DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Nowe zasady Trumpa dodatkowo ograniczyłyby legalną imigrację

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – Administracja Trumpa idzie naprzód jednym ze swoich najbardziej agresywnych kroków w celu ograniczenia legalnej imigracji, odmawiając zielonych kart wielu migrantom, którzy używają Medicaid, bonów żywnościowych, kuponów mieszkaniowych lub innych form pomocy publicznej, ogłosili w poniedziałek urzędnicy .

Pełniący obowiązki dyrektora służb obywatelskich i imigracyjnych Stanów Zjednoczonych Ken Cuccinelli, przemawia podczas odprawy w Białym Domu, w poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. W Waszyngtonie. (AP Photo / Evan Vucci)

Prawo federalne wymaga już od tych, którzy chcą zostać stałymi rezydentami i uzyskania statusu prawnego, aby udowodnić, że nie będą stanowić obciążenia dla USA – „rządowe obciążenie” w rządowym wystąpieniu – ale nowe przepisy określają szerszy zakres programów, które mogłyby ich zdyskwalifikować .

Jest to część dramatycznego przeglądu systemu imigracyjnego narodu, który administracja próbuje wprowadzić w życie. Podczas gdy wiele uwagi skupiono na wysiłkach prezydenta Donalda Trumpa na rzecz walki z nielegalną imigracją, nowa zmiana dotyczy osób, które legalnie wjechały do ​​Stanów Zjednoczonych i szukają stałego statusu. Jest to część wysiłków zmierzających do przeniesienia USA do systemu, który koncentruje się na umiejętnościach imigrantów, zamiast podkreślać zjednoczenie rodzin.

Służby obywatelskie i imigracyjne USA będą teraz rozważać pomoc publiczną wraz z innymi czynnikami, takimi jak edukacja, dochód gospodarstwa domowego i zdrowie, aby ustalić, czy przyznać status prawny.

PLIK – na zdjęciu z 11 sierpnia 2019 r. Dzieci głównie latynoskich rodziców-imigrantów trzymają znaki na ich poparcie, a osoby odebrane podczas nalotu imigracyjnego w zakładzie przetwórstwa spożywczego w Canton w stanie Missouri, po mszy hiszpańskiej w Sacred Heart Kościół katolicki w kantonie, Missouri. Wchodzą w życie zasady administracji Trumpa, które mogłyby odmówić imigrantom zielonych kart, jeśli używają Medicaid, bonów żywnościowych, kuponów mieszkaniowych lub innych form pomocy publicznej. (AP Photo / Rogelio V. Solis)

Zasady wejdą w życie w połowie października. Nie dotyczą obywateli USA, nawet jeśli obywatel USA jest powiązany z imigrantem, który im podlega.

Pełniący obowiązki dyrektora ds. Obywatelstwa i imigracji Ken Cuccinelli powiedział, że zmiana przepisów jest zgodna z przesłaniem prezydenta republikanów.

„Chcemy, aby ludzie przybywający do tego kraju byli samowystarczalni”, powiedział Cuccinelli. „To podstawowa zasada amerykańskiego snu. Jest głęboko zakorzeniony w naszej historii, a zwłaszcza w naszej historii związanej z legalną imigracją ”.

Migranci stanowią niewielki procent osób, które otrzymują świadczenia publiczne. W rzeczywistości wielu nie kwalifikuje się do świadczeń publicznych ze względu na swój status imigracyjny.

Grupy praw imigrantów ostro skrytykowały zmiany, ostrzegając, że przepisy przestraszą imigrantów, którzy nie proszą o pomoc. Obawiają się, że przepisy dają zbyt dużą władzę, aby zdecydować, czy ktoś może potrzebować pomocy publicznej w dowolnym momencie, dając urzędnikom możliwość odmowy przyznania statusu prawnego większej liczbie osób.

Narodowe Centrum Prawa Imigracyjnego z siedzibą w Los Angeles natychmiast przysięgło złożyć pozew. W oświadczeniu grupa nazwała nowe zasady próbą przedefiniowania legalnego systemu imigracyjnego „w celu pozbawienia społeczności kolorów i uprzywilejowania bogatych”.

Średnio 544,000 osób ubiega się co roku o zielone karty, przy czym około 382 000 należy do kategorii, które będą podlegać tej ocenie, według rządu.

Odnosząc się do reguły w Białym Domu, Cuccinelli zaprzeczył, że administracja odrzuca od dawna utrzymywane wartości amerykańskie.

Naciskany na wiersz Emmy Lazarus umieszczony pod Statuą Wolności, który brzmi: „Dajcie mi swoje zmęczone, swoje biedne, skulone masy pragnące uwolnić się”, powiedział: „Na pewno nie jestem gotów niczego zdjąć z posągu wolności. ”

Wytyczne stosowane od 1999 r. Określają opłatę publiczną jako osobę uzależnioną przede wszystkim od pomocy pieniężnej, utrzymania dochodów lub wsparcia rządowego na rzecz długoterminowej instytucjonalizacji.

Zgodnie z nowymi przepisami Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego na nowo zdefiniował opłatę publiczną jako osobę, która „częściej niż nie” otrzyma świadczenia publiczne przez ponad 12 miesięcy w okresie 36 miesięcy. Jeśli ktoś ma dwie korzyści, liczy się to jako dwa miesiące. Definicja została poszerzona o Medicaid, pomoc mieszkaniową i pomoc żywnościową w ramach Supplemental Nutrition Assistance Program lub SNAP.

Po opublikowaniu proponowanych przepisów ostatniej jesieni, Homeland Security otrzymało 266 000 publicznych komentarzy, ponad trzykrotnie więcej niż średnia liczba, i w rezultacie wprowadziło szereg zmian do ostatecznych zasad.

Na przykład kobiety w ciąży i otrzymujące Medicaid lub wymagające pomocy publicznej nie będą podlegały nowym przepisom w czasie ciąży i przez 60 dni po porodzie.

Dotacja dla osób o niskich dochodach z części D Medicare nie będzie uważana za korzyść publiczną. A świadczenia publiczne otrzymywane przez dzieci do 21 roku życia nie będą brane pod uwagę. Nie będzie też pomocy medycznej w nagłych wypadkach, programów obiadów szkolnych, opieki zastępczej lub adopcji, pożyczek studenckich i hipotek, spiżarni, schronisk dla bezdomnych ani pomocy w przypadku katastrof.

Niejasni kandydaci na zieloną kartę będą musieli złożyć trzy lata federalnych deklaracji podatkowych oprócz historii zatrudnienia. Jeśli imigranci mają prywatne ubezpieczenie zdrowotne, będzie to miało poważny wpływ na ich korzyść.

Pełniący obowiązki dyrektora służb obywatelskich i imigracyjnych Stanów Zjednoczonych Ken Cuccinelli, przemawia podczas odprawy w Białym Domu, w poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. W Waszyngtonie. (AP Photo / Evan Vucci)

Aktywni członkowie wojska USA są zwolnieni. Podobnie są uchodźcy lub osoby ubiegające się o azyl, a przepisy nie będą stosowane z mocą wsteczną, powiedzieli urzędnicy. Administracja zdecydowała się również na drastyczne ograniczenie azylu w USA.

Administracja niedawno próbowała skutecznie zakończyć ochronę na granicy amerykańsko-meksykańskiej, zanim sąd zablokował wysiłek. Wysłał ponad 30 000 osób ubiegających się o azyl, głównie z Ameryki Środkowej, z powrotem do Meksyku, aby czekali na swoje sprawy imigracyjne.

Według analizy Associated Press danych spisu powszechnego, imigranci o niskich dochodach, którzy nie są obywatelami, korzystają z Medicaid, pomocy żywnościowej, pomocy pieniężnej i dodatkowego zabezpieczenia społecznego lub SSI, w niższej stawce niż porównywalne osoby dorosłe urodzone w kraju o niskich dochodach.

Imigranci niebędący obywatelami stanowią 6,5% wszystkich osób uczestniczących w programie Medicaid. Stanowią one 8,8% t osób otrzymujących pomoc żywnościową.

Zdaniem zwolenników, nowy próg pomocy publicznej, w połączeniu z wyższymi wymaganiami w zakresie edukacji, umiejętności zawodowych i zdrowia, utrudni imigrantom zakwalifikowanie się do zielonych kart.

„Bez żadnej zmiany prawa przez Kongres, zasady opłat publicznych Trump oznaczają, że o wiele więcej obywateli USA jest i będzie im odmawiano możliwości wspólnego życia w USA z małżonkami, dziećmi i rodzicami” – powiedział Ur Jaddou, były Główny doradca służb ds. Obywatelstwa i imigracji, który jest obecnie dyrektorem DHS Watch prowadzonym przez grupę rzeczniczą ds. Imigrantów. „To nie są tylko drobne zmiany. Są to duże zmiany o ogromnych konsekwencjach dla obywateli USA ”.

Nowe zasady pojawiają się w czasie nasilonej krytyki twardej polityki Trumpa i jego retoryki.

3 sierpnia 22 osoby zginęły, a dziesiątki zostały ranne podczas strzelaniny w El Paso w Teksasie, mieście granicznym, które stało się twarzą kryzysu migracyjnego. Podejrzany o strzelanie powiedział władzom, że celował w Meksykanów.

Krytycy twierdzą, że słowa Trumpa przyczyniły się do powstania palnego klimatu, który zrodził śmierć i przemoc, ale Trump się nie zgadza.

___

Powiązani pisarze prasowi Zeke Miller, Sophia Tareen w Chicago i Jill Colvin w Berkeley Heights, New Jersey, przyczynili się do tego raportu.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: