wschodu]

Śledczy ONZ w sprawie egzekucji pozasądowych Agnes Callamard powiedział, że siedmiu obywateli francuskich zostało aresztowanych przez siły kurdyjskie i wysłanych do Iraku w lutym „na rzekomą prośbę rządu francuskiego lub z jego podejrzeniem o udział”.

Po rzekomych torturach w Iraku czekają teraz na egzekucję z zarzutów o terroryzm, dodał Callamard w oświadczeniu, wzywając Francję do domagania się powrotu do domu na uczciwy proces.

„Szczególnie niepokoją mnie zarzuty, że Francja mogła odegrać pewną rolę w tym przeniesieniu, biorąc pod uwagę ryzyko związane z torturami i niesprawiedliwymi procesami oraz że prawdopodobnie grozi im kara śmierci” – powiedział urodzony we Francji Callamard.

Francja, która sprzeciwia się karze śmierci, powiedziała, że śledczy ONZ nie skontaktował się z władzami francuskimi w razie potrzeby. Zarzuty „nie zostały podtrzymane, są czystymi spekulacjami i są jej tylko”, dodał Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Przeczytaj: Eksperci z Iraku obawiają się wolnej strefy ekonomicznej z Kuwejtem

Ministerstwo powtórzyło stanowisko rządu, że obywatele, którzy przystąpili do bojowej grupy Daisz, działającej zarówno w Syrii, jak i Iraku, powinni być sądzeni w pobliżu miejsca popełnienia przestępstwa.

„Władze irackie wiedzą, że Francja jest przeciwna karze śmierci, wszędzie i we wszystkich okolicznościach, i poprosiły o niewykonywanie wyroków” – dodał.

W sumie 11 francuskich podejrzanych o dżihadystów przebywa w celi śmierci w Iraku.

Bagdad prowadzi procesy z tysiącami podejrzanych bojowników Daisz, w tym setkami obcokrajowców, z których wielu zostało aresztowanych za upadek twierdz grupy.

Grupa ogłosiła w 2014 roku radykalnym sunnickim islamistycznym „kalifatem” obejmującym części Iraku i Syrii.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: