DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

USA odnawiają groźbę wycofania wojsk z Niemiec, zamiast tego wysyłają je do Polski

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Amerykański wysłannik do Niemiec znalazł się ostatnio pod ostrzałem z powodu licznych wypowiedzi krytykujących działania rządu niemieckiego w związku z projektem Nord Stream 2 i niechęć do udziału w amerykańskich przedsięwzięciach wojskowych.

Soldiers from the 1st Armored Division, based in Fort Bliss, Texas, arrives at the airport Tegel in Berlin, Thursday, March 21, 2019

Ambasador USA w Niemczech Richard Grenell ostro skrytykował niemieckie wydatki wojskowe w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej DPA, twierdząc, że Berlin nadużywa przyjaźni z Waszyngtonem.

„Naprawdę obraźliwe jest oczekiwanie, że amerykański podatnik płaci za ponad 50 000 Amerykanów w Niemczech, ale Niemcy wykorzystują swoją nadwyżkę handlową do celów krajowych”, powiedział.

Grenell pochwalił także pomysł prezydenta USA Donalda Trumpa, niedawno powołanego przez ambasadora USA w Polsce Georgette Mosbacher, na przeniesienie wojsk z Niemiec do Polski. Wysłannik argumentował, że nadszedł czas, aby Berlin „zapłacił za swoją obronę”, a Stany Zjednoczone podjęły działania w celu zapewnienia tego.

To nie pierwszy raz, kiedy ambasador USA skrytykował decyzje rządu niemieckiego. Grenell potępił niechęć Berlina do udziału w amerykańskiej koalicji morskiej w Zatoce Perskiej i zagroził niemieckim firmom sankcjami za wsparcie rządu dla rosyjskiego projektu gazociągu Nord Stream 2. Niemiecki prawodawca Klaus Ernst, szef Komisji Gospodarczej i Energetycznej Bundestagu, potępił słowa wysłannika jako „niedopuszczalne”, przypominając mu, że Niemcy nie są „kolonią USA”, w którą Waszyngton miałby się wtrącać.

US Army soldiers take part in an annual military parade celebrating Polish Army Day in Warsaw, Poland

Żołnierze armii amerykańskiej biorą udział w corocznej paradzie wojskowej z okazji Dnia Wojska Polskiego w Warszawie
© AP PHOTO / ALIK KEPLICZ

Żołnierze armii amerykańskiej biorą udział w corocznej paradzie wojskowej z okazji Dnia Wojska Polskiego w Warszawie
Wcześniej Trump zasugerował, że 2000 żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Polsce powinno zostać osiągnięte kosztem sił niemieckich. Prezydent powiązał przejście z niechęcią Berlina do osiągnięcia dobrowolnego celu, jakim jest przeznaczenie 2% PKB na siły zbrojne.

W 2014 r. Członkowie NATO wyznaczyli dobrowolny cel, jakim jest przeznaczenie 2% PKB na obronę, ale niewielu z nich osiągnęło cel. Kwestia ta została podniesiona przez Trumpa w 2018 r., Który zganił innych członków sojuszu za nieosiągnięcie tego celu, podczas gdy Stany Zjednoczone osiągnęły lepsze wyniki i miały największe obciążenie finansowe w NATO i podobno zagroziły wycofaniem się z organizacji.

US President Donald Trump

Prezydent USA Donald Trump
© SPUTNIK / ALEXEY VITVITSKIY
Prezydent USA Donald Trump

Prezydent USA szczególnie naciskał na Berlin w tej sprawie, krytykując go za kupno rosyjskiego gazu, ale odmawiając zapłaty uczciwej części za obronę przed rzekomą „rosyjską agresją”. Podczas gdy państwa NATO zgodziły się z żądaniami Trumpa w lipcu 2018 r., Niektóre z nich stwierdziły, że nie będą w stanie podnieść wydatków do 2% PKB w najbliższej przyszłości.

Niemcy ogłosiły plany zwiększenia wydatków na wojsko do 1,35% w 2019 r. I mają nadzieję na zwiększenie tej liczby do 1,5% do 2023 r., Ale nadal nie są w stanie osiągnąć celu 2%.

 

zrodlo:https://sputniknews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: