DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Zwolennicy kontroli broni zaniepokojeni zmianą sądów federalnych

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SACRAMENTO, Kalifornia (AP) – Kalifornia ma jedne z najsurowszych przepisów dotyczących broni w tym kraju, w tym zakaz używania magazynów o amunicji o dużej pojemności, wykorzystywanych w najbardziej śmiertelnych strzelaninach w kraju.

To, jak długo będą obowiązywać tego rodzaju przepisy, budzi coraz większe obawy zwolenników kontroli broni w Kalifornii i innych krajach.

Sądownictwo federalne, które staje się coraz bardziej konserwatywne za prezydenta Donalda Trumpa i kontrolowanego przez republikanów Senatu USA ma skrajnie zwolenników kontroli broni. Martwią się, że sądy federalne, szczególnie jeśli Trump wygra drugą kadencję w przyszłym roku, a republikanie będą reprezentować Senat, będą tak ekspansywnie patrzeć na prawa drugiej poprawki, że mogą unieważnić surowe przepisy dotyczące kontroli broni wprowadzone w stanach opierających się na demokratach.

Jak dotąd Adam Winkler, ekspert ds. Polityki dotyczącej broni na University of California w Los Angeles School of Law, stwierdził, że sąd najwyższy Stanów Zjednoczonych ma dużo miejsca dla stanowych przepisów dotyczących broni. Powiedział jednak, że sukces administracji Trumpa w mianowaniu sędziów federalnych, w tym przed sądem wyższej instancji, może to zmienić.

„Sędziowie prawdopodobnie będą wrogo nastawieni do środków kontroli broni”, powiedział Winkler. „Myślę więc, że sądy ogólnie przesunęły broń w prawo. Musimy tylko zobaczyć, jak to się potoczy.

Legalna przeciąganie liny rozgrywa się już w Kalifornii.

Prawie dwie dekady temu państwo zakazało sprzedaży magazynów o amunicji o dużej pojemności jako jednej z licznych odpowiedzi na śmiertelne strzelaniny; inicjatywa wyborców, która odbyła się trzy lata temu, rozszerzyła się na to, zakazując magazynów z amunicją posiadających ponad 10 nabojów, nawet wśród posiadaczy broni, którzy już je posiadali.

Na początku tego roku wyznaczony przez republikanów sędzia federalny uchylił zakaz, wywołując tygodniowe szaleństwo zakupu pocisków wśród właścicieli broni w Kalifornii, zanim zawiesił decyzję w oczekiwaniu na apelację. Ten sam sędzia nadzoruje kolejny proces wniesiony przez grupy działające na rzecz broni palnej, który dąży do uchylenia prawa stanowego wymagającego sprawdzenia przeszłości przez nabywców amunicji.

Eksperci prawni, ustawodawcy i adwokaci z obu stron stwierdzili, że decyzja w sprawie limitów amunicji zapowiada więcej konfliktów między demokratycznymi stanami dążącymi do wprowadzenia surowszych przepisów dotyczących broni i coraz bardziej konserwatywnym sądownictwem federalnym.

„To, na co patrzysz w południowej części Kalifornii, dzieje się w całym kraju” – powiedział Frank Zimring, University of California, profesor prawa w Berkeley, który jest ekspertem w dziedzinie prawa dotyczącego broni.

Trump ma możliwość obsadzenia wyższego odsetka wolnych miejsc w sądzie federalnym niż jakikolwiek prezydent w tym momencie swojej pierwszej kadencji od czasu George’a HW Busha prawie trzy dekady temu.

Do tej pory nominował 194 kandydatów na federalne sędziów i potwierdził 146 z 860 wszystkich sądowych sądów federalnych według konserwatywnej Fundacji Dziedzictwa. Spośród 179 miejsc w federalnych sądach apelacyjnych Trump wyznaczył 46 sędziów i 43 potwierdził. Według Heritage Foundation ma on obsadzić 105 wakatów w sądach rejonowych i cztery w sądach apelacyjnych.

Zmiany w federalnym sądownictwie mogą oznaczać, że nawet ograniczenia dotyczące broni, które były wcześniej przestrzegane przez kandydatów na byłych republikańskich prezydentów, mogą być teraz zagrożone, powiedziała Hannah Shearer, dyrektor sporu w Giffords Law Center z siedzibą w San Francisco, aby zapobiec przemocy związanej z bronią.

„Myślę, że sądownictwo zmierza w bardziej ekstremalne miejsce w kwestiach związanych z kontrolą broni z powodu mianowania prezydenta Trumpa” – powiedziała.

Nawet gdy granice broni i amunicji zostaną utrzymane, sprawy te mogą ostatecznie trafić do Sądu Najwyższego USA, gdzie Trump mógł już przechylić równowagę.

Sąd jest obecnie gotowy podjąć pierwszą sprawę dotyczącą drugiej poprawki od około dekady. Jest to wyzwanie dla ustawy, która została uchwalona przez Nowy Jork, która zabrania ludziom, którzy posiadają licencje na broń domową, zabrania broni poza miasto w celu ćwiczenia celu lub do drugiego domu.

Miasto poinformowało sąd, że sprawa powinna zostać umorzona, ponieważ złagodziła swoje prawo.

Wśród innych spraw, które przebiegają przez sądy, są wyzwania dotyczące kalifornijskiego zakazu posiadania broni, długofalowe ograniczenia innych państw dotyczące noszenia ukrytej broni oraz ograniczenia sprzedaży broni międzystanowej.

Jednak przewidywanie, w jaki sposób Sąd Najwyższy może działać, a nawet czy zajmie się określonymi sprawami, jest obarczone niepewnością. Sąd unikał spraw dotyczących praw do broni od czasu ustanowienia indywidualnego prawa do posiadania broni w 2008 roku 2010 i pozwolił znieść szereg państwowych ograniczeń dotyczących broni.

Jednak zwolennicy praw do broni są podekscytowani zmianami wprowadzonymi przez Trumpa i kontrolowany przez republikanów Senat. Chuck Michel, prawnik reprezentujący zarówno National Rifle Association, jak i stowarzyszony California Rifle & Pistol Association, powiedział, że zbliżająca się sesja Sądu Najwyższego „może zmienić rzeczywistość” wraz z nominacjami Trumpa przez Justices Neil Gorsuch i Brett Kavanaugh.

„W zakresie, w jakim skład sądu zmienił się i przywróci drugą poprawkę, jest to bardzo ważne” – powiedział Michel. „Wygląda na to, że w sądzie jest teraz wystarczająca liczba głosów, aby zresetować standard.”

Jego klienci kwestionują sprawdzanie stanu amunicji w Kalifornii i przedłużenie zakazu magazynowania przed sędzią z okręgu USA Rogerem Benitezem, mianowanym na stanowisko byłego prezydenta George’a W. Busha.

Inne stany, które w pewien sposób ograniczają magazyny amunicji, zwykle między 10 a 20 rund, to Kolorado, Connecticut, Hawaje, Maryland, Massachusetts, New Jersey, Nowy Jork i Vermont, zgodnie z Giffords Law Center.

Demokraci powiedzieli, że perspektywa kolejnych czterech lat nominacji na Trumpa pomoże wzmocnić ich sprzeciw wobec jego ponownego wyboru.

„Byłby to jeden z trwałych spadków Donalda Trumpa” – powiedział były przywódca senatu stanu Kalifornia Kevin de Leon, demokrata z Los Angeles, który nosił lub popierał wiele państwowych ograniczeń broni palnej, w tym ograniczenia broni szturmowej w stylu wojskowym. „Kiedy Trump zniknie, będą tam na całe życie”.

Demokratyczni ustawodawcy zapowiedzieli, że będą nadal naciskać na kolejne ograniczenia dotyczące broni palnej, nawet jeśli niektórzy obawiają się, że uda się im udaremnić przed sądami federalnymi.

Senator stanu Anthony Portantino, demokrata z Południowej Kalifornii, uznaje możliwość obalenia państwowych ograniczeń broni przez sędziów federalnych, ale powiedział, że stawka jest zbyt wysoka, aby się wycofać.

Zauważył, że rewolwerowiec, który niedawno zabił trzy osoby i siebie samego w Gilroy na dorocznym festiwalu czosnku, miał 19 lat i legalnie kupił swój karabin szturmowy w Nevadzie przed nielegalnym sprowadzeniem go do Kalifornii. Bandyta miał także 75-nabojowy magazyn perkusyjny i wiele 40-nabojowych magazynów, z których wszystkie są zakazane na mocy prawa Kalifornii.

„To, że mógłby przemycić to ponad granicami stanu i zabić 6-latka, jest dla mnie przykładem tego, dlaczego potrzebujemy działań federalnych i dlaczego Kalifornia powinna nadal przewodzić i opowiadać naszą historię”, powiedział Portantino.

Proponuje zakaz każdemu, kto kupuje więcej niż jedną broń na miesiąc i zakazuje prawie całej sprzedaży broni osobom poniżej 21 roku życia.

___

Powiązany pisarz prasowy Curt Anderson w Miami przyczynił się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:https://apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: