DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

3 wykresy potwierdzające, że globalna gospodarka jest już w recesji

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

W weekend w końcu uświadomił Goldmanowi, że przedłużająca się wojna handlowa – która nie jest tak naprawdę handlem, lecz decydującym starciem dwóch najbardziej zaawansowanych supermocarstw na świecie – jest niekorzystna dla gospodarki USA. Tak, bank, który najdłużej oczekiwał podwyżek stóp procentowych w tym roku o 4 stopy procentowe, a „wojna handlowa”

Wojna handlowa USA - Chiny

źródło: ShutterStock

USA-Chiny magicznie zakończy się polubownym uściskiem dłoni i uściskiem w ciągu kilku najbliższych miesięcy, co tylko zmieniło jego prognozę do obniżki stóp procentowych po tym, jak Powell powiedział, że zaangażuje się w „łagodzenie w połowie cyklu”, po raz kolejny przerzucił się i w raporcie opublikowanym w sobotę ostrzegł, że teraz oczekuje „ większego uderzenia po wojnie handlowej ” dla gospodarki USA .

Efekt niepewności polityki może doprowadzić firmy do obniżenia wydatków inwestycyjnych, czekając na rozwiązanie niepewności. W związku z tym efekt nastrojów biznesowych związany z rosnącym pesymizmem odnośnie perspektyw z wiadomości o wojnie handlowej może skłonić firmy do inwestowania, wynajmu lub produkcji mniejszej. Na podstawie danych branżowych stwierdzamy, że większa ekspozycja na sprzedaż do Chin związana jest z wolniejszym wzrostem nakładów inwestycyjnych w miarę nasilania się wojny handlowej. Szacujemy, że całkowita niepewność i sentyment spadają na PKB na 0,1-0,2%.

Ogólnie rzecz biorąc, zwiększyliśmy nasze oszacowanie wpływu wojny handlowej na wzrost. W naszym scenariuszu polityki bazowej szacujemy teraz szczytowy skumulowany przeciąg na poziomie PKB na 0,6%, w tym 0,2% w stosunku do ostatniej eskalacji. Motorem tej skromnej zmiany jest to, że teraz uwzględniamy szacunek efektów nastrojów i niepewności oraz że rynki finansowe zareagowały zwłaszcza na najnowsze wiadomości handlowe. Na podstawie naszych szacunków obniżyliśmy naszą prognozę wzrostu w czwartym kwartale o 0,2 pp do 1,8% (qoq ar).

Jednak chociaż Goldman może dopiero teraz zdawać sobie sprawę, że wojny handlowe zwykle prowadzą do negatywnych rezultatów, inni raczej dość jasno określają konsekwencje trwającego starcia cywilizacji między USA i Chinami dla światowej gospodarki.

Jak już wcześniej podkreślaliśmy i jak zauważył Morgan Stanley w zeszłym tygodniu, „napięcia handlowe są kluczowym zwieńczeniem perspektywy makro, ponieważ kanały transmisji są wszechobecne, wpływ nieliniowy, a skutki łagodzenia będą opóźnione”.

Mówiąc o Morgan Stanley, w przeciwieństwie do wciąż zwyżkującego Goldmana, który dopiero teraz widzi światło i w najbliższej przyszłości będzie ciąć swoje prognozy S&P, MS był niedźwiedzi, obniżając globalne akcje w lipcu i ostrzegając, że jeśli najnowsza propozycja Po wprowadzeniu rundy taryf globalny wzrost obniży się do 7-letniego minimum 2,8% r / r do końca 2019 r. i pozostanie słaby w przedziale 2,8-3,0% r / rw I półroczu pomimo złagodzenia polityki.  Oznaczałoby to, że globalny wzrost zbliża się do globalnego progu recesji wynoszącego 2,5%.

Ponadto, ponieważ ryzyko dalszej eskalacji napięć handlowych jest wysokie, ryzyko dla globalnej perspektywy makroekonomicznej jest podobnie wypaczone, co ujemne. Innymi słowy, gdyby USA wdrożyły 25% ceł na import z Chin, a Chiny zareagują środkami zaradczymi i środki te pozostaną w mocy przez 4-6 miesięcy, uważamy, że światowa gospodarka wejdzie w recesję za trzy kwartały

Niestety, jeśli przyjrzymy się niektórym kluczowym wskaźnikom globalnej aktywności gospodarczej w czasie rzeczywistym, recesja może już tu być i nawet nie są konieczne żadne dodatkowe taryfy:

Jak pisze główny ekonomista Morgana Stanleya, Chetan Ahya, „poprzednie rundy eskalacji napięć handlowych miały już wyraźny wpływ na globalny wzrost. Przede wszystkim poprzez wpływ na zaufanie przedsiębiorstw i nakłady inwestycyjne, globalny wzrost już znacząco spadł z szczytu 4,0% Y w 1Q18 do zaledwie 3,0% Y w 2Q19 (blisko minimów cyklu obniżania 2015-16). ”

Co więcej, jeśli ocenia się recesje jako dodatnie do ujemnych punktów przegięcia, nadchodzące dane za lipiec wskazują, że już tam jesteśmy. To znaczy:

  • Globalne indeksy PMI i indeksy nowych zamówień skurczyły się już drugi miesiąc z rzędu i osiągają 7-letnie minima :

  • Działalność handlowa, ważny twardy punkt danych służący do oceny kondycji światowej gospodarki, wydłużyła swój słaby okres i prawdopodobnie skurczyła się w lipcu:

  • Wreszcie globalny cykl nakładów inwestycyjnych zatrzymał się: gwałtowny spadek wzrostu nominalnego importu dóbr kapitałowych:

I jeszcze trochę o złowieszczym wniosku Morgana Stanleya:

Jeśli napięcia w handlu wzrosną jeszcze bardziej, uważamy, że wejdziemy w globalną recesję za 3 kwartały. Od pewnego czasu podkreślamy, że naszym scenariuszem niedźwiedzia jest to, że USA wdrażają 25% taryfy na cały import z Chin i że Chiny reagują środkami zaradczymi, co oznacza, że nie dojdzie do porozumienia. W tym scenariuszu, ponieważ środki te będą obowiązywać przez 4-6 miesięcy, wejdziemy w globalną recesję za 3 kwartały. Ten ostatni epizod eskalacji napięć handlowych zbliżył nas już do tego scenariusza. Nasz amerykański zespół ds. Polityki publicznej uważa, że ryzyko jest skierowane na dalszą eskalację, co sugeruje, że ryzyko dla perspektyw jest mocno wypaczone w dół. W tym kontekście obawiamy się, że ryzyko globalnej recesji znacznie wzrasta .

A mówiąc o nadchodzącej recesji, nikt nie jest bardziej uparty niż Rabobank. Jak pokazaliśmy w zeszłym tygodniu , bank widzi teraz szanse na recesję w przyszłym roku na wysokim poziomie 81%, większym niż podczas bąbelków w 2001 lub 2007 roku:

Oczekujemy, że Goldman, którego ekonomiści stali się śmiechem z Wall Street …

StockCats@StockCats

this macro stuff is really confusing

View image on Twitter
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: