DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Brytyjski poseł domaga się odszkodowań od Niemców dla Polski za II wojnę światową, odpowiedź na list 88 senatorów.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

Britishpoles.uk opublikował list brytyjskiego posła Daniela Kawczyńskiego, urodzonego w Polsce polityka, jak informuje britishpoles.uk poseł Daniel Kawczyński odpowiedział na list podpisany przez 88 amerykańskich senatorów wzywających Polskę do zapłaty za skonfiskowane i zniszczone żydowskie mienie z II wojny światowej.

Na dole przetłumaczony na szybko w translatorze google list posła Kawczyńskiego. Na samym dole można znaleźć oryginał po angielsku.

Drogi senatorze Barrasso, MD

Kontaktuję się w odpowiedzi na list do Sekretarza Stanu Michael R Pompeo datowane na 5 th sierpnia 2019 i podpisana przez ciebie i wielu kolegów. Temat tego listu jest dla mnie szczególnie interesujący, ponieważ jestem pierwszym urodzonym w Polsce brytyjskim posłem i przewodniczącym All-Party Parlamentary Group for Poland.

Cieszę się, że poruszyłeś kwestię polskiego cierpienia podczas II wojny światowej, ponieważ jest to często pomijany temat. Do 1945 r. Zamordowano około 3 milionów polskich Żydów i 1,9 miliona nieżydowskich obywateli polskich. Ponadto w Warszawie zniszczono 72% budynków i 90% historii kultury. W 1939 r. 38% całego polskiego bogactwa zostało skradzione, a według niektórych szacunków całkowity koszt wyrządzonych szkód wyniósł nawet 1 bln USD.

Kwestia odszkodowań wojennych jest dla mnie osobista, biorąc pod uwagę, że moja rodzina ucierpiała podczas strasznych wydarzeń II wojny światowej. Przede wszystkim mój wujek i jego rodzina ukryli przed swym gospodarstwem wiele rodzin żydowskich przed niemieckimi okupantami, niestety zostały one odkryte i ich gospodarstwo zostało otoczone.

Mój wujek wrócił na farmę, a jego sąsiedzi ostrzegli go, aby trzymał się z daleka; odmówił pozostawienia żony i córki, a zamiast tego poszedł na farmę. Po przybyciu Niemcy kazali mu zdjąć buty oficera, wykopać własny grób, a następnie obserwować, jak zastrzelili jego 13-letnią córkę, a następnie żonę, zanim w końcu go zabili.

Mniej wiadomo dziś, że pod okupacją hitlerowską Polska była jedynym krajem, w którym można było otrzymać karę śmierci tylko za pomoc rodzinie żydowskiej. Mój wujek i jego rodzina wiedzieli o tym i nadal podejmowali ryzyko, ponieważ wiedzieli, że tak należy postąpić.

Biorąc pod uwagę poświęcenie mojej rodziny, z pasją czuję, że wszystkie ofiary II wojny światowej powinny otrzymać odpowiednie odszkodowanie. W tym celu chciałbym prosić, abyście wraz z kolegami przyłączyli się do mojej kampanii i poprosili Niemcy o wypłatę odszkodowań wojennych dla Polski. Pozwoliłoby nam to naprawić nie jedną, ale dwie historyczne krzywdy, zapewniając, że Niemcy odpowiednio zrekompensują Polsce za lata nieszczęścia, które zostały jej zadane, oraz że ofiary Holokaustu, które nadal żyją, mogą zostać odpowiednio zwrócone.

Z poważaniem

Daniel Kawczyński

Poseł do Parlamentu w Shrewsbury i Atcham

zrodlo:https://dobryruch.co.uk

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: